Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Formatowanie baterii


Recommended Posts

Na pewno nie tą ładowarką.

 

Nie dość, że bzdura tam jest napisana (4,25A przez 0,25h to ledwie 1,06Ah, co po uwzględnieniu sprawności akumulatora daje jakieś 0,75 Ah), to jeszcze ładowania dużym prądem powodują niedoładowanie akumulatora.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Podepne się do pana powyżej. Pierwsze ładowanie batki, też NiMH, bateria 1100mAh, ładowarka 250mA czyli według wzoru 1100/250x1,4 to mi daje 6,16 czyli ładować przez 6h i powiedzmy 10 minut? czy sobie darować te minuty i poprostu 6 godzinek? I jak to w końcu jest z tym formatowaniem? Trzeba by czy nie koniecznie?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam mam problem z akumulatorem 9,6V 700mAh zostawiłem go na nockę do ładowania rano sprawdzam oddajac kilka strzałów po kilku minutach strzelania akumulator się rozładuje. Czy konieczny jest do niego format? Jak długo ja zozładowywać i ładować przy formatowaniu?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zamierzam kupić replikę która stockowo posiada batkerie:

 

Ni-Mh 8,4V o pojemności 1200 mAh

 

W jaki sposób mam ją rozładować? Muszę kupić jakąś rozładowywarkę?

 

Co będzie jeśli będę ładował baterię wtedy gdy się wyczerpie przy używaniu repliki a nie w jakiś inny sposób?

Edited by ramsez
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam!

Mam do Was pytanie odnośnie formowania świeżo kupionej batki NiMH 8,4 1400mAh

 

Czy lepiej dla baterii będzie jeśli przy formowaniu :

 

a) rozładuję ją domowej roboty rozładowarką z woltomierzem (oczywiście do 7V) a potem naładuje ją ładowarką stocową 250mA.

 

b) rozładowanie i naładowanie powierzę takiej oto ładowarce http://www.taiwangun.com/shop,show,689

 

:roll: :roll: :roll:

Link to post
Share on other sites

Lepiej i bezpieczniej dla batki jak puścisz cykl na MW, na tych 500mA. Owszem poprawia się żywotność baterii przy ładowaniu jej niższymi prądami ale nie warto też przesadzać, zwłaszcza że rozładowywanie domowymi sposobami bardziej zaszkodzi baterii.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...