Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PKM [A&K]


Recommended Posts

Galeria mojego PKM http://wmasg.pl/pl/gallery/show/362415 (mnie na fotkach nie ma). Recka w toku. Niestety okazało się, że mój egzemplarz ma raptem 340 FPS średnio. Ale za to HU i lufa są bez zarzutu - strzela celnie i skupienie jest dobre, nawet z przyrządów można względnie normalnie korzystać. Czeka mnie przymusowy remont nowej repliki :icon_razz:

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Matiz1911 / Zachar

 

Możecie wstawić zdjęcie porównawcze chwytów pistoletowych PKM i AKM ?

 

Mam przed sobą oba i praktycznie są identyko, kąt ten sam, śruba pasi...jedynie ten z PKM jest mocniej wybrany wewnątrz. Jeśli to właśnie ten problem to wystarczy lekko podpiłować (ok 1,5 mm) rękojeść AKMa.

Link to post
Share on other sites

Niestety właśnie chwytu ostrego PKM nie posiadam (jest to jedyna część której nie udało mi się dostać - oczywiście mam na myśli legalne elementy). Ale mogę zrobić zdjęcie zespołu spustu z chwytem do AKMa, powinno to pokazać na czym polega problem. Ogólnie chodzi o to ,że chwyt od PK jest bliższy pionu niż w AK.

Link to post
Share on other sites

Jesli to nie problem to poprosze o zdjęcie.

 

Jak wspomniałem wcześniej moje chwyty (PKM/AKM) są praktycznie identyczne pomijajac wybranie w środku... ten AKMa po zamontowaniu do kabłąka odstaje od komory repliki na ok 1,5 mm blisko miejsca gdzie jest skrzydełko bezpiecznika. Blacha kabłąka AK jest cieńsza w tym miejscu niż element frezowany w kabłąku PKM.

Przykładałem też customowy chwyt AK i szczerze mówiąc nie widziałem innych kątów

Link to post
Share on other sites

Mnie właśnie ten od AKMS nie chciał wejść. Nie dało się go wcisnąć na ten element, w który wkręca się śrubę. Ostrego od PK PKM nie mam na stanie, więc zdjęć nie zrobię. To czy chwyt od pekaśki ma inny kąt, czy różni się innymi detalami, to nie zwróciłem uwagi. Być może tak jest, ale jak ktoś ma dobre foty obydwu elementów, to również chętnie obejrzę. Pewne jest, że mi chwyt od AKMS bez przeróbek nie wlazł, a przerabiać nie mogłem, bo nie mój. Oczywiście piszę o chwycie z ostrego, czyli weższym od asgowych. Może w tygodniu uda mi się pokombinować z tantalem, ale to też w ramach ciekawostki, bo czarny mi obecnie bardziej odpowiada.

 

@Shogun

A widzisz. Mój PK był stokowy tylko w sklepie i u kuriera, jak do mnie jechał. Bez co najmniej 500fps na pokładzie nie opłaca się pekaśki z domu wynosić

Z tymi słabymi fpsami to pewnie przyczyna jest taka, jaką zdiagnozowałem w swoim PKM zanim z niego postrzelałem: o-ring głowicy ma "kryzę" na obwodzie, a głowica tłoka jest nierówno odlana. Wymienisz, to będzie strzelał bardzo ładnie.

Link to post
Share on other sites

I had to remove some part of the PKM kolba, was to long and the [ ] at and i needed to cute the lower part away. on the sides maybe about 1mm. now it fixed.

 

Flashhider is not fix on (just fixed with tape xD) cause it has a 20mm widing and the A&K has -14mm. will be the biggest "problem" i guess.

 

and yeah :/ frontsight is not 90°. however. its a FUCKING PKM !!!!

 

 

 

 

comp_pkmold_w6jms.jpg

Link to post
Share on other sites

Tu jest obiecane zdjęcie zespołu spustu PK i chwyt od AKM. Chwyt jest pod takim kątem jak być powinno (czyli taki jaki nadaje śruba chwytu) ale jak widać górna krawędź chwytu nie pokrywa się z ogonem obsady. Mam nadzieję ,że troszeczkę rozjaśniłem na czym polega problem.

 

https://picasaweb.go.../5Listopada2012

 

 

Faktycznie dość dziwny kąt.

Może chwyt AKM który kupiłem nie jest od niego tylko od PK :zastanawia: postaram się zorganizowac taki AKM/ Beryl i porównać wszystkie cztery.

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites
Flashhider is not fix on (just fixed with tape xD) cause it has a 20mm widing and the A&K has -14mm. will be the biggest "problem" i guess.
AFAIK real steel PKM has 17x1.5mm thread at the end of barrel.

 

Co do różnic chwytów PK PKM a AKM, to szczegółowo zostało opisane na rus.mil.pl

http://rus.mil.pl/fo.../#Comment_48925

 

 

11.11 PKM zaliczył pierwsze strzelanie. Nie wiem czy wcześniej o tym pisałem, ale pekaśka nie ma żadnych problemów z podawaniem kulek, dubletami, podkręcaniem HU itd. Wszystko działa jak należy. Wcześniej miałem M249 ze zbliżonymi fps, więc zasięg i fullauto nie robi na mnie takiego wrażenia, ale w PKM ze względu na komorę HU i dystanser jest lepsza powtarzalność strzałów.

