Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zanim ją oddasz do serwisu spróbuj jeszcze dokręcić silnik.Często się tak zdarza,że ta śrubka się sama luzuje,przez co silnik się słabiej zazębia z zębatką tłokową.Śrubka znajduje się w dziurce koszyka silnika(mały imbus podobny do tego od przełącznika).

Link to post
Share on other sites

Jakie macie aku w swoich replikach?

 

Zastanawiam się które z poniższych będą bardziej optymalne dłuższe czy grubsze :)

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198576-Akumulator-Redox-LiPo-1750-mAh-7-4V-20C.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152198566-Akumulator-Redox-LiPo-1400-mAh-7-4V-20C.html

 

Możecie napisać jakie wymiary wam wchodzą i ewentualnie czy na styk czy z trudem? :)

Link to post
Share on other sites

nie tyle pierdzielnik od blou dzoba co pewnie spuscilem sprezyne z maxymalnego stresu ;) zrobilem to samo i wlasnie wtedy zebatka tlokowa razem ze srodkową pogubily zeby. Od tamtej pory moja gieta dostala wszystkie nowe flaki.

Link to post
Share on other sites

xADIKx: mógłbym napisać, żebyś poszukał bo już było o tym pisane na forum, ale dobra. Tych baterii nie kupuj bo przepłacisz.Lepsze i tańsze są baterie Turnigy-Nanotech. Czytałem, że ta bateria ledwo ale wchodzi do chwytu G36C boyi. 106 x 35 x 24mm . Nie jestem tylko pewien czy to 7.4v czy 11.1v było. Odpowiedniki 1600 mAH są śmiesznie tanie.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Zdejmij to kolego, to jest tak syfiaste. Jeśli już chcesz wiedzieć to na początku przesuwało się tak do 3/4 maksymalnej drogi tego suwadła. Potem jak się to zacinało to już do połowy tylko i często pozostawało w takiej pozycji do następnego strzału. Poza tym w moim odczuciu EBB powodował, że cała konstrukcja w replice się lekko przesuwała czego skutkiem były wszelkie nieszczelności, dziwne podkręcanie kulek itp.

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

Zdejmij to kolego, to jest tak syfiaste. Jeśli już chcesz wiedzieć to na początku przesuwało się tak do 3/4 maksymalnej drogi tego suwadła. Potem jak się to zacinało to już do połowy tylko i często pozostawało w takiej pozycji do następnego strzału. Poza tym w moim odczuciu EBB powodował, że cała konstrukcja w replice się lekko przesuwała czego skutkiem były wszelkie nieszczelności, dziwne podkręcanie kulek itp.

to chyba tylko Ty masz ten problem.
Link to post
Share on other sites

No możliwe, ponieważ po zdjęciu EBB kulki leciały prosto. A i radze sprawdzić cylinder. Od wewnątrz to masakra.

 

 

@EDIT. A słowa "w moim odczuciu" to czasem nie znaczą, że nie wiem czy dokładnie to czy nie? Najpierw proszę dogłębnie czytać.

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

A moja nie działa tzn serwis zgodził się na wymianę na inny model zamiast na naprawę więc raczej się posypała, w sumie im się opłacało bo dołożyłem i kupiłem replikę 1 klasy i od razu widać różnicę co najmniej jednej klasy, tak więc dałem sobie spokój z BOYI ale życzę wam powodzenia i bezproblemowego użytkowania :)

Zdejmij to kolego, to jest tak syfiaste.

Mam wrażenie że u mnie właśnie zacinający się EBB mógł doprowadzić do posypania się repliki więc jak komuś zależy na nim niech dołoży do Aresa a jak chce mieć tanią i lepiej prezentującą się od JG replikę to niech usunie EBB.

Link to post
Share on other sites

Mam już tą replikę :) Dla niezdecydowanych:

 

Zewnętrznie jest dużo ładniejsza i lepiej spasowana od JG. Lepszy plastik. Mechanizm szybkiej wymiany sprężyny super rzecz. Można to zrobić w kilka sekund nawet w polu. Blowback działa poprawnie, przyjemnie hałasuje :) Do poprawy na pewno ułożenie kabli, można zebrać trochę tego smaru (jaki jest sens uwalić smarem elementy, które nigdy się nie poruszą tego nie wiem). Warto posmarować prowadnicę po której jeździ blowback, Jeśli się zacina w 3/4 potem w 1/2 oznacza to że tarcie o prowadnice i o ścianki wewnętrzne korpusu repliki są za duże. U mnie po posmarowaniu bardzo płynnie i lekko chodzi.

