Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kisiel z Mózgu: Nowy Chińczyk czy Używany lecz stary Markowy?


Recommended Posts

Guest gecko123

Moje argumenty

1. Drewno jest śliskie, nie ma żadnej faktury, chwyt nie jest taki pewny. Okładziny z tworzywa mają wypustki, są bardziej chropowate.

2. Drewno nie lubi się z wodą i wilgocią

3. Na drewnie zostają ślady kulek

4. Na drewnie bardziej widać uszkodzenia (gorzej wygląda rozwrstwiające się drewno, niż porysowane tworzywo)

5. W ostrej drewno się niszczy od temperatury (ciemnieje nakładka na rure gazową itd.)

 

Drewno ma chyba na plus tylko wygląd.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drewno drewno ciągle drewno :D. Odejdę od tego tematu i wrócę z drobnym podsumowaniem :D. Na pewno kupuje 028a, na pewno kupuje maskę z metalową siateczką, poleconą parenaście postów wcześniej, na pewno kupuje Uvexy, które też mi polecaliście (albo znów jestem kompletnie ślepy, albo ich nie ma u Krakmanów, a i gdzie indziej są droższe niż ktoś podawał :D), guma hopup guardera no i kulki. Coś jeszcze warto zakupić? Akumulator, Ładowarkę? Na stockowym aku ROF na prawdę jest tak słaby jak piszą? Tak ciągle piszę o Krakmanach, bo tam od razu mi tą gumkę włożą, a ja bym nie chciał się tykać wnętrza repliki już od pierwszych jej chwil, ale może są jakieś alternatywy sklepowe? (no i 028 jest najtańsze, wszędzie indziej widziałem trochę drożej)

Link to post
Share on other sites
na pewno kupuje Uvexy, które też mi polecaliście (albo znów jestem kompletnie ślepy, albo ich nie ma u Krakmanów, a i gdzie indziej są droższe niż ktoś podawał :D)

Uvexy I-vo kosztują 30 - 40 zł znajdziesz na allegro, na taiwanie ich raczej nigdy nie było.

Coś jeszcze warto zakupić? Akumulator, Ładowarkę?

Warto kupic jedno i drugie, z ładowarek polecę Imax-a B6, ale raczej nie zmieścisz się w swoim budżecie (~150zł).

Na stockowym aku ROF na prawdę jest tak słaby jak piszą?

Jeśli strzelasz się z innymi replikami stockowymi to taki rof wystarczy, ale jak ktoś zainwestuje w jakieś 9,6V albo Li-Po możesz byc w sytuacji że nie będziesz miał jak odpowiedziec ogniem, bo ty wystrzelisz 3 kulki a "ktoś" w ciebie 5-6. Nie polecam stockowych akumulatorów na zimę (w lato ujdą), bo szybko tracą prąd i zamarzają.

Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli cała wątpliwość rozwiązana. Ale naszła mnie przed chwilą kompletnie odmienna myśl. Wiadomo - Szturmowe AEG'i to standard, są to w 90% pierwsze repliki nowych graczy. A pomysł w stylu Sprężynowy Shotgun dobrej jakości + boczny tani, lecz sprawny AEG/Gaziak na wszelki wypadek? Śmieszny zestaw, szczególnie dla początkującego - ale może pierwsze chwile w ASG, które będą polegały na oszczędzaniu amunicji, ciszy, podkradaniu się i sprawnemu eliminowaniu co upierdliwszych przeciwników dla swojego teamu da piękny podkład pod rozpoczęcie zabawy z Szturmowymi AEG'ami i zachętą do szybkiego, sprawnego myślenia już na samym początku z ASG a nie tylko sprayowaniem na full-auto. Jakie macie zdanie na ten temat? Widzieliście już kogoś, kto tak zaczynał? :)

Link to post
Share on other sites

Moje argumenty

1. Drewno jest śliskie, nie ma żadnej faktury, chwyt nie jest taki pewny. Okładziny z tworzywa mają wypustki, są bardziej chropowate.

