Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Krawcy amatorzy, chwalcie się!


Recommended Posts

Niech młode talenty z forum pochwalą się swoimi działami, kamizelkami, ładownicami itd. Bo napewno istnieje grupa ludzi, którzy sami sobie szyją, wyjdźcie z ukrycia i zaprezentujcie ogółowi swoje rzeczy!

 

Podobny wątek istnieje już na militaryphotos, czas na polską wersję :lol:

http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...pic.php?t=52820

 

PS: Do moderatorów, ja nie zamierzam tu się niczym chwalić :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłem sobie worek na Gun'a. Ręcznie klejony (a co?! nie będę narażał swoich pięknych dłoni na pokaleczenie :D ). Kupiłem kawałek tkaniny, kawałek takiego czegoś przypominającego pas, kawałek sznurka, pokleiłem odpowiednio i mam worek :D bardzo elegancki, sznurowany u góry, z paskiem do noszenia przez ramię.

Link to post
Share on other sites

To ja może zacznę, ładownica udowa na 6 magazynków, początkowo planowana była jako prosty chest do noszenia pod kurtką kiedy trzeba byc po cywilu i dyskretnie.

 

img00118lc.th.jpgimg00165ue.th.jpg

 

Materiał to ortalion kaletniczy (niby kodura), nitki- szewskie, lamówka - taśma nośna 25mm ;].

 

Poza tym był zasobnik kawałek widać na pierwszej fotce, i inne duperele typu pokrowiec na broń, i kiedys dawno przeróbka patterna - fotów brak.

 

Hubert a weź pochwal sie jakimiś eksperymentami, lub innymi dziwactwami z poza oferty, bo zapewne takie masz 8).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przeróbka własna miltecowskiego Patterna.

Wywaliłem duże boczne kieszenie, ładownice z nich znalazły się na zwolnionym w ten sposób "panelu" z prawej, po lewej hand-made-kabura. Z materiału z nich wyszła jeszcze kieszonka na radio.

Zrobiło się o wiele wygodniej. Przynajmniej dla mnie... 8)

 

RitterPattern_thumb.jpg

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ma ktoś może wykrój na coś takiego. Może jak ktoś może to niech mi poda same wymiary. Tu gdzie jestem nie mam dostępu do maga od m16, a będę jeszcze tu 2 miechy.

 

mini_1133189004.jpg

 

Albo chociaż na tą ładownice.

 

mini_1133189005.jpg

 

Chce sobie uszyć jakieś ładownice do CQB

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Chest rig panel samoróbka ;]

Wzorowałem się na panelu chińczyka miwo, taśmy zrobiłem w systemie molle .

 

Materiały: główny materiał chesta to elanobawełna(dałęm 2 warstwy i jest dość wytrzymała), nic innego ciekawego nie mogłem dostać a to miałem w domu, szelki wziąłem ze starego plecaka akurat spasowały kolorem,jako taśmy do obszycia jak i do całego chesta użyłem lamówek (chyba) 25mm (taśmy nośne 25mm z pasmanterii są strasznie miękkie i te lepiej się nadały. Z braku napów zakończenie na ładownicy zrobiłem na rzepie, kieszenie są z bocznych kieszeni na kieszeniach cargo w patternie ;] ( są o wiele lepsze niż te modułowe kieszenie na magazynki z taniej kamizelki modułowej którą oferuje specshop). Wszystko sprawuje się dobrze i jest nawet wytrzymałe wygląda to tak:

 

2jy0.th.jpg 1cs6.th.jpg

 

a na sobie tak: http://www.pfasg.yoyo.pl/borne.php?nr=19

 

 

A i jeszcze zmodułowałem polski opatrunek jako kieszonke na radyjko lub komórkę :wink:.

 

Ogólnie to jestem bardziej zadowolony z użytkowania tego niż z patterna, niezadowolony jestem z wykonania szelek bo zamocowałem jest strasznie amatorsko.

To moje pierwsze większe szycie i źle to wszystko rozplanowałem. Planuję modyfikację w zamaskowanie flecktarnem górnej części chesta i zrobieniu nowych szelek zamocowanych jak te w chińczyku. (gdybym dostał tylko gdzieś cordure 600 oliwkową i dobre oliwkowe taśmy 25mm to zrobiłbym to wszystko od nowa.

No i jeszcze jeden atut dla mnie duży, zajmuje bardzo mało miejsca.

Link to post
Share on other sites

Kaza sie chwalic no to sie chwale

 

Moze niekoniecznie jest to sprzet wojskowy, ale na biwak sie zdaje:

 

http://img224.imageshack.us/my.php?image=s...piworek1ck8.jpg

 

http://img224.imageshack.us/my.php?image=s...piworek2qw6.jpg

 

spiwor puchowy

1750 g puchu

2,1 kg calosc

cos kolo 50 komor w ksztalcie litery H

listwa termiczna pod ekspresem

kieszonka na duperele w srodku

anatomiczny kolnierz

listwa termiczna pod szyjka

sciagany kaptur

mozliwosc wieszania - uchwyty wew i zew

 

na zdjeciu nie ma jeszcze chyba kilku dupereli typu sciagaczy (99gr)

 

najnizsze temperatury w jaich byl wykorzystany

balkon- noc przy -18C

biwak na 4300 m npm przy -12 C

 

Cena sklepowego- cos kolo 2-2,5 tys

Mnie wyniosl 150 pln+ duzo cierpliwosci przy maszynie ( bite 10 dni szycia), nie mowiac o 2 tygodniach myslenia jak i co- przed rozpoczeciem pracy.

