Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

To że jestem zielony to nie znaczy abyście mnie od razu krytykowali.


Recommended Posts

Drugie primo, alergeny wcale nie muszą działać bezpośrednio na oczy, żeby te swędziały. Weźmiesz sobie zyrtec/claritinę/loratadynę/cokolwiek i po problemie, zwłaszcza, jak będziesz się ruszać (im więcej kampienia, tym mniej adrenaliny w organizmie i tym podatniejszy na alergię jesteś).

 

Rozumiem, że jesteś lekarzem pediatrą ze specjalnością alergie? :bialaflaga:

Nie pisz kolego bzdur o czymś o czym nawet nie masz pojęcia podstawowego.

 

 

Neez z tą twoją alergią zgłoś się do lekarza i on sprawdzi na co jesteś uczulony, teraz już są takie szczepionki, które pozwolą Ci normalnie funkcjonować. (Gdyby dalej interesował Cię temat odczulenia, to pisz na priv)

 

Co do twojego wieku, to tak jak napisał Off i Lookit, zorganizujcie sobie ekipe w swoim wieku i naprawdę zabawa może być super. (wszystko zależy od waszej wyobraźni, czasem wystarczy 4 osoby)

Tylko pamiętajcie o tym, żeby zawsze był z wami ktoś dorosły, najlepiej z autem, bo w razie godziny W szybko dotrzecie do cywilizacji (szpital, pogotowie, itd) I nie mówię to, że by straszyć, tylko lepiej mieć plan B, niż go nie mieć :wink:

Jeżeli będziecie się "strzelać" róbcie to w miejscach, gdzie nie spacerują ludzie, nie ma ogródków działkowych itd. W ten sposób unikniecie ewentualnych konfliktów i spotkań ze Strażnikami Miejskimi czy Policją.

Niby wszyscy o tym wiedzą, ale jednak tak nie jest. Jest w moim miasteczku ekipa, która notorycznie strzela się przy ogródkach działkowych i miejscu spacerów niedzielnych. I nie są to 13 czy nawet 15 latkowie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widzę,że argumenty które już padały chyba 3-4 razy na temat G36 JG za ~500 zł dalej nie docierają. Polecając taką replikę za takie pieniądze wyrządzasz komuś niedźwiedzią przysługę (jeśli Cię posłucha).

Powała, ja jestem ciekawy ile jeszcze razy polecisz tę samą replikę. I to JG za 500 zł, kiedy wszyscy wiemy, że Cyma jest troszeczkę droższa, a dużo lepsza.

JG za 350 zł, zamiast 028 to jest niezły wybór, ale ~500 zł za tę replikę to gruba przesada.

 

Napisalem:

PS.

To moje osobiste, subiektywne zdanie!

więc nie czepiajcie się. "Każdy ma swoich znajomych"...

 

PS.

(...)kiedy wszyscy wiemy, że Cyma jest troszeczkę droższa, a dużo lepsza.

Tak:

- ma taką moc, że w terenie mieszanym do budynku nie wejdziesz, więc konieczny dodatkowy wydatek na kalmkę,

- ma niemal o połowę krótszą lufę, więc trzeba się liczyć z większym rozrzutem,

- jest droższa, więc odradzam na pierwszą replikę, bo jak się znudzi, to więcej "w plecy",

- przy tuningu i naprawach części rownież odpowiednio droższe,

- gdyby użytkownik chcial podjąć choćby stylizację BW, nie pasuje.

Same zalety...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jesteśmy na forum airsoftowym! Jak ktoś pisze "broń" to wiadomo co ma na myśli,jest to pewien skrót myślowy.

 

Najlepsze jest to, że jak ktoś na chińską ceratę mówi "kamizelka", to jakoś ruch oburzonych nie poprawia go, że to "replika obrusu udająca kamizelkę". Jak ktoś się podnieca IBA od guardera, to nikt nie mówi "to jest replika kamizelki IBA". Idiotyczne, ale cóż, zawsze to jeden post więcej nabity. ;) Bo słowo "bron" to po prostu obraza dla naszych plastikowych zabawek!

 

 

- ma taką moc, że w terenie mieszanym do budynku nie wejdziesz, więc konieczny dodatkowy wydatek na kalmkę,

 

Z JG też nie wejdziesz, bo w stocku WSZYSTKIE mają 360-390 FPS.

