Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja popełniłem taki misz masz :)

7e62b828afe5a7edm.jpg

 

3dbbdfa40515362cm.jpg

 

a8c35de2342c4044m.jpg

 

Czyli połączenie radzieckiej techniki wojskowej z XX wieku (noktowizor PNW 57a) z amerykańską techniką też z XX wieku (stroboskop MS 2000 i latarka Streamlight Sidewinder Comp), zasilane chińską techniką XXI wieku (LiPol 7,4 v) na chińskiej replice hełmu.

NIE chodziło mi o jakieś super turbo hiper noktowizory - szczególnie że tego kupiłem za 50 zł. Chciałem zobaczyć czy wogóle działa i o dziwo działał.

W domu na te 5-10 m widać wszystko (po podświetleniu Streamilghtem) więc do CQB chyba będzie się nadawał, co prawda nic nie jest ostre do odległości jakiegoś 1 m od gogli no ale coś za coś.

Po założeniu na latarkę xenonową filtra IR w domu robi się naprawdę jasno :)

Niestety filtry IR na latarki diodowe nie sprawdzają się - dioda niesie ze sobą zbyt mało widma podczerwonego.

Całość jest dosyć stabilna i nie lata na głowie, odczuwalny ciężar też nie jest jakiś straszny. Jeszcze nie testowałem tego w polu.

 

Na razie to wersja Beta - wymaga jeszcze pomalowania - no i może w przyszłości wymiana przetwornicy na coś lżejszego i mniejszego ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spróbuj doświetlać w okolicach 1000nm (np na pomocą filtrów dostępnych na allegro, choć dobrze je przyciąć to sztuka). Efekt będzie lepszy, a po drugie będzie Cię dużo mniej widać w innych noktowizorach gen1-3.

Link to post
Share on other sites

Filtry fotograficzne kosztują jakieś chore pieniądze a i tak na większości nie ma podanej informacji gdzie pracują. Nakładek na latarki z filtrami IR też nie ma w żadnym polskim sklepie. Filtry IR które mam do tego nokto to filtry nakładana na reflektory (wypukły klosz) więc tego też nie dotnę, bo szkło jest hartowane.

Zostaje mi tylko zakup modułu IR do latarki ale one też "chodzą" od 850 do 950 nm, więc prawdopodobnie będzie widać lekką poświatę.

Link to post
Share on other sites

Tu masz oryginalny filtr:

http://allegro.pl/filtr-podczerwieni-do-oswietlaczy-noktowizji-i4332048235.html

(szkło nie jest hartowane, tylko jednostronnie powlekane. W zasadzie da się je delikatnie odłamywać aż do nacięcia. Nacinać od strony nie-powlekanej.)

Moduły LED odpuść od razu, pomyśl o diodach laserowych

np tu:

http://www.ebay.com/itm/5VDC-980nm-30mw-Infrared-IR-Laser-Dot-Module-w-TTL-0-15KHz-8x13mm-/201025053085?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ece06e19d

 

albo coś mocniejszego ale koniecznie szeroko rozkolimowane.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Witam. Mam noktowizor Yukon ze zbliżeniem 4x. W zasadzie nie korzystałem z niego za wiele ale chcę zrobić z niego trochę bardziej praktyczne urządzenie. To co mi w nim przeszkadza to zbliżenie - chciałbym się go pozbyć, tak żeby noktowizor przekazywał mi obraz rzeczywisty, bez zbliżania. Jak widać na zdjęciu DSC_0198.jpg da się odkręcić moduł z soczewkami ktore odpowiadają za powiększanie obrazu. Oczywiście to powoduje , że w noktowizorze przestaje być cokolwiek widać.

 

I teraz pytanie do Was - co należałoby zrobić lub zastosować żeby osiągnąć zamierzony cel?

Edited by Arni
Link to post
Share on other sites

1: Pogadaj z przedstawicielem producenta w PL, a dokładniej z serwisem - może coś mają lub inaczej pomogą. (spytaj się o zgodność gwintów z innymi producentami, parametry obiektywu itp)

2: Szukaj takich sprzętów w dziale "uszkodzone/niesprawne/na części" może coś się trafii.

3: ale i tak uważam że to nie ma sensu - inwestujesz pieniądze w sprzęt z którego nie będziesz zadowolony, niestety.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem ten noktowizor zamontowany na M14 i mimo braku siatki celowniczej dawało rade strzelać i trafiać. Zmiana powiekszenia ma pomóc w poruszaniu sie z tym noktowizorem w ręku bo na takim powiekszeniu jak 4x ciężko stawiać pewne kroki przed siebie. Cudów nie oczekuję od niego, jak na moje, bardzo sporadyczne potrzeby wykorzystywania go,to wystarcza.

 

W używkach tu i na necie coś takiego jak oryginalny przód nie występuje - pozostaje mi tylko serwis albo cos pokombinowac z soczewkami samemu tylko nie wiem czy wystarczy sama soczewka o pow. 1x przed obiektywem czy musi byc jeszcze coś.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W tamten weekend pojechaliśmy w las ze stryjkiem pochlać trochę a ze jest leśniczym to luz. Miał chyba ten noktowizor http://spy-optic.pl/monokulary-wielozadaniowe/148-nokowizor-cyfrowy-armasight-prime-dc-z-czterokrotnym-zoomem.html chodź łba nie dam uciąć. Mial do tego dodatkowy oświetlacz i bylo widać calkiem spoko. I tak wydaje mi sie ze im mocniejszy oświetlacz tym lepiej będzie widać. Tak samo z generacjami, choć w Polsce nie można chyba używać gen3 i gen 4

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...