Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

Miałem chiński od Battle Axe'a mam teraz Aresa.

Ares jest ładniej wykonany, plastik lepszej jakości, nie ma nadlewek, komin jest na śrubki, można odkręcić i przeczyścić.

Battle Axe'a musiałem podpiłować tu i tam żeby magazynki jakiekolwiek dobrze podawały, znaczy podawały i bez tego, ale czasami w kominie kulki się zacinały.

Na obu adapterach nie działają mi krótkie midy od GFC/BOYI. Muszę albo trzymać magazynek ręką i dopchnąć do przodu, albo podkleić go taśmą co by sztywniej siedział.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam dwa pytania :

1) Chciałbym wymienić lufe zewnętrzną w g36c na lufe zew. z modelu g36K , Czy druga lufa bedzie kompatybilna - w sensie czy nie bedzie z nią problemów?

2) Czy lufa zew od jg bedzie pasować ( chodzi tu o dostępność bo luf zewnętrznych od aresa jako tako nie ma , chyba że pokomisach a i tam jest ciężko)

 

z góry dzięki

pozdrawiam

kochan

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Planowałem kupić G36C Aresa ale zrobiłem rozpoznanie w moim lokalnym środowisku ASG i wyszło, że do CQB wartość FPS jest na poziomie 400. Co w sumie wychodzi na plus bo po przeczytaniu tego tematu wygląda, że wyjściowy rozmiar giety aresa to G36 bo jest najlepiej spasowana z napędem. (długość lufu / rodzaj tłoka)

 

Co według was byłoby lepszym wyjściem? :

 

1. Kupić G36, plus drobniejsze rzeczy jak sprężyna i sprzedać uchwyt górny z optyką

2. Kupić G36C (tańsza o 250zł) i przerobić ją na G36 kupując już dobrą preckę, osłonę do precki. sprężynę itp.

 

Za ile można sprzedać taki uchwyt górny od G36? (nowy jest po ok 350zł)

 

Czy miejsca na baterię w tych replikach jest tyle samo?

 

Pozdrawiam

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam zamiar zakupić G36C od ARESa. Mam co do tego dwa pytania:

1. Jaką gumkę HU kupić(mam zamiar zastosować również R-Hop)?

2. Czy należy wymienić cylinder na typ 2(podobno siedzi tam typ 0)? Jeśli tak to który lepszy - SHS czy Deep Fire? Czy dzięki zmianie cylindra zwiększy mi się prędkość wylotowa/celność?

Link to post
Share on other sites

To nie jest temat do tuningu.

Odpowiedni temat jest tutaj: http://forum.wmasg.pl/topic/126400-g36-ares/page__st__100

 

Piotrek99, jak robisz R-Hop to jest już wyższy poziom tuningu. Jak chcesz to zrobić sam to powinieneś się znać na gumkach i cylindrach. Jak dajesz komuś do zrobienia to poradź się tej osoby odnośnie części tuningowych.

 

Ludzie polecają zieloną G&G do wszystkiego, a najważniejsza jest współpraca gumki, komory i dyszy.

U mnie na przykład zielona G&G okazała się gorsza od stockowej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Zakupiłem nową replikę AR-004 i po wystrzeleniu około 200 kulek coś w GB się ukruszyło lub pękło ponieważ zablokował się silnik (tak mi się wydaje) i gdy próbuję strzelić pojawia się dźwięk jak podczas próby wystrzelenia z rozładowanej baterii oraz grzeją się kable i styki. Czy takie coś miało prawo się zdarzyć ? Pytam ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem g36c od JG i przez ponad rok użytkowania nie byłem w serwisie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Specshop prawdopodobnie będzie uzupełniał zapasy firmy ares w marcu albo w kwietniu, dokładnie nie wiem bo to zależy jak szybko firma zbierze towar do wysyłki, wiem bo niedawno pytałem ich odnośnie konwersji G36C na G36 (lufa zewnętrzna i hand grip z dwójnogiem) i dostałem właśnie taką odpowiedź od nich.

Dodatkowo mam pewien problem, dzisiaj podczas strzelanki (standardowa je!@#$a) po wystrzeleniu może 100/150 kulek replika odmówiła posłuszeństwa. Podczas wciśnięcia spustu silnik pracuje normalnie natomiast w gearboxie słychać tylko grzechotanie, dodatkowo nie można do końca odciągnąć dźwigni przeładowania (blokuje się na wysokości regulacji hopki). Miał ktoś podobny problem? Nie wystrzelałem więcej jak 10k kulek od zakupu...

Edited by kamillo1824
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Od dłuższego czasu staram się przeczytać praktycznie wszystko co się da na temat ARES'a G36c i zauważyłem coś bardzo dziwnego :| Prawie wszędzie na polskich forach istnieje opinia (nie twierdzę, że nie poparta doświadczeniem!), że repliki G36c ARES'a to najlepsze/jedne z najlepszych repliki tego karabinka na świecie. Wykonanie 10/10, nic się nie psuje i wogóle miód. Na forach anglojęzycznych istnieją zgoła inne opinie. Generalnie często ludzie piszą, żeby G36-tki ARESa unikać jak ognia piekielnego bo to gówno, ma flaki kosmicznie złej jakości, wszystko się psuje, spust jest zrobiony jakoś niestandardowo z użyciem microswitcha, który też sie super psuje, na stoku wszystko pęka i wogóle wszystko jest niestandardowe i nie nawet naprawić się tego nie da. Jedyne co się zgadza, to że obudowa jest bardzo ładna :D I teraz się zastanawiam, czy w stanach mają inne repliki (to wcale nie jest złośliwe pytanie, bo oni tam twierdzą najczęściej, że UMAREX=ARES, a u nas w Polsce już jest konsensus, że UMAREX= coś tam innego od jakiegoś czasu i to już nie ta jakość co ARES), czy nie szanują replik bo dla kogoś w stanach wydać na replike 200-ileś dolarów to mało, czy na nasz rynek importer robi przy przeglądach zerowych jakieś modyfikacje? :| Ktoś coś wie na ten temat? Bo najpierw strasznie się napaliłem na ARESa G36c, ale po tym co poczytałem na zagranicznych forach entuzjazm mi opadł jak kulka przy skręconym na zero hop up'ie :/

Link to post
Share on other sites

UMAREX kiedyś zamawiał w Aresie. Teraz najprawdopodobniej zamawiają w S&T. Miałem gietę Umarex/S&T z brandami HK, sypało się wszystko po kolei.

We wrześniu tamtego roku zakupiłem gietę Aresa (bez brandów HK) w specshopie-nic się nie sypie, na spokojnie replika w stocku łyka sprężyne M130 i śmiga świetnie.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...