 

Miałem małą przygodę z magazynkiem. Poluzował się kołek(o przekroju wzdłużnym litery T), który jest osią dla koła zębatego mieszającego kulki, jakie występuje w każdym hi-capie. Polecam ten kołek wcisnąć na jakimś kleju.

 

Jeśli miałbym coś napisać o ergonomii, to jedynie że jest dłuższy i cięższy od M249, ale to chyba nie jest zbyt odkrywcze. Dwójnóg się przydaje. Przydałby się lepszy pas do noszenia, bo tymczasowy od AKMS jest za wąski. Kolba wygodniejsza od tej z Minimi w wersji PARA; można docisnąć do ramienia i policzek nie przymarza przy temp. w okolicach 0 stopni.

 

PKM w stosunku do serii M249 ma jedną wadę. Nie da się wymienić sprężyny bez wyjmowania szkieletu gearboxa z komory zamkowej. Odkręcenie samej kolby też nic nie da.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

To ja napiszę to z punktu osoby, które nigdy nie miała M249 a jedynie RPK jako karabin wsparcia.

 

Od PRK PKM jest znacznie cięższy ale nie jakoś specjalnie dłuższy. O ile z RPK bieganie bez zawieszenia można było przeżyć to przy PKM ta opcja odpada (chyba, że jest się Pudzianem). Niestety pudło sprawia, że nie można karabinu trzymać blisko korpusu co męczy ręce. Jednak zawieszenie rozwiązuje sprawę - do marszu można ściągnąć je mocniej i mieć PKM powyżej linii bioder, w czasie dynamicznej akcji luzujemy zawieszenia tak aby bez ściągania go można było wygodnie złożyć się do strzału. Lewą ręką najlepiej trzymać pudło od spodu - daje to stabilną podstawę do strzelania, zarówno w ruchy, stojąc czy klęcząc. Leżąc najwygodniej użyć dwójnogu. I tu koniecznie będę musiał dorwać od ostrego. Najpierw ten pierścień mi się złamał a ostatni zgubiłem pin z przeciwnej strony. Obecnie naprawiłem to wciskając i zabijając z obydwu stron odpowiedni gwóźdź.

 

Go do spraw mechanicznych - żadnych problemów. Replika pracuje wzorowo. Na razie problemów z magiem nie miałem. Inna kwestia, że replika nie chce mi naciągną M150 Deep Fire. Ale możliwe, że ta sprężyna jest za długo to tego GB. Wciskałem ją tam na siłę zapierając się o parapet (rękoma nie byłem w stanie tego wcisnąć na miejsce). Storkowa sprężyna od PKM jest krótsza niż normalne jakie upychałem do replik, muszę przy tym jeszcze pogrzebać.

Link to post
Share on other sites

however the problem is over. I found photo with the long flashhider on this page where i can see the PK / UKM (dunno which version it is but would be nice cause i order deko-ammo in PKM and NATO kaliber ^^) so its issued and legal...xD

 

http://www.dutchdefencepress.com/?p=9219

 

(photo 27 of 32 for example)

 

now i just have to check if the pistol grip of PKM is the same like from normal AK cause i need one not in the black color ^^

Link to post
Share on other sites

now i just have to check if the pistol grip of PKM is the same like from normal AK cause i need one not in the black color ^^

 

Pistol grips are different.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/ivjQ0BK3CSEX9FMuHcSCHATKoX-4SOShoQDZiN0ls7k?feat=directlink - different angles and length.

 

https://lh5.googleusercontent.com/-d_1rXGvcT6Q/UJfz3DN1g2I/AAAAAAAAANM/TPKvlEoLy40/s903/DSC03498.JPG

AK pistol grip on PKM.

Link to post
Share on other sites

ABSOLUT BARSLEEPER,

here is tutorial "how to paint your pistol grip" by Yakarov

http://forum.wmasg.p...220#entry624656

 

SHOGUN_YAMATO,

Nie dziwię się, że Ci nie naciąga M150. Stockowy silnik nie poradzi sobie z taką sprężyną na zwykłym przełożeniu zębatek. Sprężynę ciężko było wcisnąć do GB pewnie dlatego, że tłoczek po cyklu został w tylnym położeniu albo gdzieś po środku. Wtedy faktycznie M150 trudno się wsadza.

Link to post
Share on other sites

@zacher: thx. but right now i need to check more photos and if i maybe get some UKM stuff in future. if so, i would need the grip in black. but maybe i will also find a RealSteel Pistol Grip (i have to remove all the stuff "inside"...xD

 

Nice project. Got my PKM ammo, (50 bullets ^^), 7,62er NATO also.

 

Please, use big letters when You start a sentence. It makes reading much easier :wink:

 

Martinez

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...