Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W serwisie dowiedziałem się że nie mają części do Aresa i raczej zwalniacza nie naprawią. Strzelił kilka razy, posłuchał czy silnik dobrze pracuje i ogólnie stwierdził że nie ma co rozbierać bo i tak ciężko z częściami do Aresa.

 

Serio aż tak ciężko kupić części zamienne do tych replik?

Link to post
Share on other sites

Zamówienie części to kwestia jednego-dwóch maili do działu sprzedaży Aresa. Zamawiałem trochę różnych pierdółek i kiedyś szkielet gb (do Tavora), jedyny problem był w sytuacji gdy dana rzecz nie jest już produkowana (bo z pustego i Salomon nie naleje) albo nie jest kompatybilna (jakiś tam stary programowalny mosfet nie daje się programować tym nowym wihajstrem do programowania co Ares lansuje od pół roku).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Potrzebuję pomocy - mam g36c, jednak po padnięciu mikrostyku replika przez pewien czas leżała, teraz jednak chciałem ją reanimować. Z racji większej dostępności części, chciałem ją złożyć na standardowym gb v.3, który kupiłem, jednak zespół blokady spustu z aresowego gb nie jest kompatybilny ze standardowym gb - przez co replika nie trzyma się stabilnie w chwycie. Nie mogę też nigdzie znaleźć zespołu blokady ze standardowego g36. Czy jest jakiś sposób aby usztywnić gb w chwycie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Także proszę państwa po około 6 miesiącach użytkowania repliki G36C firmy ares połamała się prowadnica sprężyny. Replika była użytkowana przez większość czasu na sprężynie słabszej M100, na szczęście w sklepie Cytadelaasg mieli jeszcze te prowadnice.

Czy komuś jeszcze się to przydarzyło?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Aż z ciekawości im chyba pozawracam gitarę moją wymarzoną wizją giety :icon_biggrin:

 

Otóż marzy mi się G36 w wersji długiej, z górną szyną a la SL8, kolbą snajperską rozsuwaną i adapterem magazynków do emki.

 

Gpiqdba.png

 

Nie czepiajcie się szczegółów, bo obrazek jest szybką fotoszopką. Nie zdołałem w całym internecie znaleźć takiego egzemplarza.

 

Fajnie by było skompletować takie cudo przy użyciu części ARES-a, bez kombinowania z chinolami.

 

Jestem szalony, wiem.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Nie awaria, a raczej pytanie dotyczące ogólnej ergonomii.

 

Teza: Górna szyna w G36C jest wysoko. Na tyle wysoko, że celowanie wzdłuż szyny/po szczerbince jest wg mnie ahem, bezcelowe. To z braku koncepcji na razie pruję po kulkach.

 

Mam kłopot z tym, że po wypakowaniu okazało się, że coś nie gra z komorą HU, i mi gieta naprawdę podkręcała strzały ostro w górę, nawet na wyzerowanym HU. Teraz po serwisowaniu jest niby lepiej, ale nie wiem: czy ten model po prostu tak ma (teza powyżej prawdziwa) i trzeba to polubić, czy coś tam jeszcze nie gra (teza powyżej nieprawdziwa), i trzeba serwisować dalej. A jeśli taka jej uroda, to czy można ewentualnie przeciwdziałać jakąś bardziej zaawansowaną optyką.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kłopot z tym, że po wypakowaniu okazało się, że coś nie gra z komorą HU, i mi gieta naprawdę podkręcała strzały ostro w górę, nawet na wyzerowanym HU. Teraz po serwisowaniu jest niby lepiej, ale nie wiem: czy ten model po prostu tak ma (teza powyżej prawdziwa) i trzeba to polubić, czy coś tam jeszcze nie gra (teza powyżej nieprawdziwa), i trzeba serwisować dalej. A jeśli taka jej uroda, to czy można ewentualnie przeciwdziałać jakąś bardziej zaawansowaną optyką.

 

Też tak miałem, wymieniłem gumkę na prometheusa, no cóż na 0 już nie lecą do góry jednak nie wiem jak z szczelnością itp bo się nie znam (I nie wiem jak to sprawdzić) (pierwsza replika)

Mam jeszcze problem z lunetą (g36k) nie idzie ustawić na 0, muszę kierować "krzyż" poniżej celu. Jakieś sugestie?

 

-viking- Pisałeś że masz gumkę madbull shark ale którą? czerwona, biała czarna? I co to znaczy że gumka g&g nie chciała współpracować?

 

Pozdrawiam

Edited by Giermen
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź, nawet nie mam za bardzo czasu żeby być na bierząco w tym topicu. Czyli do zakupu przelotka (tak czy siak się przyda) i tłumik.

Korzystając jeszcze z okazji chciałbym zapytać czy takie cuś będzie pasować do aresowskiej giety (bardziej chodzi mi o lufę zewnętrzną i jej mocowanie). Chciałem ją ogólnie trochę wydłużyć, ale póki co ciężko jest zdobyć w Polsce chwyt przedni i lufę do tej repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...