 

- ma niemal o połowę krótszą lufę, więc trzeba się liczyć z większym rozrzutem,

 

Kłamstwo, widać, że nie miałeś tej repliki. :)

 

- przy tuningu i naprawach części rownież odpowiednio droższe,

 

Tuning tańszy, części już w stocku wytrzymalsze.

 

- gdyby użytkownik chcial podjąć choćby stylizację BW, nie pasuje.

 

Każdy myśli o tym przy kupnie repliki. to jest też minus AK, wiesz? :P

 

Same zalety...

 

Ja pottafię w tej sam pokręcony sposób dowieźć, że WP powinno do Afganu zabrać SWD od A&K, a nie ostrego Beryla. Co przemawia za SWD A&K?

 

- SWD A&K ma taką moc, że możesz strzelać do każdego i nic mu nie będzie.

- SWD A&K ma niemal o połowę dłuższą lufę.

- Przy tuningu i naprawach części do ostrego Beryla są odpowiednio droższe.

- gdyby użytkownik chcial podjąć choćby stylizację na snajpera WDW, nie pasuje.

Same zalety...

Link to post
Share on other sites

Co z tego,że subiektywne zdanie jak wcale nie pomaga tak naprawdę żadnemu zielonemu,tylko może mu zaszkodzić.

Napisalem:więc nie czepiajcie się. "Każdy ma swoich znajomych"...

 

PS.Tak:

- ma taką moc, że w terenie mieszanym do budynku nie wejdziesz, więc konieczny dodatkowy wydatek na kalmkę,

- ma niemal o połowę krótszą lufę, więc trzeba się liczyć z większym rozrzutem,

- jest droższa, więc odradzam na pierwszą replikę, bo jak się znudzi, to więcej "w plecy",

- przy tuningu i naprawach części rownież odpowiednio droższe,

- gdyby użytkownik chcial podjąć choćby stylizację BW, nie pasuje.

Same zalety...

 

- Nie wszędzie są limity,nie zawsze trzeba wchodzić do budynku,można poczekać na zewnątrz,nie trzeba kupować bocznej od razu

- z ta lufą to już w ogóle żart jakiś,naprawdę polecam przeczytać recenzję zamiast pisać takie głupoty

- jakim tuningu i naprawach...to jest CYMA,ma świetne bebechy i niewielkim kosztem można uzyskać 460-470fps ,w dodatku stockowe bebechy dadzą radę M130!

- tak,za to G36 najdłuższe idealnie pasuje,tylko takie nieporęczne jest i kobylaste,zresztą nikt nie mówi o stylizacji....

 

 

Nigdy nie widziałeś CM003 i nie miałeś z nią do czynienia - tyle można wywnioskować z wypowiedzi. Dlatego proszę nie wypowiadać się na temat repliki,o której się NIC nie wie. Ja jako posiadacz G608-4 po tuningu uważam,że Cyma jest lepsza od JG,tak jak kazdy który CM003 miał w rękach.

 

edit: No Lesio mnie uprzedził,całkowicie się z nim zgadzam jak widać :P

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

 

PS.Tak:

- ma taką moc, że w terenie mieszanym do budynku nie wejdziesz, więc konieczny dodatkowy wydatek na kalmkę,

- ma niemal o połowę krótszą lufę, więc trzeba się liczyć z większym rozrzutem,

- jest droższa, więc odradzam na pierwszą replikę, bo jak się znudzi, to więcej "w plecy",

- przy tuningu i naprawach części rownież odpowiednio droższe,

- gdyby użytkownik chcial podjąć choćby stylizację BW, nie pasuje.

Same zalety...

 

-Dokładnie tak jak JG

-Jak wielokrotnie udowodniono, długość lufy ma znikomy wpływ na celność replik karabinów szturmowych w tych zakresach FPS

-jest droższa o 50 zł względem Twojej propozycji, argument bez sensu

-Tuning Cymy droższy od Tuningu w JG?! Mojżesz Cię opuścił, czy co? Lufa, gumka, M130 i ew. teflon dla uszczelnienia. Reszta spokojnie wytrzyma. Zrób to samo w JG, zobaczymy ile wytrzyma.

- Odwrócę kota ogonem:) A Jak by tak kolega chciał rekonstruować np. Polski BOR, bądź jednostki ABW, to długie JG jest bez sensu. Każda replika jest używana przez konkretne służby i świecący polimer w JG nie pasuje do jednostek BW dokładnie tak samo, jak ładny od Cymy. Argument bez sensu, zwłaszcza dla początkującego.

