Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PKM [A&K]


Recommended Posts

Dysza jest w standardzie m4/m16, a nie m14.

Zębatki, cylinder, tłok, głowica tłoka, sprężyna, antireversal standardowe.

Silnik krótki (taki jak w AK, G36 itp.)

Prowadnica sprężyny standardu v2.

Głowica cylindra standardu v2.

Styki można kupić w elektronicznym po 4zł (na sklepach z asg minimum 15zł :D )

No i szkielet i łożyska dedyk do m249/pkm/m60.

 

Osobiście polecam jakiś porządny cylinder (albo cały bore up, ja mam zestaw shs ze zintegrowaną głowicą i cylinderm), do tego ciche głowice, dysza shs uszczelniona m4, tłok shs 14 zębów, guma g&g i ewentualnie precka pps/shs. u mnie śmiga na guarder sp130/m135 element. Czeka jeszcze na precke ale aktualnie i tak sieje ślicznie i daleko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wymieniłem tylko tłok, głowicę tłoka, silnik i sprężynę główna. Po ok 60000 strzałów wymieniłem zębatki bo się a M150 oryginalne starły (dokładnie 2 zęby na tłokowej). Mam 510 FPS na tej same sprężynie M150 Deep Fire od kiedy ją włożyłem pomimo, że się już trochę ubiła po 60000 strzałach.

 

Bore upów nie lubię osoboście - same z nimi problemy miałem. O cichych zestawach nie mam zdania - sam nie stosuję bo lubię jak replika terkocze przy strzelaniu.

 

Generalnie tą replikę bardzo trudno zajechać.

Link to post
Share on other sites

 

Generalnie tą replikę bardzo trudno zajechać.

 

Oj da radę. Kumpel się niedawno z PKM wywalił konkretnie i przekoziołokował kawałek do wąwozu. W efekcie mocno pogiął magazynek i wygięciu uległa też blacha robiąca za zaczep magazynków. 3 godziny spędziłem na klepaniu i prostowaniu. Niby sie udało, ale szukam blachy z palnego, bo stockowa gnie się teraz dość łatwo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Jak chcesz zetrzeć sobie szybko zębatki, to twoja sprawa. Bo tym się to zwyczajnie na zwykłych zębatkach skończy.

 

Co do samego miejsca w magazynku to ten młody człowiek pomoże to zademonstrować:

 

DSC_5732.jpg

 

Moje dedykowane zasilanie - bateria Gens ACE 11,1V 2200 mAh. Na M150 daje radę wystrzelić całe 6000 kulek (pełny magazynek) i nie wyczerpuje się.

 

DSC_5733.jpg DSC_5734.jpg

 

 

Dla porównania bateria Turnigy 7,4V 3000 mAh

 

DSC_5735.jpg DSC_5736.jpg

 

 

Redox 7,4V 5000 mAh

 

DSC_5737.jpg DSC_5738.jpg

 

 

Zippy 7,4V 5000 mAh

 

DSC_5739.jpg

 

Trzeba celować w krótkie, wąskie ale "pękate" ogniwa.

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Mendi, ale na pewno taki o prądzie rozładowania 1,5C? Takie parametry to raczej o nadajników, do replik min 20-25C.

A masz rację, nie zwróciłem uwagi na ten parametr, patrzyłem głównie wzrokowo na fotkę, jak to facet.

Chodziło mi dokładnie o ten model:

https://hobbyking.co...?___store=en_us

Model z 20C, choć wizualnie również niemal identyczny, słabiej radzi sobie z zasilaniem repliki i maga.

Link to post
Share on other sites

Megabac! Lipo 11.1V 2200mAh to raczej największa 11stka, jaką zmieścisz. No chyba, że te nowe grafenowe...

Ja używam Turnigy Heavy Duty 11.1v 2200mAh. Polecam nie bawić się w Redoxy tylko brać te, co podał Mendi tj Turnigy 11.1v 2200mAh - 55 zł na Allegro - więcej nic nie trzeba, sam pakiet nie wystaje itd.

Link to post
Share on other sites

Ja również odradzam Redoxy. Niestety miałem 2x 7,4V 5000 mAh 20C i niestety jedna już jest wyrzucona bo spuchła, druga tylko trochę, parametry w miarę trzyma ale później też ją wymienię na Turnigy lub Zippy. Redoxy nie lubią być trzymane długo naładowane i bez pracy. Jedyny jaki mi nie spuchł jest do repliki (tamte były do modeli RC) ale tylko dlatego, że po każdej strzelance go od razu balansowałem na "przechowywanie" (storege). Turnigy i Zippy mają dużo większą tolerancję na zostawiani ich w pełni naładowanych.

 

Z Allegro polecam tego sprzedawcę http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26642951&order=dd

Link to post
Share on other sites

1. Sprawdź czy to śruba zaczepSKRZYNKI3.jpg nie jest do końca wkręcona. Jeżeli jest za duży odstęp pomiędzy nią a magazynkiem to kulki będą się blokować. Poluźnij ją trochę i sprawdź z podpiątym magazynkiem.

 

2. Wyjmij cały mechanizm podający kulki z magazynka, rozbierz i zobacz czy gdzie nie ma brudu.

 

3. Zobacz ty ten wężyk KLINkomoryHU.jpg (w postaci metalowej sprężyny) nie jest brudny w środku. Lub jakoś zdeformowany.

 

Inne pomysły mi do głowy nie przychodzą.

 

Mnie nigdy PKM nie zawiódł z wyjątkiem problemu w punkcie 1.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...