Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG z Allegro jako pierwsza replika?


Recommended Posts

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat tzw "shitaegów". Byłem przez 2 lata radosnym posiadaczem DE M82. Kiedy go kupowałem (na jakiejś promocji za mniej niż 100) mozna było kupić albo AEGa z metal GB za ponad 1tyś albo plastiki. Ewentualnie na rynku były również rózne springi. Generalnie to miałem już springa ale mocno irytowało mnie ciągłe przeładowywanie i fakt że z racji posiadania springa robiłem za zawiadowcę - "idź przodem jak Ciebie zdejmą to będziemy wiedzieć gdzie są". Zanim kupłem przejzałem wszystkie mozliwe zagraniczne fora co tam polecają dla początkujących. Okazało się że polecają M82 i M83 DE jako kompletne klony TM. W sumie kupując wiedziałem że wydając >100 zł nie mogę spodziewać się jakichś cudów. Dokładnie tak było - body poprawnie wyglądające nie świecące jak w WELLAch i BOYiach, a przy tym kompletna plastikowa kopia GBv3. Tylko przestrzegano aby "jechać" tylko na singlu bo full auto wprost proporcjonalnie do szybkostrzelności obniża żywotność repliki. Moja replika "przeżyła" 2 lata i doskonale sprawdzała się w CQB, w lesie było gozej ale dzięki niej nauczyłem się skradać. Dodatkowym bonusem były darmowe szkolenia z asertywności oraz w zakresie udzielania szybkich i ciętych ripost róznym mędrkom co mówili "wywal to g#$no i kup sobie pożądnego TMa" przy wyjsciu na starcie i klęli że znowu dostali taką szmatą lecącą lobem i to jako rykoszet nie powinno się liczyć. Po 2 latach ni stego ni z owego kulki zaczęły lecieć po 5m albo w górę albo w dół. Zasięg momentalnie się skurczył z 20m efektywnego do 15m całkowitego. Teraz jestem radosnym posiadaczem "dorosłej" repliki z metalowym GB i 410 FPSami którą znowu dzięki promocji udało mi się kupić za > 300 zł.

Reasumując kupując AEGa za 100 zł należy się spodziewać AEGa za 100zł. Zero szału, minimalna moc niewielki (jak na obecne standarty) zasięg. Gdybym miał znowu sobie kupowac plastika nie zrobiłbym tego na Allegro tylko w jakimś sklepie. Dlaczego? Ano dlatego że mój DE to był tylko wyjatek potwierdzający niezbyt pochlebne opinie, a w sklepie mozna przeglądnąc oglądnąć i zazyczyć sobie prezentacji i wybrac ten naj mniej trzeszczący który od razu działa. Z drugiej strony skoro obecnie na "Tajwanie" można za >100 zł kupić gazową berettę, albo za 280 zł kupić UMP czy jest sens kupować MP5 od CYMY za 150zł?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

i to mnie smuci że gros nowych to nieletni co potem na forum i strzelaniach widać. Internet jest jednak siedliskeim zła

Nie zgadzam się z tobą sam mam 16 lat, na forach staram się nie strzelać byków a na strzelankach radze sobie równie dobrze jak moi koledzy którzy mają po 23 lata.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

osobiscie posiadam L85A1 firmy army, w tej chwili kosztuje ona ok. 650zl. w sklepach, mi sie udalo dorwac uzywana za 400 wlasnie na allegro. kupilem z zamiarem tuningu, wlasnie czekam, az beda dostepne czesci(za prawie tysiac zl., po wlozeniu bedzie z tego replika porownywalna do G&G). Ogolnie polecam kupno uzywanych replik na poczatek, a jezeli airsoft stanie sie Waszym "powazniejszym" hobby to i pieniadze na lekki a nawet i mocniejszy tuning sie znajda. co do sprezynek to spokojnie moge polecic berette CYMY za 47zl. z allegro, full metal, na jakichs srednich kulkach (extrime precision 0,2g) trafialem z ok. 20 metrow w drzewko grubosci mojego nadgarstka za kazdym razem, jak na taka cene moc przyzwoita, krwiak od trafienia prawie z przylozenia przez bluze zostal mi ponad tydzien, po zakupie cze4gos takiego a potem AEGa, pistolet dobrze sluzy jako bron boczna.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

No, ja zaczynałem od Skorpiona Double Eagle - moc na oko ze 100 FPS, zasięg celny góra 5m, ale dało radę ściągnąć na jednej strzelance (po tej pierwszej już kupiłem normalnego gnata, AKMa od Cymy [nie stać mnie na Maruja, a Cymka służy mi dzielnie od ok. pół roku, jest mocna, celna i b. ładna) 2 razy kolesia który ma CM 028 (czyli praktycznie to samo co TMka). I to w lesie! A tanich AEGów nie polecam, lepiej kupić springa za grosze na targu (serio) i jak się spodoba pozbierać na tanią Cymkę lub JG (Ale jak cymka tylko AK. reszta ich wynalazków to podobno straszna padaka)

Link to post
Share on other sites

No pewno nie, osobiście nie miałem styczności z tym modelem, opinie na temat reszty replik CM mam z drugiej ręki, ale dlatego też piszę "podobno". Inna sprawa że mój team zaliczył już zgon MP5 z TM (na moje oko zębatki poszły się "kochać", a replika używana rozsądnie i regularnie smarowana), więc jak by sobie ten gnat z Cymy poradził... :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc na Allegro nie da się kupić dobrej repliki? W ogóle? Ja sam mam AK-74 Cymy (nazwy firmowej nie pamiętam, może CM0.31) zakupiony na Allegro (400 zł) i podczas leśnej strzelanki spisywał się bardzo dobrze. Nosi kulki do 40 metrów, wykonanie b.dobre, metal i ABS.

Jeżeli jednak na Allegro nic dobrego kupić nie idzie, to na jakich stronkach można?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na allegro można kupić replikę tylko...

No właśnie tylko

 

Po pierwsze trzeba mieć świadomość że nie wiadomo co jest z repliką (używki)

Po drugie nówki bywają droższe niż w sklepach a jak są tańsze to nigdy bez powodu (mówię o wyraźnych różnicach cen)

Po trzecie - Najpierw warto poczytać forum a potem szukać repliki(zawsze można upolować okazję...) mając świadomość że można kupić replikę wyglądającą pięknie ale w koszmarnym stanie technicznym wewnątrz...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja akurat nie kupowałem nigdy replik z allegro ale bylem że tak powiem blisko :P mojego mossberga 590 kupiłem od airsoftowca , który na początek polecał mi tą replikę. Oczywiście mieszałem się z wyborem MP5 czy mossberga ale ostatecznie wybrałem sprężynkę i jestem z niej bardzo zadowolony do dzisiaj :uśmiech: kilka miesięcy oszczędzania i cierpliwości i mogłem już sobie pozwolić na CM.048M z którym jest większa zabawa :) Cierpliwość popłaca jak i również rady bardziej doświadczonych pasjonatów :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...