 

sprawia sie bardzo fajnie:), moje ukochane malenstwo

 

ps. jeden z kilku ktore uszylem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No jakoze wreszcie zrobilem jako takie zdjecia czesci mojego sprzetu, tez sie pochwale. A na zdjeciach znajduje sie obecna konfiguracja do polaka(caly szpej zrobiony przeze mnie), sam chest wzorowany na RACK'u (plus zestaw ladownic, na ta ostantnia nie zwracajcie uwagi, robiona na szybko do przenoszenia aparatu tylko i wylacznie) oraz kamizelka na siateczce :]

p9160097ki1.th.jpgp9180117oo7.th.jpgp9180118ht6.th.jpg

 

pozniej jeszcze moze umieszcze kilka innych zdjec, np. ladownice pistoletowe albo jakie cargo :P

Link to post
Share on other sites

w racku tasmy zrobione w bardzo prosty sposob: zwykle tasmy nosne (tzn. czy one takie zwykle? w pasmanteriach na ogol sa duzo ciensz, a te nazywaly sie JTD czy jakos tak) obszyte tym materialem w panterze (poliester czy czys w tym stylu, wazne, ze impregnowane i ze uzywa go normalnie armia). Co do tego gdzie sie zaopatruje, to mam kilka roznych zrodel, zalezy co cie interesuje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

2e3b1497bba7200em.jpgc6550926f4cf6977m.jpg

Przeróbka KLV mojego autorstwa - taśmy w standardzie PALS/MOLLE (przeszycia co 35mm), zmieniony system nośny (fastexy zamiast rzepów), wywalona kieszeń na płytę)

Na kamizelce sprzęt MIWO:

-Uniwersalne cargo małe

-4x ładownica CQB do M4

-worek na odzysk

-pokrowiec na camelbaka

 

Zaznaczam, że to był mój pierwszy raz z maszyną do szycia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oto proszę Państwa przyszedł czas na Pattern Custom taktyczno modułowy :D. Do tej pory powstały 3, a niedługo będzie 4 sztuka.

 

Niedawno zrealizowałem swoją wizję znanej chyba wszystkim kamizelki typu pattern :). Zdjęcia poniżej.

 

1op2.th.jpg 2lx6.th.jpg 3dd0.th.jpg

Lista zmian:

 

1.) Boczne kieszenie oraz "plecak" zostały odprute i odpowiednio przerobione, żeby można je było w razie potrzeby w każdej chwili dopiąć na paski.

 

2.) Plecak pełni rolę camelbacka po zastosowaniu odpowiedniego wkładu.

 

3.) Paski ze ściągaczy oraz te z góry, które pełniły jedynie funkcje dekoracyjne zostały odpowiednio przyszyte, tak alby były kompatybilne z systemem molle.

 

4.) Lewa dolna kieszeń pełni rolę kabury, zamkniecie zostało podniesione o parę cm, a wewnątrz kieszeni od strony zewnętrznej zastosowałem grubszy materiał, żeby pistolet nie był narażony na urazy mechaniczne.

 

Wyszła kamizelka taktyczno - modułowa :)

 

Zaręczam, że jest bardzo funkcjonalna i wygodna, i wygląda lepiej niż na zdjęciach ;)

Koszt przeróbki u krawca może wynieść ok 30 zł, jeśli sam poodpruwasz boczne kieszenie, plecak i te paski na górze. Wystarczy żyletka.

 

Dodatkowo Camelbak, jak się patrzy :lol:. Tyle, że w realu wygląda lepiej, napis jest ładny, czarny, zdjęcie przy słabym oświetleniu. Kupiłem wkład 2 litrowy, w sam raz dla tego plecaczka.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Pozwolicie że zapytam(a bardziej zgodnie z tematem jako krawiec amator po chwale sie głupotą ;) )

 

Czy każda krawcowa będzie umiała przerobić zwykłą kamizelkę(Patterna 83) na kamizelkę modułową (plan jest taki żeby odpruć wszystkie przednie ładownice,torby itp) i zastąpić je paskami. Nie wiem czy to ma racje zbytu,czy nie lepiej było by takie coś wykonać na innej kamizelce albo kupić gotowe. Może taki system nie jest mi potrzebny i wystarczyło by doszyć zamiast tych kieszeni które są odpowiednie ładownice i po problemie.Może jakoś doradzicie ? Mam MP5 i dopiero zaczynam i w sumie sam nie wiem czego tak naprawdę chce,a co jest mi zbędne a co powinienem jeszcze wziąść pod uwage.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Pozwolicie że zapytam(a bardziej zgodnie z tematem jako krawiec amator po chwale sie głupotą ;) )

 

Czy każda krawcowa będzie umiała przerobić zwykłą kamizelkę(Patterna 83) na kamizelkę modułową (plan jest taki żeby odpruć wszystkie przednie ładownice,torby itp) i zastąpić je paskami. Nie wiem czy to ma racje zbytu,czy nie lepiej było by takie coś wykonać na innej kamizelce albo kupić gotowe. Może taki system nie jest mi potrzebny i wystarczyło by doszyć zamiast tych kieszeni które są odpowiednie ładownice i po problemie.Może jakoś doradzicie ? Mam MP5 i dopiero zaczynam i w sumie sam nie wiem czego tak naprawdę chce,a co jest mi zbędne a co powinienem jeszcze wziąść pod uwage.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli będzie kumata, to poradzi sobie z przyszyciem taśm.

 

Wszystkich krawców zapraszam na moje forum poświęconemu szyciu oporządzenia taktycznego www.kamizelki.prv.pl ( http://nic.konto.avx.pl/kamizelki/index.php )

Edited by ORKAN_Hubert
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...