Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG ze stabilną lufą


Recommended Posts

Od dłuższego czasu pragnę mieć replikę która będzie spełniała moje wymagania, mając już piątą replikę udało mi się ustalić czego szukam.

Szukam repliki która:

-Musi posiadać tryb ognia półautomatycznego

-Musi być bezproblemowa w eksploatacji, mało awaryjna (nie tak jak m14 cymy i podobno AUGi, raczej jak kałasznikowy)

-Musi posiadać konstrukcje zapewniającą stabilność lufy względem optyki. Używam lunety i pamiętam jak zmieniłem jedną repliką na inną ze względu na to, że lufa miała za duży luz. Teraz mam AK-74 CM.040 po wypadku który ma straszne luzy. Luzy kolby, magazynka, wszystkiego ujdą, to może być grzechotka całkowita, ale nie może być luzu między lufą a optyką (tak jak w replikach karabinów snajperskich gdzie optyka jest umieszczona bezpośrednio na lufie)

 

Długość lufy, model, ilość fpsów, to już sprawy drugoplanowe, interesuje mnie teraz tylko znalezienie konstrukcji która spełnia moje wymagania.

 

Pomóżcie towarzysze. ;)

Link to post
Share on other sites

Mam takiego samego kałaszka, przy okazji montażu precki obkleiłem ją w kilku miejscach taśmą- jedną warstwą.

W najbliższym czasie mam zamia jeszcze przełożyć mu body na boyowskie- jest ładniejsze i kombinować by kolba sztywno siedziała- pewnie jakimiś klejami. Gniazda magazynka potraktowałem podobnie, w sensie klej 2 składnikowy, dobrze wysechł zeszlifowałem nadmiar aż było ok.

Link to post
Share on other sites

W AK cymy nie spotkałem się z luzami na lufie. Za to w AK boyi owszem. Macałem 3 bojce i każdy miał luz na lufie ,ale to chyba kwestia tego ,że skośnoocy nie wkręcili śrubki dociskowej pod podstawą szczerbinki.

 

W AK cymy nie spotkałem się z luzami na lufie. Za to w AK boyi owszem. Macałem 3 bojce i każdy miał luz na lufie ,ale to chyba kwestia tego ,że skośnoocy nie wkręcili śrubki dociskowej pod podstawą szczerbinki.

Link to post
Share on other sites

Ktoś to potwierdzi? Bo teraz to więcej głosów ma Boyiowy kałach.

Porównanie RK-02 i CM.040, ktoś macał oba i potrafi porównać to jak jest z luzami w tych replikach? Jeśli ktoś macał którąkolwiek niech się wypowie na temat tego ile była dana replika używana i na jakim poziomie są te luzy.

 

O ile dobrze pamiętam, to RPK Cymy po roku łapało luzy przez zmęczenie materiału obsady lufy.

Z jednej strony tam jest dłuższa lufa, z drugiej materiał powinien być taki sam jak w seri CM.04X o ile dobrze rozumuję.

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Mam pod ręka i 0.40 i RK-03 (ale go własnie co poskładałem z różnych elementów body cymy zespół lufy boyi). Generalnie cyma dłużej trzyma się kupy i się nie kiwa, jednak po jakimś czasie lufa też zaczyna pływać - kolega ma od dłuużeszego czasu 0.40 i już narzeka że mu się lufa zaczyna kiwać. W Boyu szybciej, żeby nie powiedzieć od nowości, jest ten problem, ale jak już było wyżej często wystarczy dokrecić śrubkę w podstawie szczerbinki.

 

Innym rozwiązaniem które możesz zaadaptować jest rozebranie wszystkiego na części pierwsze - jeśli to nowa replika to delikatnie zmatowić początek lufy który wchodzi w korpus a potem go pomalować - te setne milimetra i świeża farba sprawią że całość się usztywni a może i lekko sklei.

 

Jednak jeśli problem wystąpi na nitach z przodu body - tam zacznie się wszystko gibać - to albo zanitować od nowa, albo bawić się z łożem czy to drewnianym czy plastikiem - w ten sposób też można usztywnić, ale to półśrodek :)

 

A no i wiem o czym mówię bo też mnie ten problem "pływającej lufy" drażni nie miłosiernie :D W razie czego wal na priv :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...