Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Większość wątpliwości mam już rozwiane :icon_biggrin: No może poza jedną:

 

Gdzieś również usłyszałem, że przy mocniejszych sprężynach poleca się usunięcie łożyskowania z albo prowadnicy abo z głowicy tł. (tak aby nie było na obu, tylko na jednym). Czy to prawda ?
Link to post
Share on other sites

Co da większy spadek głośności repliki: stockowa głowica cylindra + POMowa głowica G&G/Guarder czy też zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka Ultimate?? jak znacząca to będzie różnica?

Co do wyciszenia reszty pracy gearboxa to wiem co i jak...chodzi mi tylko o ten fragment całości przedsięwzięcia

Gdzieś także obiło mi się o uszy, iż wyciszone zestawy głowic zmniejszają osiągi o ok. 20fps. Czy to prawda?

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

wczoraj sprawdzałem u siebie co prawda w LMT Defender Patrol RIS test strzykawki.....i jej brak zarówno na cylindrze typ 0 jak i stockowym, głowica tłoka nawiercona ale i tak trzeba wykonać szybki ruch by mieć strzykawkę a na chrono wyniki ok 495 fps na sp130, zielona guma G&G i lufie promyka...to co by było jakby była pełna strzykawka ?

Edited by Suchy_PL_
Link to post
Share on other sites

Po wymianie oringa nic się nie zmieniło- brak szczelności strzykawki,podobnie po jego rozciągnięciu, wymieniłem zatem głowicę na pomową Ultimate oraz cylinder typ 0...szczelność wzorowa a fps spadły o 10,zamiana cylindra na stock nic nie dała-dalej fps mniejszy jak na stokowej głowicy...czyżby potwierdziła się teza z forum kwausa, iż zbyt mocne dociśnięcie oringa do cylindra powoduje spadek fps dlatego w kwa nie występuje "strzykawka"??? (takie stwierdzenie techników kwa dostał jeden z użytkowników forum kwausa)...

Link to post
Share on other sites

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... Nie wiem jak mogłeś nie otrzymać strzykawki po rozciągnięciu oringa. Ja jakoś to robię za każdym razem bez problemu. Ponad to, gmyrasz, gmyrasz i zaraz sobie większy problem wygmyrasz. Walczysz o jakieś 10 fps. Nie szkoda Ci czasu?

Link to post
Share on other sites

nie walczę, napisałem tylko ,że zamiast lepiej jest gorzej niż na stoku..... jeśli chodzi o oringa- mówię jak było..... rozciągniecie przy zestawach BU dawało strzykawke a tu dupa...w każdym razie wentylowana głowica pomowa daje mniej niż stok przerobiony na wentylowany bez strzykawki. Zostawię to jak jest bo faktycznie szkoda czasu o parę fps.

Link to post
Share on other sites

@Soren2264

Jeśli chodzi o cylinder>głowicę>dyszę to może to tu akurat najlepsze są stockowe z KWA, dają najlepszą szczelność i najlepiej współpracują z komorą HU, z innymi głowicami cylindra i dyszami jest już różnie, więc jeśli masz wymienone to przy rozbieraniu repliki upewnij się że masz strzykawkę w układzie tłok/cylinder (znaczy się, jak zatkasz wylot dyszy i wciśniesz tłok do cylindra, powietrze nie będzie uciekać = pełna szczelność).

Sprawdź też w jakim stanie jest tłok, jeśli jest to stock, to może być już zużyty po takim czasie, zwłaszcza że nie wiesz dokładnie jaki ma przebieg i co robił z nią właściciel-poprzednik.

Jeśli chodzi o gumę HU to owszem, stockowa jest nie za dobrej jakości, od siebie polecam czarną systemkę albo zieloną GG, obydwie wchodzą ciasno, a G&Gowską musiałem dodatkowo lekko przycinać, ale za to kręcą bajecznie.

Rozważ też wymianę kabli jeśli są stockowe, różnica między tymi (dosłownie) drutami, a porządnymi kabelkami modelarskimi, jest ogromna (reakcja na spust/rof).

 

Zadam pytanko od siebie... kiedy odciągam zamek klapka normalnie się otwiera, osłona się cofa itp. ale kiedy go puszczam nie dochodzi do końca, blaszka (atrapa osłaniająca komorę hu) o coś albo haczy albo nie wiem, ale musze ją lekko sam dopychać aby wskoczyło wszystko na swoje miejsce. Rozkładałem, składałem i kombinowałem nad tym 1000 razy, i dalej nie wiem co z tym fantem począć. Miał ktoś tak? Nie żeby to była jakaś poważna usterka, jednak zdeka mi przeszkadza ;)

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Mmmm nie o to mi chodzi, właśnie problem w tym, że jak naciągnę i puszczę, to blaszka (atrapa zamka, osłaniająca komorę HU i przednią część GB) popychana przez rączkę przeładowania zacina się gdzieś na body/gearboxie/komorze lub coś siędzieje, ale nie chce samodzielnie do końca wrócić na swoje miejsce, muszę ją dociskać ręką. Normalnie tak dziać się nie powinno.

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Śliwa, u mnie na samym początku użytkowania emki poluzowała się śrubka którą jest przykręcona blaszka do rączki przeładowania, skutkowało to całkowitym zacięciem się całego zespołu. Nie szło ruszyć ani w jedną ani w drugą stronę. Ja bym w pierwszej kolejności właśnie to sprawdził.

Link to post
Share on other sites

@Soren2264

Jeśli chodzi o cylinder>głowicę>dyszę to może to tu akurat najlepsze są stockowe z KWA, dają najlepszą szczelność i najlepiej współpracują z komorą HU, z innymi głowicami cylindra i dyszami jest już różnie, więc jeśli masz wymienone to przy rozbieraniu repliki upewnij się że masz strzykawkę w układzie tłok/cylinder (znaczy się, jak zatkasz wylot dyszy i wciśniesz tłok do cylindra, powietrze nie będzie uciekać = pełna szczelność).

 

akurat u mnie zespół cylindra i głowica tłoka najlepiej działa w stoku...gdy wymieniłem głowice na pomową fps spadły pomimo strzykawki a w stoku był jej brak a jednak więcej mocy....

Link to post
Share on other sites

@Suchy_PL_ Przecież to właśnie napisałem, że najlepsze są stockowe KWA (jeśli chodzi o cylinder, jegło głowicę i dyszę), więc jeśli ma wymieniane, to niech to sprawdzi :icon_wink: Co do głowicy TŁOKA, różnie to bywa, u mnie po wymianie głowicy tłoka na wentylowaną guardera, wzrosła powtarzalność, a moc nawet jeśli sie zmieniła to nie więcej niż o 5fps +/-. Zawsze lepiej mieć strzykawę niż nie ;)

 

@Cervantez - Haha gdyby jeszcze dosyłacz w KWA był czymkolwiek poza 'dziwacznym guziczkiem na korpusie karabinku'. :icon_biggrin:

 

@putin57 -Problem w tym, że u mnie blaszka (atrapa zamka, bo to o niej mowa) nie jest NICZYM przytwierdzona do niczego i nigdy nie była a jakoś normalnie działała kiedyś :icon_wink:

nie wiem w czym może leżeć problem ;/

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że to ta sama replika, może tylko z nieco inną obudową ;) Nie wiem skąd miała by być mocowa (bo chyba o to chodzi w pojęciu słabsza) różnica między nimi.

Chyba że chodzi o niezbyt przemyślaną budowę body (dokłądnie upper recievera), ale z tego co wiem to wszystkie lub większość rebrandów oraz "oryginał", mają taką nieciekawą :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...