 

Co z tego, że subiektywne zdanie, skoro w KAŻDYM temacie zakładanym przez zielonego, polecasz tę samą DŁUGĄ g36 JG za 500 zł...

 

Znowu ktoś dostaje przelewy od producenta replik, czy co?

Edited by Lookit
Link to post
Share on other sites

-Dokładnie tak jak JG

No pewnie. Poza tym dla mnie argument efpeesowy jest niepoważny, bo zmiana sprężyny to żaden problem.

-Jak wielokrotnie udowodniono, długość lufy ma znikomy wpływ na celność replik karabinów szturmowych w tych zakresach FPS

... i przede wszystkim przy tej jakości stokowych luf

-jest droższa o 50 zł względem Twojej propozycji, argument bez sensu

Nooo...

-Tuning Cymy droższy od Tuningu w JG?! Mojżesz Cię opuścił, czy co? Lufa, gumka, M130 i ew. teflon dla uszczelnienia. Reszta spokojnie wytrzyma. Zrób to samo w JG, zobaczymy ile wytrzyma.

W JG posypią się plasticzane łożyska i być może prowadnica. Głowica tłoka być może też. Różnica ~70zł na korzyść cymy

Nie demonizujmy JG - do m130 dużo nie trzeba wymieniać. Dopiero wyżej może być już problem - i tu cyma wyraźnie górą...

- Odwrócę kota ogonem:) A Jak by tak kolega chciał rekonstruować np. Polski BOR, bądź jednostki ABW, to długie JG jest bez sensu. Każda replika jest używana przez konkretne służby i świecący polimer w JG nie pasuje do jednostek BW dokładnie tak samo, jak ładny od Cymy. Argument bez sensu, zwłaszcza dla początkującego.

WSZYSTKIE G36 od JG się niezbyt nadają do jakiejkolwiek stylizacji. I to nie z powodu "świecącego plastiku JG", który można w zależności od upodobań pomalowac na czarno (żeby się nie błyszczał)/przetrzeć lekko drobnym papierem ściernym (żeby wyglądał jak w cymie i ostrym).

Link to post
Share on other sites

To ja polecam to http://www.taiwangun.com/karabiny-maszynowe/pj60.html . Mam już 4 miesiące i zero awarii !!!! :happy:

 

A dlaczego ?

-Bo ma długą lufę ,

- mały rozrzut ,

- i pancerny gearbox .

- oraz sklep jest super ( mi się podoba )

 

A jak ktoś chce się stylizowac na Johna Rambo , to ta replika jest w sam raz !!!

 

Same zalety !

 

PS.

To moje osobiste, subiektywne zdanie ! Bo nie miałem nigdy innej repliki niż ta , dlatego myślę że ta , i tylko ta , jest the BEST ! Zwłaszcza dla zielonych :cool:

 

To co wyżej napisałem , to IRONIA

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jesteś lekarzem pediatrą ze specjalnością alergie? :bialaflaga:

Nie pisz kolego bzdur o czymś o czym nawet nie masz pojęcia podstawowego.

Bo wcale nie mam alergii i wcale się nie odczulam od prawie 10 lat.

 

Co do repliki, żeby uspokoić ten flamewar, który się rozwinął, jak bym polecił to, co się podoba - zarówno pod względem wyglądu i ergonomii. Czytaj: przejść się np do sklepu i obejrzeć, potrzymać. Zdecydować, co ładniejsze, co wygodniejsze.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Wysoko cenię opinie Lesia (w odróżnieniu od innych "wszystkowiedzących") i nie mam zamiaru polemizować, ale pozwólcie mi wyrażać moją subiektywną opinię, bo każda z Waszych jest też subiektywna, albo co gorsza powielana, papugowana w oparciu o opinię przeczytaną, zasłyszaną...

1. Zdecydowanie NIE twierdzę, że CM jest gorszy od JG, jeśli według Was jest lepszy, to OK - zróbcie sobie z tej doskonałej, super celnej, z zerowym rozrzutem, repliki nawet snajperkę i zachwalajcie ją do woli, to Wasze prawo, tak samo subiektywne, jak moje.

