Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Nath 430 FPSów, żadnych wzmocnień nie robiłem czy czegokolwiek, bateria li-po 7.4, silnik F1 Tornado HT - szkielet po zimie cały. Przyznam, że jakoś szczególnie ostro nie była tyrana, parę strzelanek, a tak poza tym, to sporo strzelałem na podwórku - ciągle coś w niej zmieniając by poprawić osiągi.

Za to nie powiedziałbym tego o szkielecie Classic Army w Evolution Airsoft..:D

Link to post
Share on other sites

A mi za przeproszeniem pier***nal na stockowej sprężynie w zimę. Przebiegu w mrozy było może z 20k. Ale wiadomo jak to jest z chińczykami, jeden dekady będzie smigal, drugi po paru magazynkach rozleci się na pierdyliard części...

Edit: Co nie zmienia faktu ze to dobre repliki, tyle że z nieszczęsnym v2...

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

@Brzuski mógłbyś powiedzieć coś więcej?

@Emcet no niestety o takich bajerach dowiedziałem się nieco za późno, a to moja pierwsza replika... po wymianie szkieletu chcę go właśnie uzbroić w blachy stalowe, sorbo i takie tam bajery. Mam też możliwość za przyzwoitą cenę wyposażyć się w taki szkielet ze stali, ciekawe jakby się sprawował

Link to post
Share on other sites

Ze stali? Coś motasz :D Chyba z solidnego aluminium, bo szkieletów nie robi się ze stali, ten materiał nadaje się równie średnio co ZnAl. Zamiast o kupowaniu zwykłego szkieletu i blach pomyśl o szkielecie CNC. Problem pękania masz z głowy, w przypadku blaszek trzeba by rzeźbić body, a wtedy zamiast gearboxa trzasnęło by ono :/

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie dwa posty

Ewentualnie jaki metal polecacie użyć do szkieletu wycinanego na CNC? Pewien znajomy ma całkiem spory warsztat, a raczej cala firmę, mógłby zrobić. Póki co chciałem stalowy, jednak skoro odradzacie... To jaki materiał użyć? Siluminium? Jakieś aluminium lotnicze?

Link to post
Share on other sites

Mistrzu, nie jesteś pierwszy który wpadł na taki genialny pomysł i mogę się założyć, że nie będziesz pierwszym, który go zrealizuje z sukcesem. Odpuść. Albo chociaż poszukaj na forum co ustalili poprzednicy, jak już jesteś tak uparty. Bo z tematem niniejszego wątku nie ma to nic wspólnego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanko do użytkowników SA-B03 - zwrócił ktoś z Was uwagę w trakcie eksploatacji na odkręcający się pierścień mocujący prowadnicę kolby do korpusu? Problem zauważyłem w swojej replice mniej-więcej po dwóch-trzech wypadach w teren, musiałem w trakcie działań co jakiś czas ten pierścień dokręcać. Ostatni raz kiedy używałem repliki odkręciłem go i ku swojemu zdumieniu zauważyłem, że kilka pierwszych grzbietów gwintu na prowadnicy (od strony korpusu) jest zmiażdżone. Nie przyglądałem się całej konstrukcji zbyt uważnie stąd kolejne pytanie - macie jakiś pomysł na jakiś zamiennik dla stockowego?

Link to post
Share on other sites

pierscień ten jest zbędny. możesz go wyrzucić nawet do kosza. Gwint jest uszkodzony, bo replika jest z bardzo miękkiego aluminium i łapie szybko rysy i wgnioty.

Jezlei lata ci prowadnica kolby to zdejmij kolbe a w niej znajdziesz śrube z łbem krzyżakowym. Dokręć ja mocno i po sprawie.

to jest chińska replika. ja trzeba rozłozyć i złozyć od nowa. Czesto przy uzyciu nowych śrub. Osobiście na śrube od prowadnicy kolby daje kropelkę kleju do gwintów o średniej mocy.

Link to post
Share on other sites

No tak, i to nie trzyma prowadnicy a jedynie sam uchwyt zawieszenia. Dokręć tą śrubę wewnątrz to prowadnica przestanie latać, a ten pierścień możesz dokupić przez Internety, póki co sklej to czymś byle zawieszenie nie odpadło

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...