Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do 200 zł


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Po wczorajszej strzelancę mam lekko zmielone stopy :/ powód: temperatura powyżej 20 stopni i buty zwane opinaczami. Buty nie najgorsze ,ale na lato się nie nadają. Szukam pustyniaków do 200zł max. Zastanawiałem się nad Altamami i m92.Altamy są polecane ale o m92nie widziałem opinii. Które z nich wybrać i dlaczego? Inne propozycje też mile widziane :) .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sezon Jesień-Wiosna przebiegałem w gromach zarówno po mieście jak i na strzelankach.

Zimą wystarczyło grubszą skarpetę ubrać.

Od czasu do czasu jak były totalnie uwalone myłem je letnią wodą z mydłem i konserwowałem sprejem do obuwia z goretexem ze sklepu sportowego.

Ogólnie jestem z nich zadowolony i pewnie jak te zdechną to kupię takie same.

 

Nie wiem jak się sprawa miewa w ppo 971.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam

Posiadam buty PPO model 971 i intensywnie je użytkowałem przez 2 lata. Intensywnie tzn. codziennie w pracy po 8 godz. plus podczas całkiem sporej ilości poligonów (służę w "zmechu" więc nie miały sielanki ;)). Tyle wytrzymały bo po drugim takim sezonie podeszwa powiedziała dość i zaczęła pękać na zgięciu. Ogólnie buty zrobiły b. dobre wrażenie na mnie, zwłaszcza w porównaniu do Demar'ów 926/MON które dostaje z magazynu. Mają miękką i wygodną podeszwę, są elastyczne i (do póki nie zaczęła pękać podeszwa) nigdy mi nie przemokły! Przy tym noga się nie pociła, chyba że intensywnie je zapastowałem (teraz wiem że lepiej używać tłuszczy do butów niż pasty). Do tego jest duży wybór rozmiarów co jest dla mnie nie bez znaczenia (mam rozm. 47). Niestety nie miałem na sobie jeszcze Protektorów więc ciężko mi jest do nich porównać. Cena modelu 971 oscyluje jednak przy 200 zł z małym hakiem, a np. TU są za 170 zł... przy takiej cenie nie ma się co chyba nawet zastanawiać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hejka Maniacy

pozwolę sobie na parę słów dotyczących wyboru butów . Zabieram głos tylko dlatego, że kiedyś na codzień był to ważny element mojego życia- byłem przewodnikiem górskim.

Zasada jest prosta: buty skórzane, z goretexem LATEM nie oddychają dobrze. Goretex sprawdza się zdecydowanie lepiej zimą.

w większości wypadków na lato wystarczą buty z jakąkolwiek membraną.

Zima - jeśli nie będziecie intensywanie się poruszać- skórzane dadzą dobrą izolację cieplną- Ale nadal nie oddychają. Dlatego gdy noga się spoci - może być zimno

Optymalny wybór na buty całoroczne to takie ktore pzwalają nodze oddychać. Jeśli stać Cię na 2 pary - warto mieć buty dedykowane pod określona porę roku i tyle

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Tak się składa że również szukam butów do 200zl. Buty będą używane wiadomo podczas asg (las, budynki przy cqb) oraz fajnie by było jakby nadawały się na okazjonalne wypady w góry. Muszą być lekkie, wytrzymałe i wygodne. Myślałem o altama desert tylko nie wiem jak sprawdza się jako buty trekingowe.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

"Szczury" odpadają ze względu na kolor gdyż potrzebuję czarnych butów

natomiast z Gromami od Protektora miałem doczynienia i nie jestem z nich do końca zadowolony, po za tym mają materiał na boku,

ja preferuję pełne skórzane buty, gdyż trzewiki skórzane bardziej odpowiadają mi pod względem ochrony stopy, oraz buty z materiałem i skórą po wypastowaniu wyglądają w moim odczuciu trochę dziwnie.

Trzewiki z materiałem są wygodne, ale niestety u mnie buty muszą się dobrze sprawować w terenie i na uroczystościach

w których często uczestniczę :icon_lol: Desanty niestety też nie wchodzą w grę, gdyż się z nich przesiadam :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Pozwolę sobie skopiować moją wypowiedź na temat obuwia, gdyż wpasowuje się w adekwatne dla tego wątku widełki cenowe.

 

 

Ja, gdy kupowałem swoje pierwsze buty taktyczne nie chciałem wydać majątku, a zależało mi bardzo na "cool desing". Wybór padł na Mil-Tec. (http://armyworld.pl/...l-tec-Nowe.html)

 

Sądziłem, że wytrzymają do roku i się rozkleją. Mam je już niecałe 3 lata i oprócz tego, że są już nieco przybrudzone to śmigam w nich na strzelanki, a jak jeszcze były w wizualnie dobrym stanie to i po mieście dość często w nich biegałem. Dodatkowo zaliczyły też wyprawę górską i ten test również zaliczyły wyśmienicie.

Wygoda na plus, jakość kleju jak widać też. Nie cisną ani z przodu ani z boku, zamówiłem 46 i musiałem wymienić na 45, bo były zdecydowanie za luźne. Jedyny minus to jakość sznurówek, gdyż dość szybko się rwą przez mocne zaciskanie.

 

Ogólnie z zakupu jestem do teraz tak zadowolony, że nie dalej jak pół roku temu zamówiłem drugą parę - czarną, w kontekście ochrony na imprezach masowych i spisują się świetnie. Gruba podeszwa fajnie amortyzuje, także długie godziny na nogach (przynajmniej w moim przypadku) im nie straszne. Wydaje mi się, że przepływ powietrza jest wystarczający, bo w klasycznych warunkach poniżej 30 stopni nie zaobserwowałem żadnej niekomfortowej wilgotności wewnątrz.

 

 

Reasumując, jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze to polecam z czystym sumieniem Combat II Mil-Teca.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...