2. Drewno nie lubi się z wodą i wilgocią

3. Na drewnie zostają ślady kulek

4. Na drewnie bardziej widać uszkodzenia (gorzej wygląda rozwrstwiające się drewno, niż porysowane tworzywo)

5. W ostrej drewno się niszczy od temperatury (ciemnieje nakładka na rure gazową itd.)

Drewno ma chyba na plus tylko wygląd.

 

1. Przecież i tak kałacha trzyma się w miejscu, w którym mag styka się z korpusem.

2. Dlatego Kolumb w drewnianym okręcie przepłynął Atlantyk.

3. Na moim nie zostają, a jak zostaną, to wygląda bojowo.

4. Kwestia gustu.

5. W ostrym tak, ale to jest asg.

 

Moim zdaniem drewno w asg w niczym nie ustępuje plastikowi. W ostrym też, wystarczy popatrzeć na stare drewniane kałachy, które nie wyglądają pięknie (choć ja akurat lubię dojechane drewno), ale ich użytkowanie w niczym nie sprawia problemów.

 

:cool:

 

Sorry za OT.

 

Wracając do tematu: dobry shotgun strzela tak samo jak tani, szkoda wydawać więcej kasy. To jest zestaw dla kogoś, kto nie ma kasy. Jeśli stać cię na elektryka, to bierz elektryka - to zupełnie inna zabawa niż z shotgunem.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Właśnie w takim świetle najczęściej widziane są sprężynowe shoty. Na prawdę nie ma kogoś na strzelankach, kto na co dzień posługuje się shotgunem? Myślałem że w zasobach teamu i takie osoby są potrzebne. A przecież w gorących sytuacjach jest elektryczna broń boczna, która zasięg ma też niezgorszy (mam nadzieję). Jestem ciekaw odpowiedzi LogaN'a, z tego co wiem, to on zaczynał ze sprężynową strzelbą :D.

Link to post
Share on other sites
ale może pierwsze chwile w ASG, które będą polegały na oszczędzaniu amunicji, ciszy, podkradaniu się i sprawnemu eliminowaniu co upierdliwszych przeciwników

 

Zapomnij.

 

No, pare lat temu jeszcze niemal wszyscy zaczynali ze sprężynami. Ale czego to ma dowodzić? Wtedy i elektryków było mniej i fps miały pewnie po 300.

Link to post
Share on other sites
Jestem ciekaw odpowiedzi LogaN'a, z tego co wiem, to on zaczynał ze sprężynową strzelbą :D.

Jeśli masz fundusze - bierz elektryka. Owszem, zaczynałem od strzelb (w dalszym ciągu raz na jakieś dwa miesiące idę na strzelankę z pompką) i jestem zdania, że można nimi naprawdę wiele zdziałać nawet w obecności mocnych elektryków (zresztą napisałem o tym krótki tekst w dziale sprężynowych replik), ale gra strzelbą zupełnie nie przypomina tej z elektrykiem. Elektryk ma po prostu większe możliwości, dlatego zdecydowanie powinieneś się skłaniać w jego kierunku ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony więc Elektryki mają większe możliwości, z drugiej - Shotgun + boczna daje więcej funu. Zestaw DE M56AL + Najtańszy AEP który będzie działał sprawnie na ten krótki dystans to na prawdę nie jest dobry pomysł? Rozumiem, że to zmiana stylu gry itd. No i widzicie - tylko następny dylemat. Tak to jest jak człowiek zaczyna myśleć zamiast brać co mu pod nos podsuwają :D. Chodzi mi też trochę o redukcję funduszu, ponieważ ostatnio pojawiły się inne, techniczne wydatki, co może w niedługim czasie z lekka fundusz ten przykrócić. Ale jeżeli na prawdę tak wszyscy odradzają springi, to w ten czas kupię tą Cymkę, klasycznie i standardowo :)

Link to post
Share on other sites

Shtogun ma słabszy zasięg niż elektryki i nie ma opcji auto. W otwartym starciu nie ma żadnych szans, także dlatego, że z uwagi na małą moc jego kulki słabo czuć. AEP to praktycznie tylko replika do budynków na bliskie starcia, niewiele pomoże na zewnątrz. Zauważ, że wszyscy strzelają z elektryków - nie jest to przypadek. Takie repliki są najbardziej efektywne.

