Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Blow Back [ARES]


Recommended Posts

Dobrze poskładać całość czyli co bo nie rozumiem tego właśnie co ludzie mają na myśli. Poza tym ja na stockowych częściach miałem nieszczelności na dyszy i głowicach :/ więc postanowiłem to powymieniać. Do tego był źle dopasowany cylinder w ogóle bo do stockowej lufy 247mm dali typ 0.

Moim zdaniem stockowe części odpadają.

 

Napisano 13 listopad 2013 - 15:13

 

 

Obstawiam też że takie spadki fpsów mogą być ze względu na użycie sprężyny JBU m140 zamiast guardera 140 chociaż krążyły plotki że guarder już nie produkuje takich mocnych springów jak kiedyś, lecz i tak mocniejsze niż inne. Musiałbym sprawdzić na innej sprężynie też.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No mógł być to inny cylinder - szlifowany tak jak cylindry G&P uszczelniający się od pewnej długości, ale nie posiadający żadnego otworu. Czy długość lufy ma znaczenie przy użytym cylindrze - oczywiście przykład z wczoraj P90 - sprężyna p90 - cylinder Promyk do luf 250-300 mm. Lufa Promyk - 247 mm - 340 fps, lufa Hm Head - 317 mm - 360 fps. Właściwa lufa ba nawet dłuższa niż obsługiwany cylinder daje już znaczy przyrost fps. Inny przykład nowe P90 G&G - stock 308 fps, rozebrana i nasmarowana wg postu nr 144 tego topicu - 345 fps. Głowica tłoka i jej oring oraz prowadnica dyszy wraz z dyszą miały nieszczelności. Dobre poskładanie to : części, smary, likwidacja nieszczelności, praktyczny know-how, no i zawziętość w pokonywaniu "replikowych problemów". Jeszcze raz napiszę sprawdź na innej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Ogółem nie chcę robić offtopu ale możliwe jest też że problem polega na tym co w moim m4. Poskładałem wszystko i niby efekt strzykawki jest gdy zatkam palcem dyszę, lecz gdy przykładam komorę powietrze sobie gdzieś ucieka chociaż nie ma prawa nigdzie bo teflon fix zrobiony i wszystko wydaje się szczelne. Z ciekawości wziąłem zestaw cylindra i dmuchnąłem w dyszę i okazuje się że powietrze ucieka sobie głowicą tłoka nawet gdy głowica tłoka z tłokiem jest już przy końcu blisko głowicy cylindra. Jest taka możliwość że to wina że na całym układzie nie mogę osiągnąć strzykawki? Wydaje mi się że w g36 tez mam taki problem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam. Otóż od wczoraj posiadam replikę w wersji K, mam następujący problem. Przy prawidłowo ustawionym hopsiupie i lunecie podkręconej w górę na maxa, kulki i tak trafiają sporo ponad punkt, który wskazuje krzyż lunety. Czy miał ktoś z Was podobny problem? Jak się z nim uporać. Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema.

 

Chcialbym kupic G36 (najdluzsza) od Aresa w wersji Tan.

Czytalem juz kilka tematow, na yt szukalem ale znalazlem bardzo malo informacji na temat celnego zasiegu.

Do tego chcialbym zaczerpnac informacji na temat gumki, prowadnicy sprezyny - czy trzeba je na start wymieniac ?

Jak jest u was z wytrzymaloscia ? Napiszcie prosze ile macie juz kulek za soba, jesli cos sie posypalo - jaka to byla czesc.

 

Dodam, ze bd uzywal tylko semi na 11.1

Jaki najwiekszy akku udalo sie Wam wcisnac ?

Edited by songoku
Link to post
Share on other sites

Witam.

Kupilem używaną, niesprawna g36c Aresa. W gearboxie brakuje częsci pomiędzy spustem a micro-stykiem.

Wiiecie gdie kupić te elementy, oraz czy kostka stykowa v3 bedzie pasowala do tego gb ?.

W ostateczosci wymienie caly gb, tylko jaki bedzie pasowal do Aresa (chcialbym aby bb dzialal )

Macie jakies pomysly ?

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie rozkręcałem mojej Giety więc nie wiem jak wygląda ta część, zrobię to dopiero przed wiosną.

Jeżeli chodzi o część F23 z tego schematu: http://www.aresairsoft.com/for%20web%20only/tech_pdf/exposeplan/ar-006_expose_plan.jpg to wygląda jak część od zwykłego GBv3.

 

Zwykła kostka stykowa nie będzie pasować, wymaga to trochę modyfikacji GB.

Filmik z YouTube:

 

Cały zwykły GBv3 będzie pasować, ale nie będzie EBB.

