Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z GB V3 -nieprawidłowa praca tłoka


Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm w moich okolicach cieżko z serwisem nawet w odległości 100km ...a jeśli nawet to wole sam sie zająć swoja repliką gdyż chciałbym doskonalić się w tej dziedzinie ;) wiem że są rzeczy których sam nie zrobię ale do czego jest aparat i to forum ;) jak chodzi o dziury dołki itp to raczej cylinder jest w doskonałej jakości ...po wymianie uszczelki głowicy tłoka szczelność całego zespołu cylindra trzyma wyśmienicie ;) a nie to co wcześniej powietrze uciekało zatykając dysze palcem i napierajac na tłok.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Maop o to mi właśnie chodziło. Ale jak ty chcesz doskonalić się w tej sztuce jak nawet nie masz chrono, jak chcesz sprawdzić ile masz fps kup chrono od Virteca przerób je na kable do zwyczajnej batki i mierz fps bo inaczej nic nie ustalisz.

Link to post
Share on other sites

to mój cylinder ich nie posiada ...żadnych specjalnie wyciętych otworów, dziś byl test puszki a oto efekty

dqz4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

na kulkach 0.25g z bliskiego dystansu ,wg poradnika penetracji kulek na puszce wychodzi ok 420 fps , górnej części denka puszki nie byłem w stanie przebić , wiec temat szczelności zażegnany rasumując koszty

dysza -15 zł

uszczelka głowicy tłoka-1zł

do tego trochę czasu i chęci .....na dodatek zero problemów z trybami strzałów sami , auto .....ciekawe na ile serwis by mnie oskubał

 

:icon_wink:)

 

 

chciałem z góry podziękować forumowiczom którzy brali udział w temacie i udzielali mi bezcennych rad , jak będę miał pytania odnośnie repliki to będę pisał :icon_wink:

Edited by luzak128
Link to post
Share on other sites

z chromo sobie dam narazie spokój , może kiedyś okazyjnie od kogoś odkupie , a jak bede miał okazje to w pewny sposób zmierze ilość FPS . Mam takie pytanko ...podczas oddawania strzałów na dystans kulki raz lekko wkręcają się w lewy górny róg a raz po sznurku i raz w prawy górny róg....czy to jest normalne ? dodam że jest to niewielka rozbieżność około 10cm na 20-25 metrach

Link to post
Share on other sites

@luzak128

Chłopaki radzili Ci na pierwszej stronie tematu żebyś to komuś do roboty dał - zwłaszcza że nie miałeś i nadal nie masz doświadczenia w grzebaniu w replice. Do tej pory spisałeś się, namęczyłeś i nastresowałeś. Fakt, czego się nauczyłeś na własnych błędach i doświadczeniach - to Twoje. Ale - nieprawdą jest, że nie masz przyzwoitego serwisanta do 100km od domu, np. w Rzeszowie jest kilku konkretnych ludzi, ta samą odległość masz też np. do mnie (nie żebym się reklamował). Gb v3 nie jest jakiś magiczny, trzeba go tylko normalnie złożyć. Ktoś, kto to robi często, naprawi w krótkim czasie, Ty się męczysz już 2 miesiące...

 

Ogarnij sobie podforum wojewódzkie http://forum.wmasg.p...8-podkarpackie/ oraz odwiedź lokalne podkarpackie forum PFASG.pl - tam zorientujesz się ilu ludzi masz w okolicy, bo na wmasg nie każdy się rejestruje.

 

Virteki są w pytkę, mają co prawda lekkie przekłamania fps ale idzie to wyłapać porównując z innymi urządzeniami. Za to są niezawodne, szybkie i niestety od pewnego czasu nieprodukowane... można kupić używkę, ale rzadko raczej.

Link to post
Share on other sites

Dystanser zmieniłeś, bo to może być tego kwestia. Za dużo smaru do repliki nie nawaliłeś, że Ci na gumkę smaru nie wywywala?

 

Mam virtecka przerobionego na wtyczkę do akumulatora i powiem, że przekłamań fps nie widziałem jako takich.

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuj po zabawce celności broni palnej.;] To tak nie działa. Zresztą, jeżeli rozrzut tak bardzo ci przeszkadza to:

 

- wyjmij lufę z komorą,

- rozmontuj badziewie na części pierwsze,

- wyczyść lufę (także końcówkę przy wylocie),

- sprawdź, czy jakiś paproch nie wleciał do gumki (jeżeli wleciał, to DELIKATNIE przetrzyj na sucho czymś miękkim - irchą albo bawełną),

- sprawdź dystanser, a najlepiej wymień na inny (wkład od długopisu, grubsza izolacja od kabla, element wentylka rowerowego - co tam masz),

- załóż teflon-fix,

- zmontuj wszystko do kupy.

 

Problem może też leżeć po stronie kulek, a dokładniej niedoskonałości w ich wykonaniu (pęcherzyki powietrza). Weź też pod uwagę, że nawet bardzo słaby wiatr może odchylić lot kulki. Aczkolwiek jeżeli twoje kulki na 25 m (tak, tak, wiem, co można na oko zrobić) łapią rozrzut rzędu 10 cm, to jest to jak najbardziej akceptowalne. Bez problemu trafisz w cel wielkości ludzkiej głowy na 30 m, a z korpusem to już w ogóle nie będzie problemu nawet na 40-50 m.

Link to post
Share on other sites

mam mały problem ...nabyłem tańsze kulki rackers 0.25g po włożeniu ich do mojego hi-cap`a replika dosłownie co 5 wystrzał pluje kulką (strzał jest mocny i standardowy jak na ta replike przystało) i tu mam pytanie czy to kwestia kiepskiej jakości kulek czy coś mag szwankuje ?

Link to post
Share on other sites

mam G&G 4tyś ...a tych rackersów jeszcze wiecej ...

ok coś pokombinuje ....replika sama z siebie się nie zacina ....raz miałem przypadek ze przy nacisniecu spustu zero reakcji , wyjołem maga potelepałem i popuakłem w replike i zadziałało, co to mogło być ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...