Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też nie mogłem kiedyś tego badziewia ruszyć. Złap przez szmatę szczypcami, albo tak jak mówisz imadłem pokombinuj. Pamiętaj że Al w Specnach jest mięciutkie, nie przesadź z siłą.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Heja, co zmienić w bebechach już wiem, natomiast mam inny, być może głupi, problem. Zakładam jednak, że kto nie pyta, wielbłądzi ;)

 

Mam ulubiony zawias "z suwakiem", zmieniany między 2- i 1-punktowym. Potrzebuję go móc podczepiać pod lufą od wewnętrznej (a nie od spodu) i do tyłu body (a nie kolby). Niektóre z replik mają uszy przy body, niektóre nie - rozumiem że to mocowanie jest do zrobienia, bo można założyć taką część zdejmując pierścień z prowadnicy kolby. Nie wiem natomiast czy ta część jest do dostania.

 

Przód zaś to w Specnach albo ucho szerokie, z którego zaczep zsuwa się łatwo pod lufę zamiast być z jej boku, albo brak czegokolwiek w ogóle (zwłaszcza tam, gdzie RIS albo Keymod). Pytanie więc, czy są jakieś części pozwalające zamontować na RIS/keymod (albo w miejscu tej przedniej "sprzączki") uchwyt do zawiasu sterczący na sztywno w bok? Takie uszko jak za body podkolbowe byłoby w sam raz.

 

Inne pytanie - czy keymod jest faktycznie o tyle lżejszy od RIS że opłaca się dopłacić, liczyć się z mniejszą ilością akcesoriów i koniecznością dokupienia listewki RIS do niektórych dodatków?

 

Z góry dzięki za pomoc, odpowiedzi nie widziałem w całym wątku, jeśli przeoczyłem to moja culpa :)

Link to post
Share on other sites

Ty nam lepiej pokaż, o jaki zawias chodzi, bo niezbyt jasno się wyrażasz.

 

Ja używam zawieszenia przepinanego z 1 i 2-punktowego ustawienia. Z tyłu używam fabrycznego "ucha" przy prowadnicy kolby 14-1152201564_0.jpg

 

A z przodu czegoś takiego:

 

montaz-uchwyt-zawieszenia-ris-shs.jpg

 

Używam karabińczyków tłokowych, takich jak w smyczach dla psów. Być może dziwne rozwiązanie, ale działa znakomicie.

Link to post
Share on other sites

http://www.asg.warszawa.pl/wyposazenie-taktyczne/zawieszenia-taktyczne--uchwyty-do-zawieszen/p,fma-pas-nosny-jedno-dwupunktowy-ma3-olive,25415.html

 

http://www.asg.warszawa.pl/wyposazenie-taktyczne/zawieszenia-taktyczne--uchwyty-do-zawieszen/p,acm-zawieszenie-taktyczne-typu-mission3-coyote,3069.html

 

To jeden z tych dwóch wzorów.

 

Co do repliki, wybrałem SA-B03 z aimpointem Theta, na start daję do przesmarowania / podkładkowania. Serwis Cytadeli podszedł bardzo uczciwie, mówią że ostatnie serie mają porządniejsze lufy i gumki, szczelne już dysze i komory - żeby się wstrzymać z wymianą, zobaczyć jak strzela na stocku, bo może będzie w porządku i nie trzeba będzie nic wymieniać. Bardzo mi się to podoba, nie naciągają klienta na koszta, mówią jak jest i fajno.

 

Odbieram w piątek, przestrzelam w weekend i będę już wiedział co i jak :)

Link to post
Share on other sites

http://www.asg.warsz...-ris,10245.html rozwiązuje Twój problem, zakładając że drugim punktemm zaczepienia pasa będzie tylne ucho przy prowadnicy kolby i taki konfig Cię urządza.

B03 ma też w szynach dwa gniazda na wciśnij kropka, ale mnie się jeszcze nie udało w żadnej chińskiej szynie umieścić tego bączka tak żeby nie wypadał (używałem i ersoftowego i tego przeznaczonego do broni palnej).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

http://www.asg.warsz...-ris,10245.html rozwiązuje Twój problem, zakładając że drugim punktemm zaczepienia pasa będzie tylne ucho przy prowadnicy kolby i taki konfig Cię urządza.

B03 ma też w szynach dwa gniazda na wciśnij kropka, ale mnie się jeszcze nie udało w żadnej chińskiej szynie umieścić tego bączka tak żeby nie wypadał (używałem i ersoftowego i tego przeznaczonego do broni palnej).

http://www.asg.warszawa.pl/asg/czesci-i-akcesoria/uchwyty-do-zawieszen/p,fma-uchwyt-pasa-nosnego-zgodny-z-ris-22-mm,20182.html

 

Zanabyłem sobie coś takiego do kompletu, stabilniej i dwa razy taniej. Ale dzięki! :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, a w sumie spostrzeżenie.

Tak więc mam specne I generacji i zauważyłem, że gdy mam słabą/rozładowaną batke (9,6V NiMH) to replice zdarza się strzelać na Full Auto podczas gdy mam tryb Single (wiecie wciskam spust a tu leci seria) lub wgl blokować.

Nie wiem czy to tylko u mnie czy ktoś też coś takiego zauważył ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...