Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Używaj wyłącznie silikonów dedykowanych do replik ASG i bardzo oszczędnie. Maga trzeba od czasu, do czasu przesmarować, ale bez przesady. Najlepiej po strzelance i opróżnieniu maga, jedno delikatne "psiknięcie" do wnętrza komory nabojowej, żeby nawilżyć sprężynę.

Link to post
Share on other sites
Używaj wyłącznie silikonów dedykowanych do replik ASG i bardzo oszczędnie.

 

Rozbawiłeś mnie niezmiernie. Jak lubisz przepłacać to nie poddawaj takich praktyk innym. Silikony w sprayu "dedykowane do ASG" niczym się nie różnią od silikonów w sprayu np marki BOLL. No może po za niezmiernie nieproporcjonalną ceną do ilości produktu którą dostajemy.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to że opakowanie 60ml silikonu w sprayu od Action sport games kupimy za tyle co 400ml silikonu w sprayu marki Boll. Nie wspominając o tym że kupimy go w każdym markecie budowlanym...

 

A inne smary dedykowane do do replik to śmiech na sali. Za cenę smaru do cylindra od systemy można kupić 10 razy więcej lepszego smaru... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to smarować czy nie? Bo kupiłem takie: http://allegro.pl/metalowy-magazynek-mid-cap-ak-125-kulek-c96-i2210901652.html i 4 na 5 się zacięły do tego stopnia, że kulki pozostały zablokowane w środku.

Słyszałem, że magi takie można rozebrać i wyczysćić/przesmarować - prawda to? Jak to zrobić?

Słyszałem też o smarowaniu WD40 (choć WD40 smar wypłukuje...) i niby wszystko było OK...

A - kulki Guardera 0,28.

Jak już podwały kulki leciały super na auto i semi.

Proszę o poradę najlepiej kogoś kto tego używał.

Link to post
Share on other sites

po 1: nie smaruj magów, zazwyczaj nic to nie daje, a tylk pogarsza sytuacje (lepi sie brud i syfi sie lufa z gumką)

2: zazwyczaj różnica pomiedzy mide a lowem (jego pojemnosciami) jest niewelka, sam jestem zwolennikiem lowów, ponieważ nigdy mi sie nie zacieły, nawet na badziewnych kulasach, lepeij kupic 6 lowów niz 5 midów - takie moje zdanie, poza tym im wiecej magów tym wiekszy lans ;D mozesz tez ladowac midy do 3/4 albo 1/2 pojemnosci - lepiej bedzie niz do pelna, do pelna nigdy nie laduj, takie rzeczy tylko w lowach,

3: oczywiscie wplyw na zaciecia maja tez kulki, zainwestuj w cos z min sredniej polki (ja uzywam gf rockets, raczej sie nei zacinają)

4: raz najkis czas rozkreć maga i przepłucz go ciepłymi mydlinami (ja tak robie) wymyj dok i wytzryj a pozniej wysusz, dobrze wyczysc i skręć 9ew moesz rozciągnąć trochę sprężynę ale ostrożnie) po takim zabiegu jest prawie jak nowy

 

a co do smarów i sylikonów to myślę że najlepiej używać tych markowych dedykowanych, bo to jednak jest dedykowane, a te inne mogą się czyms różnić, więc lepiej przeplacic 5zł ale być pewnym inwesycji

Link to post
Share on other sites

Ad2. Low CA do emki to ok 65 kulek, mid Stara dedykowany do SA80 to 130 kulek, faktycznie dwukrotna ilość lub temu bliska to niewiele...

Moje midy stara mają ok 5 lat, zawsze ladowane do pełna i nie ma problemów.

 

Co do smarów to już szkoda pisać, jeżeli ktoś lubi przeplacać za dedykowane smary to proszę bardzo, ja tam wolę kupić za ich cenę dużo więcej lepszego smaru.

Link to post
Share on other sites

GF Rockets lepsze od Guardera? Co kogoś słyszę to inaczej mówi... Spróbowałem WD-40 i gó*** to dało. Rozebrałem, teraz wyczyszczę wg wskazówki i zakupię lepsze kulasy - kiedyś używałem G&G i do nich wrócę, zwłaszcza, że jużpadła taka rada. Różnica w cenie guarder a g&g to aż 10 zeta, ale wyzyję :-)

Czytałem, że ogólnie magi, które zakupiłem są kiepskie, zwłaszcza w połączeniu z kiepskimi kulkami, więc mam nadzieję, że jeżeli zmienię kulki na nie-kiepskie problemy powinny ustąpić...

Link to post
Share on other sites

Ad2. Low CA do emki to ok 65 kulek, mid Stara dedykowany do SA80 to 130 kulek, faktycznie dwukrotna ilość lub temu bliska to niewiele...

Moje midy stara mają ok 5 lat, zawsze ladowane do pełna i nie ma problemów.

 

Co do smarów to już szkoda pisać, jeżeli ktoś lubi przeplacać za dedykowane smary to proszę bardzo, ja tam wolę kupić za ich cenę dużo więcej lepszego smaru.

No widac zdarzaja sie i takei magi, ale mysle ze jestes wyjatkiem. wiesz magi to moga miec nawet 10 lat ale jak byly nieuzywane to co im bedzie?