2. Przetestowałem podczas swojej krótkiej bo 5-letniej zabawy w ASG kilkanaście replik, od VSR [WELL], przez SR25 [JG], M14[CM] tuningowane przez KRAKMAN, FN FAL [KA], M14 veteran[G&G], MP5SD6 [JG], MP5K [GALAXY], MP7 [TM], SIG SG 552[JG], Minimi [JG], G36K [JG] tuningowane przez ZBROJOWNIĘ, AK47 Tactical [CM] i AK105 [CM], po kilka pompek sprężynowych i klamek zarówno gazowych, elektrycznych jak i sprężynowych. W końcu pozostałem przy G36 [JG] tuningowanym przez ZBROJOWNIĘ. Kierowały mną w wyborze różne przesłanki:

- ostateczny wybór stylizacji piechoty BW, do której pasuje jedynie ta replika (zapytajcie Ronina, lub Wolfa), pewnie gdyby CM produkowała długą wersję, przesiadłbym się ze względu na producenta,

- lekkość repliki mimo jej długości,

- długości lufy wewnętrznej w stosunku do długości całkowitej repliki (0,52),

- sprawdzone "organoleptycznie" i "metrycznie" zasięg, celność i dobre skupienie,

- ówczesne pozytywne opinie o tej replice,

- długość w stosunku do mojego wzrostu,

- wygląd (wersja C jest wręcz paskudna niemal jak FAMAS).

 

Na marginesie, gdyby do BW pasował PPSh-41 to pewnie z nim biegałbym i jego zachwalał, ale niestety głęboko żałuję, że nie pasuje. :icon_cry:

 

PS.

Nikt nie płaci mi bonusów, nie jestem na niczyim garnuszku, prowadzę własną kancelarię prawną i ostrzegam, że w przypadku pomówień nie będę spolegliwy. :maniak_killer:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Na marginesie, gdyby do BW pasował PPSh-41 to pewnie z nim biegałbym i jego zachwalał, ale niestety głęboko żałuję, że nie pasuje. :icon_cry:

 

Czemu nie, trzeba tylko troszeczkę cofnąć się w czasie :wink:

 

capturedsub2hy.jpg

 

ba7d7221e4363482.jpg

 

To tak dla rozluźnienia atmosfery, daj na luz Powała,

 

prowadzę własną kancelarię prawną i ostrzegam, że w przypadku pomówień nie będę spolegliwy.

 

nie ma co się tak napinać z kancelariami, bo to może tylko wzbudzić rozbawienie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wysoko cenię opinie Lesia (w odróżnieniu od innych "wszystkowiedzących") i nie mam zamiaru polemizować, ale pozwólcie mi wyrażać moją subiektywną opinię, bo każda z Waszych jest też subiektywna, albo co gorsza powielana, papugowana w oparciu o opinię przeczytaną, zasłyszaną...

 

No i tutaj się mylisz,ponieważ sam posiadam CM003,jak i również G608-4 ,która teraz leży już w częściach. Czy mógłbyś wymienić jakie części zbrojownia wymieniła w Twojej G36 JG? Tak z ciekawości pytam ,ponieważ na swojej stronie nic nie napisali. Tutaj każdy wyraża swoją opinię,ale skoro tyle osób się z jakąś opinią nie zgadza,to coś na rzeczy musi chyba być ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Dobrze, tylko nie każdy może się chcieć stylizować na BW, więc długość g36 nie ma znaczenia. A nawet wersję c cymy można wydłużyć niewielkim kosztem.

Edit: Tak, miałem w łapkach i stzelałem ze stocka cm.003 i byłem właścicielem g608 po minimalnym tuningu. Różnica diametralna.

Edited by Andzia
Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że ten post Powały wywoła trzecią wojnę światową. :biggrin:

 

JG ma jedną zaletę - jest tańsze. Jeśli ktoś musi się liczyć z kasą, to dla niego najważniejszy argument. Jeśli jednak ma więcej do wydania, nic nie podważy opinii, że G36C Cymy to znakomity wybór, który lepiej strzela i wygląda niż JG. Trudno się dziwić, obie repliki dzielą jakieś 3 lata, w to w airsofcie bardzo długi czas.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, tylko nie każdy może się chcieć stylizować na BW, więc długość g36 nie ma znaczenia.

Oczywiście, ja tylko uzasadniałem mój wybór.

Wiedziałem, że ten post Powały wywoła trzecią wojnę światową. :biggrin:

O to wlaśnie chodziło... :icon_mrgreen:
(...) Trudno się dziwić, obie repliki dzielą jakieś 3 lata, w to w airsofcie bardzo długi czas.
Z tym się w pełni zgadzam i w tym leży sedno zagadnienia. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...