Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

serwis : co wybrac ? tunning


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taki szczegół:

Kolega założyciel tematu replikę na serwis już dał, więc taki gadanie za wiele sensu nie ma.

Przykre to, zę sa ludzie co próbują w taki sposób robić kasę ale to ich sprawa. Każdy może zażądać takiej ceny jaką sobie wyobrazi a w gestii potencjalnego klienta lezy podjęcie decyzji o wybraniu tego czy innego "dostawcy usługi". Ja tam sądzę, że za połowe tych 370 PLN dałoby się zrobić z tego wyrzutnię rakiet ale I TAK JEST JUŻ PO FRYTKACH ;-) . Na następny raz kolega pewnie zgłosi się gdzie indziej.

 

Jeśli po zmianie samej blaszki nie ma gwarancji, że silnik będzie grał, to znaczy, że Pan Serwisant z góry pisze, że może spierniczyć całą zabawę. Zdarza się ale nie zakłada sie tego z góry. Poza tym ciężko spierniczyć silnik akurat w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

Ale jeżeli rozebrali i zobaczyli do środka to już coś zrobili. Tak jest np. w asg shopie:

 

"Rozpoznanie usterki i ewentualna wycena naprawy 0zł

 

Rezygnacja klienta z uslugi po dokonaniu rozpoznania i wyceny 50zł"

 

więc oddając replikę do serwisu już płacisz:) bo fakt faktem ale poświęcili swój czas na rozebranie i ocenę stanu repliki itd, a że biorą 90zł za tą usługę to już inna sprawa:P

 

Serwis ustala takie ceny jakie chce, zawsze można znaleść taniej i lepiej, ale nie zawsze się wie gdzie:)

Link to post
Share on other sites

A zauważyliście że liczą podwójnie robociznę? 90zł wymiana przewodów z robocizną i do tego 90zł za montaż mosfeta plus cena układu. XD

 

Wy chyba źle zrozumieliście :

 

- koszt wymiany kabli + robocizna = 90zł ( w cenę wliczone są już kable )

 

- koszt przeglądu repliki ( czyli przesmarowanie , przeczyszczenie , doszczelnienie, podkładkowanie itp.) = 90zł

 

Dodatkowo miałem profesjonalnie wytłumaczone na miejscu , co do części i innych podzespołów - powiedziano mi mdzin. że silnik może byc - po zamontowaniu blaszki powinno byc dobrze . Dodatkowo zaproponowano mi co dobrze byłoby wymienic , aby gearbox dłuuugo posłużył przy sprężynie 130 ( tj. zębatki) .

 

 

 

Podsumowując ceny są w normie - nie mam nic do sklepu .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Kable masz swoje? Bo jak tak to trochę drogo tam mają.

 

Kabli nie mam swoich . Serwis mi zamontuje w cenie 90zł z wliczoną robocizną - więc cena jest w normie .

 

Co innego elektryka ( kable) , co innego mechanizm (wnętrze gearboxa) .

 

W dodatku zobaczcie sobie cenę wymiany okablowania w innym sklepie ( ok .50pln - 60pln) w którą to cenę NIE SĄ WLICZONE KABLE NISKOOPOROWE .

 

W sklepie salonasg za 90pln mam wymianę okablowania na niskooporowe Z WLICZONYMI KABLAMI NISKOOPOROWYMI ( a nie grubymi modelarskimi za 2 zł ) .

 

Mówisz drogo ??? To sobie policz cenę za specjalne kable niskooporowe (które kosztują mniej więcej 70zł) + robocizna ( w innym sklepie ok. 50-60zł) = ok.130zł

 

A w salonasg ? 90zł ( z wliczonymi już kablami i cenę za robociznę )

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Juz ja widziałem te cienkie specjalistyczne kable niskooporowe .

Kotku puszku ale wybór należy do Ciebie komu oddajesz guna na servis tylko potem nie mrucz na forum że coś nie bangla.

 

To sobie wpisz : kable niskooporowe do ak . Będziesz wiedział , jaka jest cena kabli . Te modelarskie które zamontował poprzedni właściciel , były poskręcane , przylutowane w różnych miejscach -nie dośc że były w marnym stanie , to jeszcze były za grube .

 

To jest serwis specjalistyczny , który zna się na rzeczy (nie jakiś "nielegalny" itp. ) . Powiedziano mi dokładnie o stanie repliki , co trzeba wymienic itp. i najważniejsze - ma jasno podane ceny ( inne sklepy np. liczą sobie za godziny - a wiadomo ile sobie mogą "godzin" naliczyc ? )

 

I jeszcze jedno - serwis daje gwarancję na cały mechanizm ( nie licząc tu silnika ) . Serwis powiedział jeszcze, że jak silnik nie będzie działał poprawnie po zmianie blaszki (ale to będzie sprawdzone ) , to trzeba będzie wymienic na inny ( tanio najlepiej SHS ) .

 

Czy Ty Perski sądzisz, że cieniutkie "niskooporowe madafakauberpr0 kable" za stówę są lepsze od grubych modelarskich za kilka zł za metr?