 

poza tym, zalezy jeszcze co to za replika. bo w emkach moze byc i taka roznica w pojemnosci, w kalachach na przyklad midy maja po 100, max 120 a lowy po 75 to dla mnei to 30 kulek nie robi roznicy zbyt duzej

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam dyskutować na temat różnic w silikonach, bo się na tym nie znam. Osobiście stosuję tylko te oferowane przez sklepy ASG. Ni twierdzę, że nie macie racji, ale minimalne smarowanie, zwłaszcza Midów jest zalecane przez wszystkie sklepy. :bialaflaga:

 

Przy okazji podczepię się pod temat z zapytaniem.

Generalnie używam Lowów (G36, MP5), ale w celu stylizacji zakupiłem ostatnio MP40 [sRC] i do nich nigdzie nie ma Lowów, byłem zmuszony kupić Midy [sRC]. KRAKMAN'i radzą:

(...) podczas pierwszego użycia NIE WOLNO w pełni załadować magazynków, może to doprowadzić do ich uszkodzenia,

- w celu zapewnienia bezawaryjnej obsługi NALEŻY magazynek przesmarować za pomocą oleju silikonowego, aplikując go w niewielkiej ilości do otworu wylotowego,

- za pierwszym razem NALEŻY naładować magazynek kilkunastoma kulkami, a następnie usunąć je. Czynność tę należy powtarzać, dodając za każdym razem dziesięć kulek, aż do momentu osiągnięcia pełnej pojemności magazynka, (...)

- PAMIĘTAJ o konserwacji za pomocą oleju silikonowego.

Na ile te rady mogą być skuteczne?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie smarować. Nie ma potrzeby, nic to nie da, poza usyfieniem maga i komory, oraz gumy hopa. Chyba dość wyraźnie napisano to powyżej i to kilkukrotnie?

Co do ładowania... Też parę lat temu słyszałem, żeby tak robić z midami... Parę lat temu tak raz zrobiłem, te które ładowałem w pocie czoła, działają tak samo jak te ładowane na chama od początku. Pewnie źle zrobiłem i teraz powinienem się kajać i klęczeć w kącie i się wstydzić ;-).

Link to post
Share on other sites

Mądralo xD Przecież logicznym jest to że magazynki kupuje się po to aby ich nie używać... To już w tych czasach trzeba pisać to co jest na tyle oczywiste że może to niektórych urazić że uważam ich za tak niedomyślnych że to piszę? Niedługo trzeba będzie pisać że replikę na strzelanie zabrałem i w nawiasie dopisać że dodatkowo z niej na tym strzelaniu strzelałem... Są pewne rzeczy które rozumie się samo przez się, no ale jak widać.

 

Odnośnie sklepów, piszą dużo rzeczy, pewne rzeczy mijają się z prawdą a inne są głównie po to żeby się zabezpieczyć przed odpowiedzialnością w razie reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Nie smarować. Nie ma potrzeby, nic to nie da, poza usyfieniem maga i komory, oraz gumy hopa. Chyba dość wyraźnie napisano to powyżej i to kilkukrotnie?

Co do ładowania... Też parę lat temu słyszałem, żeby tak robić z midami... Parę lat temu tak raz zrobiłem, te które ładowałem w pocie czoła, działają tak samo jak te ładowane na chama od początku. Pewnie źle zrobiłem i teraz powinienem się kajać i klęczeć w kącie i się wstydzić ;-).

Czego się wstydzisz? Tego, że ładowałeś "w pocie czoła", czy tego, że "na chama"? To jak w końcu ładować? :zastanawia:

 

 

(...) Odnośnie sklepów, piszą dużo rzeczy, pewne rzeczy mijają się z prawdą a inne są głównie po to żeby się zabezpieczyć przed odpowiedzialnością w razie reklamacji.

To zrozumiałe, ale to nie wyjaśnia jak ładować. :icon_cry:

 

Jak dotąd, moje LC przy pierwszym użyciu leciutko smarowałem i pierwsze ładowanie robilem do 1/3, drugie do 2/3 i dopiero trzecie do pełna. Na 13 posiadanych 12 funkcjonuje bez zarzutu, jeden nie podaje, ale nie mam kiedy go rozkręcić, żeby zobaczyć co się w nim zacięło.

 

Reasumując wszystkie Wasze dotychczasowe rady dotyczące MC:

- nie smarować,

- ładować bez poszczególnych etapów przygotowawczych, ale raczej nie do pełna, a najwyżej do 3/4 pojemności, więc jeśli moje Midy mieszczą max 110 kulek, to ładować do nich około 80 kulek.

Czy dobrze zrozumiałem?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

przeczytaj jeszcze raz to co napisałes i pomysl, bo to nie ma zadnego sensu i traktuje zupelnie o czym innym niz ja pisalem, po raz trzeci napiszę że o zużyciu maga świadczy nie to ile ma on lat od zakupu, lecz jak często był uzywany. to takie trudne? podaj mi gdzieś fragment gdzie napisałem ze kupiłeś magi zeby ich nie uzywac. Boże!! widzisz i nie grzmisz. czego teraz w tych szkołach uczą...

Link to post
Share on other sites

Mnie przynajmniej nauczyli jak pisać poprawnie w naszym języku... Normalny człowiek jest w stanie wywnioskować że ktoś kto kupuje coś w pewnym celu to używa tego czegoś w tym celu, ale widać prosta logika kuleje.

 

Niedługo trzeba będzie pisać że replikę na strzelanie zabrałem i w nawiasie dopisać że dodatkowo z niej na tym strzelaniu strzelałem... Są pewne rzeczy które rozumie się samo przez się, no ale jak widać.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...