Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hełm MICH 2000 - Fasunek


Recommended Posts

Witam. Dotarł do mnie dzisiaj hełm kompozytowy typu MICH 2000, z GFC. Skorupa jest bardzo dobrze wykonana, niestety nie można tego powiedzieć o fasunku i poduszkach - muszę koniecznie kupić kontraktowe. Na pierwszy ogień idzie fasunek - myślałem o polskim fasunku od hełmu wz. 2005, coś http://allegro.pl/fasunek-helm-kewlarowy-wz-2005-wklad-do-helmu-i2484048198.html takiego. I pytanie - czy takie cuś da się przymocować bez żadnych przeróbek do tego hełmu, czy będę musiał coś kombinować. Jeżeli tak to co dokładnie?

Link to post
Share on other sites

Polecam wpisać w naszym komisie "zawieszenie do hełmu" :)

Zaznaczam, że nie mam żadnych powiązań ze sprzedającym. Ale skoro autor pyta, a ja wiem gdzie takie cuś można zdobyć to pomagam :)

 

PS

Sam mam takie same (kupione u kogo innego, ale niestety drożej) i pasuje super.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Chyba Ci życie niemiłe, żeby nosić ten betoński fasunek i zawieszenie. Szukaj oryginalnego od MICH/ACH, a jak masz więcej kasy to kup sobie zawieszenie od Ops-Core'a (wygoda, której jeszcze żadne inne zawieszenie nie pobiło).

Link to post
Share on other sites

Chińskie? Wygoda to mniejszy problem, tam wszystkie klamry, zatrzaski, fastexy, etc. są wykonane z tandetnego plastiku który z pewnością bardzo szybko się odkształci, i pęknie, z kolei szwy na paskach są takie że strach mocniej pociągnąć, bo się mogą po prostu urwać :icon_razz2: Te z ops core z lekka przekracza mój budżet, ale wydaje mi się że chyba rzeczywiście będzie lepiej kupić kontraktowe od MICH(to co HeeL zalinkował). No dobra, to sprawę zawieszenia już mam z głowy, a teraz drugie pytanie.

Chcę też zmienić poduszki, bo te standardowe są średnio wygodne(nie zapamiętują kształtu łepetyny, zawsze muszę hełm mocno dociskać żeby go zapiąć. A poza tym strasznie się w nich człowiek poci. Znajomy serwisant powiedział mi że u siebie w hełmie ma poduszki żelowe, które podobno są 10x lepsze od tych gąbek(IMO wszystko będzie od nich lepsze ;P - gdzie takie coś dostać, i jakich firm szukać?

Link to post
Share on other sites

Hm, a ja mam już swój hełm z chińskimi paskami mocno ponad rok i nic się nie odkształciło, nie pękło, nie zerwało, ani nic z tych rzeczy. A hełm używany nierzadko :) Oczywiście nie chcę przekonywać, że chińskie paski są lepsze od oryginalnych, ale bez przesady z tą badziewnością.

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim misiu MSA mam różne poduchy- MSA, Skydexa i mogę powiedzieć że każda jest inna. Skydexy są twardsze, nieco gorzej trzymają się rzepów, za to dobrze się ukształcają na głowie. MSA są miększe od wcześniejszych, lecz pozostają cały czas w podobnej formie ( znaczy twardości ). I wymiana poduch na oryginały to nie 50zł ;) Od 90 w górę możemy porozmawiać. Gentexy ponad 90, MSA ok. 100-160, Skydexa podobnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

krótka piłka ;) http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=251&products_id=10416&name=EMERSON_-_MICH_Helmet_Retention_System_-_H-Nape_-_Zielony_OD#!prettyPhoto nada sie? ostatnio wykopałem z szafy starego micha i zastanawiam się na przywróceniem go do życia, a niestety chińske paski się już popsuły. emerson starczy czy szukać czegoś bardziej pr0 [czyli czego :D?]

 

i pytanko nr 2: czy przykleić rzepy do hełmu? super gule starczy czy są specjalne kleje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...