Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna


Recommended Posts

No szukam i szukam znajduje jakieś po 100zł ACM a piszą na forum ze firma jest do bani, znajduje inne to już po 400-500zł to przesada i myślałem że posiadacz jakiejś taniej kamizelki i dobrzy wykonanej dla link czy coś.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Musi byc kamizelka, czy moze być chest-rig? Oryginalny sprzęt armi brytyjskiej. Może wyglądać (ba, zazwyczaj wygląda...) jakby zaliczył wszystkie poligony od czasów bitwy pod Hastings. ale jest naprawdę trudny do zajechania, bo robiony z pancernych materiałów (ok, zdarza się, że któraś klamerka jest złamana, ale co to za problem wymienić...?).

 

Jeśli upierasz się rpzy kamizelce, to tu jest brytfyjski Assault Vest za nieduże pieniądze.

 

Jedno i drugie nie jest co prawda najnowszym krzykiem mody w dziedzinie oporządzenia i ma swoje wady, ale za stówę to IMHO bardzo sensowny wybór.

 

...tak, do ładownic pasują magazynki od eMki. Brytyjczycy używają takich samych w swoich L85.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może inaczej: trzeba dobrze poszukać, żeby znaleźć coś, czego MilTec (i pokrewne kompanie, np. MFH) zdołały nie schrzanić.

 

Czasem się znajdzie coś czego nawet oni nie potrafili spartaczyć. Ale rzadko. Więc założenie, że MilTec = qpa jest dość bezpieczne.

 

Generalnie - chińszczyzna. Tylko, że jak kupujesz chińszczyznę, to wiesz, że kupujesz chińszczyznę. Nikt Ci nie próbuje oczu mydlić "renomowaną niemiecką firmą"...

Link to post
Share on other sites

Mam od dłuższego czasu taką kamizelkę mil-tec'a i w sumie narzekać na nią nie mogę. Poza plastikami których kilka mi pękło, nic złego się z nią nie dzieje.

Stąd moje powiedzmy, małe zdziwienie...

 

A może jakieś opinie na temat firmy Condor, i tej kamizelki :zastanawia:

Edited by Gieniu
Link to post
Share on other sites

Condor nie jest zły, jakościowo rzecz biorąc.

 

Tej kamizelki na oczy nie widziałem, ale patrząc na to rozwiązanie... cóż, życzę szczęścia każdemu, kto załaduje tego chesta tak, jak pokazano na zdjęciu, a potem postanowi się położyć.

 

A że MilTec służy Ci od lat - bywa, że i chińszczyzna trzyma się latami. Trochę zależy od tego, na ile intensywnie użytkujesz, bardzo dużo - od tego, jakie wykonanie Ci się trafiło. A z tym to bywa loteria. No, chyba, że inwestujesz w sprzęt konkretnej jakości (za którą generalnie każdy żąda konkretnej ceny).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Fakt że na zdjęciu ładownice nie są umieszczone najszczęśliwiej, ale generalnie kamizelka nie głupia...

Jak na chest'a (którego szukam) ten Condor wydaje się całkiem całkiem. Bo nic innego, rozsądnego w tym przedziale cenowym znaleźć nie mogę :bialaflaga: (w olivie rzecz jasna).

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Fakt że na zdjęciu ładownice nie są umieszczone najszczęśliwiej, ale generalnie kamizelka nie głupia...

Jak na chest'a (którego szukam) ten Condor wydaje się całkiem całkiem. Bo nic innego, rozsądnego w tym przedziale cenowym znaleźć nie mogę :bialaflaga: (w olivie rzecz jasna)

 

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/panel-piersiowy-amunicyjny.html - trochę podobny przedział cenowy,możesz poprosić o jakąś przeróbkę jak coś lub inne ładownice. Tylko trochę trzeba wtedy poczekać na taką kamizelkę.

Też miałem kamizelkę mil-teca,ale po pół roku zaczynała się lekko pruć już,a klamry i zamek były już popękane,po prostu żadna rewelacja,lepiej oszczędzić i kupić coś lepszego lub z demobilu.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

LBV to jest jakieś rozwiązanie, ale wcale nie najlepsze. Tym bardziej, że kolega szuka chesta, nie kamizelki.

 

@ Gieniu - obawiam się, że w granicach 120zł ciężko Ci będzie coś sensownego znaleźć. Za 50-60zł na Allegro można (czasem) trafić na brytyjskie chesty od PLCE: pancerne, ale jakby trochę się zestarzały moralnie. No i modułowej budowy nie mają. Są dość popularne, więc na pewno znajdziesz taki wśród kolegów i będziesz mógł pożyczyć do przymiarki :) to się dowiesz, czy Ci to odpowiada w ogóle.

 

Ilość magazynków do Twojej MP5 jaka w toto wejdzie będzie dość przerażająca - tak z 18 sztuk. Tylko, że zrobisz sobie "cyca", też nie do leżenia.

 

Osobiście sugerował bym zamówić u któregoś z krawców jakiś prosty chest - raczej z tych mniejszych - i do tego odpowiednie ładownice.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Tę w Alicji?

 

Ale to będzie oznaczało niewielką ładowność. I poza ładownicami na 2 magazynki do MP5 (albo Uzi, nie pamiętam) na Vest.pl innych nie widziałem, czyli znów bawienie się w customy.

 

Bo tej nowszej (w Molle) przyznam, że tak tanio nie widziałem. Ale i tak - Gieniu chesta szuka, nie kamizelki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...