 

Jezu ... po to różne sklepy sprzedają specjalne kable niskooporowe do replik asg , żeby były one tam montowane . Nie mówie że te kable są "cieniutkie" , ale na pewno są cieńsze od grubych modelarskich , i nie siedzą ciasno na "obrzeżach" szkieletu gearboxa .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Dobra ja już nie mam pytań xD Lepiej dać bóg wie ile za przewody "do ASG" które są do dupy niż kupić porządne przewody 1,5mm^2 w sylikonowej izolacji które nie są sztywne i mieszczą się bez problemu w GB jak i na jego "obrzeżach" i kosztują max 15zł za metr. No ale nie są specjalne do ASG.

 

Edit:

Mierzyłem właśnie uber super przewody KA i mają średnicę zewnętrzną ok 1,9mm i przekrój 1mm^2 lub mniejszą. Przewody "grube" modelarskie o przekroju 1,5mm^2 mają ogromną średnicę zewnętrzną 2,45mm.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

przewody "do ASG" które są do dupy niż kupić porządne przewody 1,5mm^2 w sylikonowej izolacji które nie są sztywne i mieszczą się bez problemu w GB jak i na jego "obrzeżach" i kosztują max 15zł za metr. No ale nie są specjalne do ASG.

 

* podkreślenie moje

 

Kable na które będę miał wymienione - NIE będą sztywne , tylko niskooporowe . Dodatkowo powiem , że te grube kable modelarskie które poprzednio miałem , leżały "ścisło" w body repliki ...

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

"To jest serwis specjalistyczny , który zna się na rzeczy (nie jakiś "nielegalny" itp. ) . Powiedziano mi dokładnie o stanie repliki , co trzeba wymienic itp. i najważniejsze - ma jasno podane ceny ( inne sklepy np. liczą sobie za godziny - a wiadomo ile sobie mogą "godzin" naliczyc ? )"

 

Osobiście nigdy się jeszcze nie spotkałem z serwisem który bierze za godziny. Jak jeszcze nie umiałem grzebać w bebechach to oddawałem do prywatnego serwisanta u którego robocizna kosztowała 20zł i robił to bardzo porządznie.

Link to post
Share on other sites

"To jest serwis specjalistyczny , który zna się na rzeczy (nie jakiś "nielegalny" itp. ) . Powiedziano mi dokładnie o stanie repliki , co trzeba wymienic itp. i najważniejsze - ma jasno podane ceny ( inne sklepy np. liczą sobie za godziny - a wiadomo ile sobie mogą "godzin" naliczyc ? )"

 

Osobiście nigdy się jeszcze nie spotkałem z serwisem który bierze za godziny. Jak jeszcze nie umiałem grzebać w bebechach to oddawałem do prywatnego serwisanta u którego robocizna kosztowała 20zł i robił to bardzo porządznie.

 

Np. tu za godziny - http://gunfire.pl/product-pol-1152189372-Inne-uslugi-serwisowe.html

Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem po co ta dyskusja, wszyscy tak się wczuli w tą sytuację jakby sami płacili za te usługi, dla jednych drogo dla innch normalna cena. Niektórzy serwisanci na forum wykonają to samo taniej, a dlaczego? Bo nie płacą podatków i innych głupich opłat. Sklep działający zgodnie z prawem musi te opłaty uiszczać, a tym samym klient płaci więcej.

 

Perski woli iść do sklepu i pogadać z ludźmi niż wysyłać replikę, wolny wybór. Może i trochę przepłaca, ale jestem ciekaw czy w każdej dziedzinie życia jesteście specami i kupujecie wszsytko 100% taniej niż inni:)

Link to post
Share on other sites

No okej fajnie, że stawiasz nas - serwisantów w złym świetle. To od właściciela repliki zależy gdzie zaniesie gnata. MY serwisanci mamy właśnie tą pasję i składamy giwery. Tak samo jak ktoś daje korepetycje, nie wiem przyjeżdża informatyk do twojego komputera. My działamy na tej samej zasadzie.

 

Jako, że to pasję mamy to staraliśmy się wytłumaczyć koledze aka' Perski, że owa usługa w tym sklepie jest raczej nieopłacalna...

 

Jednak to są pieniądze kolegi i jego sprawa u kogo takową usługę sobie zapragnie.

 

Dalsze ciągnięcie tego tematu jest do bani, kolega oddał gnata gdzie chciał. Sprzeczka nt. kabli jest tutaj mega offtopem. Oczywiście my wiemy, że można lepiej, ale niektórzy mają zamydlone oczy i to ich problem, a nie nasz.

 

Jak napisałem wcześniej: "Konsument wybiera, konsument korzysta, konsument płaci za co sobie wybierze."

 

 

BEHOLD

Link to post
Share on other sites

Osobiście przychylam się do opinii kolegów, że dość drogo ten serwis wyszedł. W małym sklepiku, w którym pracuję, bierzemy 40-50 złotych za dobrej jakości kable w sylikonowej izolacji wraz z ich montażem (co i tak nie jest jakoś super tanio). 100 złotych bierzemy za to samo, ale wraz z podstawowym mosfetem z zabezpieczeniem lipo.

 

 

Ale w sumie dyskusja na ten temat nie powinna być ciągnięta dłużej. Perski, masz jeszcze jakieś pytania odnośnie tematu czy uznajemy go za wyczerpany?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...