Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN FAL [JG]


Recommended Posts

Yep. Kopia Classica. Moim skromnym zdaniem jako byłego posiadacza ZL to body wygląda ładniej. Górna szyna jest wykonana tak jakby dokładniej niż w ZL(na pewno jest krótsza). Farba korpusu jest matowa. W zl jest chyba półmat.

Ogólnie cieszy mnie fakt, że rozwijają coś innego niż m4 i akcesoria do nich.

Może JG szarpnie się i zrobi midcapy lub lowy:) ah marzenia....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Patroszyłem ostatnio tego fala więc opiszę z grubsza co i jak. Generalnie bebechy standardowe jak to w JG z kilkoma wyjątkami. Mamy np Stalowe łożyska 7mm ( 2x kule, 4x ślizgi ), podwójnie uszczelnioną głowice cylindra ( plastik i mimo 2x uszczelnienia trzeba ją było potraktować teflonem. Zespół głowica - dysza jest całkiem szczelny jak na nieuszczelnioną dyszę, głowica tłoka też jest w porządku. W moim egzemplarzu były problemy z połączeniem dysza komora, dysza w jakimś punkcie tarła o komorę przez co replika "pluła" kulkami. Odłączenie BB jest banalne, można także stosunkowo prosto odłączyć auto bolt-catch.

 

EDIT:

 

Robiłem ostatnio Fala kumpla ( oczywiście też od JG ), jego jest ze starszej serii, bo ma numery na tyle body a nie nad gniazdem magazynka. W sumie poza tą zmianą brak różnic w poszczególnych seriach. Wysiał z niego jakieś 10k kulek na stoku i strzelał nadal przyzwoicie ( choć zasięgowo nie był to wynik godny 400 fps). Zewnętrznie latał chwyt silnikowy i bez zastosowania podkładki nie można było go już dokręcić, ale to banał do naprawy, tak samo jak poluzowana kolba - kwestia jednej śruby. Gorzej jest z gniazdem magazynka. Nie wiem czy to przez nieumiejętne wpinanie przez niego maga czy może to zwykłe zużycie ale przednia część zaczepu w korpusie znacznie się zaokrągliła przez co były problemy z wpinaniem dokupowanych magazynków ( dedykowanych od JG ). Oryginalny magazynek nadal siedział dobrze, ale pozostałe należało delikatnie przerobić. Polegało to na wyjęciu wkładu i delikatnemu wygięciu korpusu maga aby stał się szerszy i zaczepiał się pewnie w gnieździe.

 

Najgorszym problemem był ten który miałem i w swoim falu czyli połączenie komora dysza. Tak jak i w moim egzemplarzu, dysza tarła o komorę i tutaj było to dobrze widoczne bo po tych 10k wystrzelonych kulek było dokładnie widać wytarte miejsca. Co dziwne o ile w stoku wszystko działało, to po zmianie paru części w gb ( dysza i głowica cylindra standardowa ) replika już nie chciała strzelać :/ Problem rozwiązałem przetaczając zewnętrznie dysze i rozwiercając komorę o jakieś 0,5 mm na długości około 6 mm. Finalnie wszystko działa bezproblemowo od 4k kulek. W moim egzemplarzu fala w którym rozwierciłem komorę znacznie głębiej także wszystko działa. W najbliższy weekend będe robił testy z komorą od G3 CA, żeby zobaczyć czy bez kombinowania z komorą będzie to działać jak powinno ;]

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

I co z tą komorą od CA? Dało radę? Komorę CA to chyba trzeba piłować nieźle, bo przecież CA ma v2 a w JG siedzi v3 ( z tą wystającą ze szkieletu śrubką)

 

EDIT:

 

Zamówiłem komorzysko od nieznanejnmi firemki JJ... Też tworzywo... Jak będzie tak ciasna jak ori to przynajmniej łatwiej się będzie rozwiercało...

A wracając do tematu samych wymiarów to własnie też.męczyłem się z przywróceniem do.żywych mojego Fala po wymiance paru "drobiazgów" i po niezliczonych próbach w.końcu dotarłem do.sedna -dysza którą wybrałem na zamiankę (SHS zielony do g36) okazała się za gruba do tej komory- wszystkie inne dysze jakie mam pod ręką (za krótkie) wchodzą bezproblemowo i na luzie a ta jedyna hamowała się na tyle,żw stawała na pare setek milimetra przed gumką... Nawet zdążyłem szlifnąć popychacz zanim doszedłem do tego wniosku... Nie bawiłem się za bardzo w niuanse i wiertłem do drewna 8 mm pojechałem w komorze aż do miejsca w którym wpadają kulki. I pięknie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posiadam tą replike.Replika jak na standardy chinskie, bdb, znikome luzy - wszystko dobrze spasowane, materiał korpusu to dobry stop aluminium, napewno nie znal. Jesli chodzi o komorę HU, może od SIGa lub G3 bedzie pasować.

Blow back działa dobże, łatwo odłączzyć.

Jedyny bul tej repliki to brak low i mid capów oraz akcesorii,np chwytu przedniego z szynami.

Replika przeszła już upgrade.

Na dysze polecam tylko dyszę CA, niebieską do SIGa - inne sa za krótkie.

22,6mm długośc dyszy, nie trzeba przycinać i kąbinować.

Powtarzalność strzałów jest bdb. W moim przypadku po jakimś czasie pojawił się problem z koszykiem silnika, gwint pod regulację wysokosci silnika wypracował sie, wiec zmienilem na inny.

 

PS.Ktoś widzial gdzie mozna dostać dyszę CA BU>?

Mam też prośbę, jakby ktoś mógł zmierzyc długość foregripa z długiej wersji KA.

 

Niedługo zamieszczę temat z opisem i testem akcesorii własnego projektu do Fala JG, między innymi: adapter do kolby M4/M16, stała krótsza i wygodniejsza kolba, magazynki łukowe 30nab. ala PMAG/ AK Bulgarian (low/mid).

W tej chwili czekam na odbór adaptera kolby M4/M16. Wszystkie elementy są drukowane na drukarce 3d z tworzywa.

 

http://forum.wmasg.p...ing-zewnetrzny/

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...