Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Ładownice z przodu to pomyłka - ani się nie polożysz, ani nie przeczołgasz. Nawet z kucaniem są problemy, zwłaszcza przy ąłdownicach na tak duże magi, jak AK.

 

Jeżeli Ci pas się obraca, to znaczy, że masz go źle ustabilizowanego - albo za słabo dopiety, albo ze źle założonymi szelkami. Nie porónuj normalnych szelek z szelkami-dusicielkami,. To inna liga.

 

 

Do każdego krawca - PSTG, Bombla, Archenemy czy kilku innych mniej lub bardziej popularnych.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiem że szelki dusicielki to inna liga, przytoczyłem ten przykład ponieważ obrazował to co dzieje się u mnie z za szerokim pasem (jak każdym z molle na rynku). W opcji nr 2 pas by mi się obracał ponieważ właśnie nie byłoby szelek. Zresztą to już nieważne, zdecydowałem się na opcję nr 1. Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie różnicy w użytkowaniu pasa z molle a standardowego z podkładem? ponieważ nie miałem dużo czasu aby odczuć znaczące różnice za wyjątkiem sposobu mocowania ładownic.

Link to post
Share on other sites

Generalnie te z podkładem można mocniej zacisnąć, a i tak słabiej uwierają. I zmniejszają dyskomfort od ciężaru.

 

Pomijam kwestię stabilności ładownic.

 

 

A swoją drogą: dysponuje ktoś zdjęciami w miarę aktualnie stosowanych pasoszelek? Mowa rzecz jasna o zawodowym użytku, bez względu na nację. Natknąłem się w ostatnim czasie jedynie na H-Harness, i to - dodam - wyjątkowo rzadko.

Link to post
Share on other sites

od jakiegos czasu uzywam zestawu paso szelki THOR i chest MINI od PSTG. Na czescie mam shingle 4x1, na pasie dodatkowe 4 magazybki, radio, apteczke, klamke i granat dymny. reszte przenoszę w plecaku, ale samego camela na szelki z tylu spokojnie doczepisz

I jak sprawdza się to w yebankowych realiach? Wygodnie się nosi mini-chesta z dużymi szelkami beltkita?

 

Nie powiem, że sam powoli zmierzam do skonfigurowania sobie opo w ten sam sposób. Na razie mieszczę wszystko na cheście, ale ciągle brakuje mi tej jednej, dwóch dodatkowych kieszeni by wszystko pomieścić, więc stanąłem przed dylematem - rozbudować pierwszą linię i nosić trzy zestawy szelek na raz (chest, camel i pierwsza linia) czy przerzucić wszystko na pasoszelki i zostawić ładownicę 4x1 na mini-cheście.

Link to post
Share on other sites

jak jest zwykla jebanka to biore samego chesta, w nim 4 magi a na pas klamke i zrzut :-D

 

chest pasuje do szelek bo tak byl zaprojektowany. na duze imprezy nosze chest+szelki+MAPa i nic sie nie majta i nie plata.

 

jakis czas temu zaczalem przezucac sprzed z kamizelki na pas, i po tym jak na PC zostaly mi same shingle stwierdziłem ze nie ma co dźwigać reszty pustej :-) z racji ze strzelam sie glownie w lesie taki zestaw w 100% mnie satysfakcjonuje. pozdrawiam i poecam Piotr Fronczewski ;-)

Link to post
Share on other sites

To podeślij fotki

 

Ja na razie używam chesta "cycowego" na jebanki, choć przyznam szczerze, że przy dynamicznym stylu gry mi ten cyc nawet zbytnio nie przeszkadza.

Amunicyjny panel piersiowy PSTG, pośrodku poziome cargo Helikona w którym trzymam wszystkie pierdoły, po bokach ładownice ALICE - w jednej worek z kulkami, w drugiej woda. A i jeszcze Morę Robust prowizorycznie upchnąłem, choć przydałby się kydex

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

bawie sie w asg 6 lat, i nigdy nie mialem koniecznosci zrzucenia czegokolwiek :) nawet jak to prędzej pozbylbym sie plecaka, niz chescika ktory razem z naładowanymi magami wazy max.1,5 kg. na upartego da sie go zrzucic bez zdejmowania szelek, ale po co?

Link to post
Share on other sites

Kac, Ace: ale czy w razie W pierwszego zrzucać się nie powinno właśnie panelu amunicyjnego, który stanowi tylko dodatek?

Jak dla mnie to taki panel założony pod belta ma właśnie tą zaletę, że w razie W (zrzucenia plecaka czy belta) zostajesz z dodatkowymi magami i tym co masz pochowane w kieszeniach od munduru ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takie szybkie pytanie, mam nadzieję, że temat siędo tego nadaje - czy klucz do regulacji kabur Safariland to zwykły imbus czy jakiś kosmiczny wymysł?

 

Pozdr!

 

No nie bardzo się do tego nadaje, no ale skoro już pytanie padło... :P

Tak, to zwykły klucz ampulowy.

Link to post
Share on other sites

 

No nie bardzo się do tego nadaje, no ale skoro już pytanie padło... :icon_razz:

Tak, to zwykły klucz ampulowy.

 

Wydawało mi się, że bardziej pasuje tutaj, niż np. w temacie "Kabura udowa czy do pasa?", choć może temat "Kabura plastikowa" też byłby równie dobry... :icon_mrgreen:

Dzięki za wyrozumiałość i szybką odpowiedź! :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatnio SR25, i z tego powodu, chcę sobie zrobić jakieś lekkie opo do noszenia z załadowanym do pełna CFP90. Wymagania:

 

- jak największa zgodność sprzętu z okresem czasowym lat 90tych i początku lat 00 (USA).

- przenoszenie maks 4 magazynków, speedloadera i radia.

- kolor nie ważny, jest krylon

- najlepiej nic modułowego, bo nie potrzebne mi takie zabawki.

 

Myślałem nad 223. chest rigg od BHI!, aczkolwiek nie wiem jak z włożeniem tam magazynków, czy podpaszą. Coś ktoś podpowie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Myślę że wybrałem dobry temat, także do rzeczy. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy na przednim panel nośnym kamizelki KSP-12 z Miwo Praszki zmieści się ładownica 2x2 magazynki do m4 oraz apteczka zrywana ? Oczywiście przy założeniu że kamizelka nie będzie posiadała tzw. kieszeni na pistolet z przodu oraz że system mocowanie będzie 25mm. Dorzucam link do zdjęcia z zaznaczonym miejscem o które dokładnie mi chodzi.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

 

 

link do zdjęcia z zaznaczonym miejscem --> http://zapodaj.net/6...5f1f93.jpg.html

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...