Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyny SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Sprężyna M150 SHS. Na początku miałem na niej bardzo przyjemne wyniki; 540fps (kulka 0,2g) i 502fps (0,25g). Po trzech tygodniach chrono pokazało (dla 0,2 i 0,25g): 517 i 488 fps. Widać SHSy dość szybko się ubijają i warto pomyśleć o sprężynie o 10M więcej, aby uzyskać wcześniej zakładany efekt.

 

Tłoki SHS (wersje 14 zębów i 15 przerobione dremlem na 14) miałem w trzech różnych AEGach i mogę powiedzieć jedynie, że zyliard bb przebiegu na M150 (M249 SAW) nie robi na nich wrażenia.

Zębatki SHS są bardzo przyzwoite . Największa ich zaleta to solidne osie; nie wykrzywiają się na jak np. G&P, A&K czy cymy.

 

Generalnie SHS to dobra firma, ale sprężynę lepiej wybrać guardera. Albo kupić chińszczyznę M160+ i liczyć na to, że skończy się ubijać na poziomie M150 :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 months later...

Pozwolę sobie zapytać odnośnie tego "syfienia" przez sprężyny shs: czy miało to miejsce tylko w przypadku pojedynczych sztuk, czy może było to częstsze, ale zostało to wyeliminowane "kolejnych" seriach(teoria "serii" to moje przypuszczenie niepoparte pytaniami wyprowadzonymi do sklepów, może ktoś z was wie coś na ten temat)?

ad. Różnica w cenach ze względu na sklep, czy może właśnie stare/nowe serie(porównanie cen m110)?

a) http://www.asg.warszawa.pl/asg/gearboxy-i-ich-czesci/sprezyny-glowne/p,shs-sprezyna-m110,2676.html

b) http://redberet.pl/p/148/1152223823/sprezyna-glowna-m110-sprezyny-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych.html

 

Potrzebuję sprężyny na zmianę do cqb, więc fps'y nie mają znaczenia(proszę o dobrą interpretację tego zdania). A ekonomicznie shs wychodzi najlepiej: http://redberet.pl/p/148/1152224999/sprezyna-glowna-m90-sprezyny-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych.html , jednak dopłata do innej nie stanowi problemu, zwłaszcza jeśli te shs jednak "syfią".

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niewiem jak z tym syfieniem,bo poprzedni sezon katowaem 130 i nic nie zlazło...

Dzisiaj założyżem nówkę do giety i nie wiem czy ja się zepsułem czy shs... 480-500 fps.

Lufa KMhead 410, cylinder lonex typ 1, tłok cyma wzmocniony z metalową bieżnią, głowica tłoka shs wyciszona(alu cnc), głowica cylindra i dysza protech, zderzak sorbo. Strach do lasu wychodzić :-D

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam nie syfienie, kumpel montował tych sprężyn już całkiem sporo i z żadną nie było takich problemów.

 

Do M140 włącznie można brać jeśli jesteśmy świadomi tego, że dają więcej fps niż wynika z oznaczenia. Od M150 w górę już nie warto, fps jakoś szału nie robi, a ubijają się błyskawicznie.

Link to post
Share on other sites

Nowe m130 SHS'a dawało mi ~11kg i w zależności od repliki (a przede wszystkim długości lufy) 480-510fps.

Po kilku tysiącach ubiła się do ~10,2-10,4 kg i dawała ~~10-15fps mniej. Od tej pory poszło znowu kilka tysięcy i wynik stoi w miejscu.

 

Najpierw była w normalnym GB, potem w gb z szybką wymianą springa, gdzie po każdym strzelaniu sprężynę wyciągam i przechowuję w stanie swobodnym, co też ma na pewno wpływ na "nieubijanie się" sprężyn.

Link to post
Share on other sites

"Poważyłem" wszystkie 6 i każda ma 11.4 kg... Czyli ciut mniej niż guarderowskie 130-tki... No ale tak czy owak dobre są :-)

U mnie podobnie na wadze wyszło, montuję shs m120 i m130 w ak, przy dobrym uszczelnieniu replik i zaleznie od długości luf, dają odpowiednio 440-450 i 470-490fps. W Wałku od FC, na shs 130 i łozyskowaniu jedynie na tłoku, wyszło 508fps.

Fakt ubijają się nieco po jakimś czasie, ale strata tych 20fps i dalszy stabilny wynik, bardzo dobrze o nich świadczy.

 

A jakimś niewypałem okazało się być shs m125, dawała 440 fps (tyle co m120 tego producenta) a po 200 cyklach zbiła i się i zrolowała, dając 380fps.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

M160 SHS (z promocji w azteko kilka miesięcy temu) - stockowe SR-25 PJ (tylko dysza Protech), lufa Guardera 455mm - 570 fps. Ta sama sprężyna w innej replice z BU typ 1 i promykiem 407mm - 530fps. Chociaż trzeba przyznać, że chwilę leżała w GB, więc mogła się już zbić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Powiem tak, nie przeliczałem grubości zwojów nie mnożyłem ich przez siebie i nie porównywałem względem miejsca pomiędzy prowadnicą i głowicą.

Ale testowałem obie repliki na silniku High Speed M120 G&P i lipo 7.4 z mocnym udarem pradowym. W obu tłok stawał dokładnie na ostatnim zębie, nie można wykluczyć że trafiła się jakaś dziwna partia sprężyn- obie kupowane jednocześnie w sklepie stacjonarnym.

Link to post
Share on other sites

To się sprawdza następująco:

Wyciągasz tłok, springa i prowadnicę z dżirboksa. Wkładasz springa do tłoka, prowadnicę stawiasz na podłodze albo stole. Nakładasz koniec springa na prowadnicę i dociskasz tłokiem aż do oporu. Zazwyczaj koniec tłoka dotyka nóżek prowadnicy. Jak nie może dotknąć to wtedy, tylko wtedy, można stwierdzić ,że spring jest "za długi".

Nie siejemy fermentu. Sprawdzamy poprawnie. Silniki HS to choćby pod aku samochodowe podłączyć i tak mogą nie podołać. A te SHS'ki takie mocne są, poniekąd. Poza tym znam ja i takich co zadowoleni znaleźli łożysko pasujące na niełożyskowaną prowadnicę...na prowadnicę pasuje ale do tłoka się już nie mieści...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...