Link to post
Share on other sites

Ok ok, wybiliście mi już to z głowy. Ostatnie pytanie. Co powiecie o AK47 RIS od JG? Jak wypada w porównaniu z 028? Po tym wszystkim będę miał już komplet informacji i kwestia tygodnia dwóch a replika i podstawowe wyposażenie zagości w moim domu. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nikt nie wziął pod uwagę kupna RK i dodatkowo osobno 'taktycznych' dodatków? Często trafiają się na allegro kałachy na części, w komisie też pewnie co nieco jest. Dzięki temu masz 2 wersje ak, a drewno można zawsze sprzedać. Fakt, wymaga to trochę większego wkładu finansowego, ale masz STALOWE ak, 2 wersje i możliwość dalszej rozbudowy.

 

Chyba, że chrzanię pierdoły to niech ktoś przyjdzie i szybko powie :icon_biggrin:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_329&products_id=4970&name=Element_-_Zestaw_Chwytow_do_AK_-_74U_Specnaz

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nikt nie wziął pod uwagę kupna RK i dodatkowo osobno 'taktycznych' dodatków? Często trafiają się na allegro kałachy na części, w komisie też pewnie co nieco jest. Dzięki temu masz 2 wersje ak, a drewno można zawsze sprzedać. Fakt, wymaga to trochę większego wkładu finansowego, ale masz STALOWE ak, 2 wersje i możliwość dalszej rozbudowy.

 

Ale kolega nie chce stalowego, sam widzisz. :P

Link to post
Share on other sites

Ależ ja nie posądzam nikogo o złą wolę :). Budżet nie jest za wielki, a RK Boyi już samo w sobie jest za drogie, pomijając już zupełnie kupienie dodatkowych plastikowych okładzin. Ponad to nie chodzi mi o to, że jestem hejterem stalowego body - po prostu te RK mi nie podchodzą. Moja decyzja jest ostateczna - albo 028 albo AK47 JG Tactical używane, które znalazłem atrakcyjnie na allegro. Pytanie moje tylko czy ktoś miał stycznosc z tą repliką JG i jak ew. się sprawowała :)

Link to post
Share on other sites

Wymiana okładzin na plastikowe to głupota.

Po trafieniu z kulki plastik pęka, jeżeli nie jest to plastik wysokiej jakości to wygląda mega tandetnie, jeżeli jest źle spasowane to skrzypi, łatwo się rysuje, słaby plastik + metal = komiczne połączenie.

 

IMO lepiej kupić jakiegoś boya stal + drewno, dużo lepiej wygląda, a jeżeli drewno za jasne to można jakimś lakierem przyciemniającym pomalować.

Edited by MrOsamaful
Link to post
Share on other sites

Akurat drewienka w broni wymieniono na plastik, bo rzadziej pęka. W airsofcie jest tak samo. Drewno ma ładnie wyglądać, plastik ma być użyteczny. Kolega nie lubi drewna, więc mu nie będziemy na siłę drewna wciskać. Co do rysowania było mówione - oba rysują się równie łatwo, tyle, że porysowany plastik nie wygląda aż tak źle jak porysowane drewno.

 

Boja polecam nie ze względu na drewno, tylko ze względu na większą wytrzymałość istotnych części i lepsze bebechy. No, ale jak kolega nie chce, to nie. To jest jego replika i jemu ma się podobać, choćby i sobie wymyślił, że będzie biegać z Thundermaulem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...