 

Gearbox od CA (http://wmasg.pl/pl/consignment/show/519431) ma opcje EBB, ale tam to chyba działa trochę inaczej. Nie widziałem na oczy więc nie wiem. Z resztą jest to dość niespotykana konstrukcja na naszym rynku.

 

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Mój ARES G36c jest z grudnia zakupiony w SpecShop.pl i tak:

-fabrycznie brak systemu zwalniania sprężyny głównej F65,66,67

-brak uszczelki F76 centrującej lufę wewnętrzną

-cylinder bez otworu.

Po zakupie wsadziłem guardera M120 i po paru tysięcach kólek zero śladów zużycia na zębatkach i tłoku.

Ktoś tu narzekał na silnik ? Na 9,6V zap.......a aż miło, na 8,4V też daje radę tylko szybkostrzelność jest mniejsza.

Jedyne co pozostawia wiele do życzenia to szczelność cylindra a właściwie jej brak.

Właśnie czekam na głowicę tłoka, cylindra(łożyskowaną) i uszczelnioną dyszę.

Edited by ANTEK21
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Adapter od Battle Axe pasuje do Aresa. P&J czy JG to to samo.

Trzeba tylko pamiętać żeby wybrać adapter z kominem.

 

Bateria z linka to 7,4 a nie 111.

Kabli Ci nie popali, Ares ma całkiem przyzwoite kable jak na stock. Na zagranicznych forach narzekają na przepalające się microstyki. Na ile to problem repliki, a na ile użytkownika to nie wiadomo, mosfet pomoże, ale to dodatkowe koszta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dwa pytania:

1. Magazynki. Wcześniej pisaliście o BOYI i MAGu, a jak spisują się w Aresie magazynki Cymy i King Arms? Czy one pasują i czy się w ogóle nadają?

Szukam Midów - znalazłem takie: CYMA i King Arms

 

2. Bateria. Czytam różne opinie, często sprzeczne. Dostałem podpowiedź żeby brać Lipo 11,1V 2000mAh[+] 20-40C [+/-] Czy macie jakiś konkretny model, który pasuje i się sprawdza?

Znalazłem takie: GFC i King Arms

 

Dodam tylko że mam giete C w stocku.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków to Ci nie odpowiem bo używam adaptera M4.

 

Co do baterii to faktycznie fabryczna gieta ma dość słaby rof na lifopu 7,4, zwłaszcza z blow backiem. Można wsadzić 11,1 i nie powinno to rozwalić repliki, a na pewno zwiększy to rof'a. Ja używam 7,4 a rof'a zwiększyłem używając lepszych kabli i mosfeta, rof jest zadowalający.

Natomiast co do wielkości baterii to trzeba uważać bo w wersji C nie ma za dużo miejsca. Ja używam Redox 7,4 i dużo miejsca nie zostaje.

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków KA, pytałem kiedyś w Specshop, twierdzili, że nie pasują. Okazji do potwierdzenia nie miałem.

Magazynki Cymy zamówiłem, jak zobaczyłem wykonanie, natychmiast odesłałem.

Skusiłem się na magazynki Aresa, co okazało się totalną pomyłką. Nawet nasmarowane potrafią się zacinać. Bez smarowanie zacinały się notorycznie. Może miałem pecha i jakaś kiepska partia?

Najlepszym wyborem okazały się midy UFC. Podają zawsze, bez żadnego smarowania.

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków to Ci nie odpowiem bo używam adaptera M4.

 

Dzięki Huba_lbn!

A jakiego adaptera używasz/jaki mógłbyś polecić?

Ja trochę sceptycznie podchodziłem do adapterów ale jeśli jest jakiś rzeczywiście dobry to byłoby świetnie!

[Jakieś konkretne magazynki wtedy? jaki producent?]

 

Ja używam Redox 7,4 i dużo miejsca nie zostaje.

Jesteś zadowolony z tej baterii?

 

Najlepszym wyborem okazały się midy UFC.

 

Dzięki Bohart!

UFC są chyba najtańsze z wymienionych. Super.

 

Ja niestety nie mam jeszcze porównania bo jedyny magazynek do giety jaki miałem w rękach to ten ze stocka hicap aresa ;)

 

 

Może ktoś ma jakiś konkret na baterię Lipo 11,1V 2000mAh[+] 20-40C [+/-] ? ;)

Link to post
Share on other sites

Adaptera używam od Battle Axa. Mam takiego bo odkupiłem od kolegi po taniości.

Lekkie poszerzenie kanalika - midy i lowy od boyi podają. Ból jak w każdym adapterze że zostaje jakieś 6-7 kulek "niepodanych".

Oprócz tego nie ma problemów. Myślę czy by nie przy inwestować w adapter od Aresa, ciekawe czy się czymś różni.

 

Tej baterii używam od grudnia 2012 i jeszcze nigdy nie zawiodła, więc jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...