 

A mam pytanie odn mocowania lufy z hopupem.

 

Czy komora hopup w tej replice jest jedynie dociskana gearboxem i sprężyną osadzoną na lufie, czy jest tam jakiś mechanizm zatrzaskowy? Na filmach z demontażu tej repliki widziałem, że aby wyjąć lufę z hopupem należy ją przekręcić i wyskakuje. W moim przypadku nie ma takiej opcji po włożeniu w otwór całego zespołu lufa sprężyna hopup, nie da się już nim obracać, jedyne co można zrobić to docisnąć do końca i przyblokować gearboxem. Więc przy demontażu gearboxa cały ten zespół po prostu wyskakuje. Jak wy macie w swoich giwerach?

Link to post
Share on other sites

U mnie tak samo, lufa z komorą latała i dociskana jedynie gearboxem była, aby ją wyciągnąć wystarczyło go wyjąć no i właśnie tylko wyciągnąć :icon_razz2: A smar jest aby plastik nie rdzewiał ;) Albo nie chłonął wody bo jak to pewien sprzedawca w militariach powiedział ABS jest lepszy od plastiku bo nie chłonie wody :icon_lol: i klient mu w to uwierzył :hahaha: Spasowanie było ok nie licząc suwadła EBB które non stop się zacinało i magazynku który był zamocowany na słowo honoru i nawet kliknięcia prawie nie było słychać podczas jego podłączania :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

U mnie tak samo, lufa z komorą latała i dociskana jedynie gearboxem była, aby ją wyciągnąć wystarczyło go wyjąć no i właśnie tylko wyciągnąć :icon_razz2: A smar jest aby plastik nie rdzewiał :icon_wink: Albo nie chłonął wody bo jak to pewien sprzedawca w militariach powiedział ABS jest lepszy od plastiku bo nie chłonie wody :icon_lol: i klient mu w to uwierzył :hahaha: Spasowanie było ok nie licząc suwadła EBB które non stop się zacinało i magazynku który był zamocowany na słowo honoru i nawet kliknięcia prawie nie było słychać podczas jego podłączania :icon_cry:

 

Dzięki za info :) już się obawiałem że tylko u mnie tak jest z tym hopupem. . Co do magazynku to high cap dołączony do repliki wchodzi jak widły w kupę... i tak samo się później gibie :/

 

Dokupiłem mid-capa UFC http://gunfire.pl/product-pol-1152196310-Magazynek-Mid-Cap-do-G36.html i o wiele lepiej :) Jest wyraźne kliknięcie, świetnie siedzi w gnieździe bez luzów i podaje kulki bez problemu. Także mogę polecić te magi :)

Link to post
Share on other sites

@Maligi Każda replika na początku wymaga dopieszczenia, czy to g36 od boyki, cymowskie mp5 itp. Chyba, że kupisz uber mega pro eM czwórę od Dż end Pi za 1,5 kafla plus serwisowy tuning i kolimatorek,latarka,laser,pro chwyt(dla lansu).

 

Tak nawiasem mówiąc Gietkę polecam tak jak ktoś pisał, jeśli chcecie giete z EBB kupujcie Aresa, jeśli zwykłą gietę z EBB to bojkę, a jeśli zwykłą giete to JG.

Edited by laqum
Link to post
Share on other sites

Dobra miałem w replice już 3 różne kulki. A więc tak

Blaster (nie devile) replika odmawia strzelania auto, kulki na semi lecą maks 20m co jakiś czas na normalny dystans

P&J replika na semi strzela normalnie, na auto czasami odmówi i strzeli dwoma albo wogóle

Rocketsy replika strzela normalnie, na auto czysto

 

Innych kulek nie próbowałem.

Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem kulkami guarder 0,25g. Przycinki sporadycznie, raz na 100-200 kulek przy dłuższym auto poleciał pusty strzał a potem dwie kulki. Na stockowych kulkach była tragedia :) Potwierdzam opinię, że ta replika nie radzi sobie z badziewnymi kulkami. Ale mam drobny problem z regulacją hop up. Za mocno kręci kulki, nawet na najmniejszym ustawieniu lecą do góry. Zamierzam zmienić na jakąś markową, może coś to da.

 

Z ciekawostek, zauważyłem że po zmianie baterii na lipo 7.4V po strzałach semi mechanizm EBB nie wraca w 100%. Zostaje szpara 1-2cm. Po zwolnienu sprężyny normalnie się domyka. Czy napięcie baterii może mieć na to wpływ? :) Nie przeszkadza w strzelaniu, ale jestem po prostu ciekaw dlaczego tak się dzieje (stockowa bateria o wyższym napięciu wszystko domyka).

 

A odnośnie awaryjności repliki. Jak się źle złoży mechanizm blowback i puści serie na chama to faktycznie może się posypać. Podobnie zwalniacz sprężyny, też trzeba używać z głową. Kable koniecznie przypilnować, żeby nie leżały gdzieś w okolicy mechanizmu blowback. Moim zdaniem replika jest ok bardzo prosta konstrukcja, jak się o nią zadba to powinna długo posłużyć.

 

Bebechy i tak się za jakiś czas posypią zarówno w tej replice jak i każdym innym chińczyku z tej półki cenowej, a korpus mamy ładnie wykonany dobrze spasowany, super rozwiązanie ze sprężyną. Konstrukcja na pewno posłuży długi czas. Lepszej alternatywy dla g36 w tej cenie nie znalazłem. Reklamuje też z innego powodu..... im więcej ich kupicie tym łatwiej będzie później o tanie części zamienne :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jakby producent dobrze złożył blowbacka to by się replika nie posypała mi i innym użytkownikom i nie zacinała przy pierwszej serii, zresztą to nie kwestia złożenia tylko precyzji wykonania elementów która tu kuleje. Stockowa bateria mimo wyższego napięcia miała mniejszego "kopa", też zauważyłem inne działanie suwadła ale ze względu na to że i tak się zacinało nie zwracałem na to większej uwagi, wiec to pewnie normalne w tym modelu. Na roketsach 0,25 replika działała trochę lepiej niż na Extreme 0,23 ale i tak nie podawała płynnie kulek, aktualnie mam WE które na obu kulkach radzi sobie bez większego problemu.

Link to post
Share on other sites

@Maligi Każda replika na początku wymaga dopieszczenia, czy to g36 od boyki, cymowskie mp5 itp. Chyba, że kupisz uber mega pro eM czwórę od Dż end Pi za 1,5 kafla plus serwisowy tuning i kolimatorek,latarka,laser,pro chwyt(dla lansu).

 

Tak nawiasem mówiąc Gietkę polecam tak jak ktoś pisał, jeśli chcecie giete z EBB kupujcie Aresa, jeśli zwykłą gietę z EBB to bojkę, a jeśli zwykłą giete to JG.

Nie wiem co to za brednie. Przestancie powtarzać jeden po drugim, że blow back nie działa poprawnie! Do cholery jasnej u mnie strzela od samego początku i nigdy nie było problemu! Jak nie potrafisz jeden z drugim rozebrac body i dogiąc minimalnie blaszki na chłopski rozum(jezeli jest taki problem AKURAT U CIEBIE). Idealna kopia ARESa, mechanizm BB identyczny. Jeden zasiał ferment, że suwadło mu niby posypało replike(SICK!) i cała reszta już kisiel w portkach. Replika za 400 zł wiec wiadomo, że czasem trzeba cos minimalnie poprawić. Kupcie sobie niezniszczalnego ARESa - wyląduje po kilku miechach w komisie, niesprawny jak wiekszosc wystawionych.\

 

Na 100% jestem pewnien, że byłem pierwszym posadaczem w poslce (kupiłem kilka minut po wstawieniu na naklep). Przyszła cała w oleju, suwadło nie działało, kable wystawały. KUPIŁEM CHIŃSKĄ REPLIKĘ wiec nie odsyłałem jej na serwis tylko sam złożyłem to w 5 min. Wszystkie czesci są robione przez MASZYNY i skłdane prze LUDZI - NIE ODWROTNIE. Jezeli ja kupiłem bojke z tego samego rzutu co reszta, daje sobie włosy obciąć, że mamy repliki w 99.9% IDENTYCZNE.

 

Temat wyczerpany do reszty, puenta nasuwa sie sama : ryżowiec za ~ 500 zł WART swojej CENY. Jeżeli masz kupić i marudzić, że farbyka słabo karmi swoich inżynierów to kup G&P innej opcji nie widze.

 

Jeżeli masz problem to napisz jak go rozwiązać, ludzie, którym gieta działa dobrze pomogą Ci.

 

Ostatnia rzecz - jeżeli masz zamiar oceniać negatywnie to nie w sposób : jak u mnie nie działa to znaczy, że gówno.

 

Pozdrawiam i czekam na lincz.

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...