Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Wiem do czego zmierzasz, natomiast mogą się zasłonić takim tekstem: "Mieliście części z ostrego w ręku ? Nie ? To się nie wypowiadajcie, i wierzcie, że to z ostrych". A jeżeli ktoś porobi foty części ostrych i "ostrych" E&L'owskich to wybije się GF z ręki argument w takiej postaci.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak tak wiemy... klapka w stopce kolby i wycior. Są? Są!

 

Tak jak napoje co "zawierają naturalny sok owocowy" - 0,005%. Ale zawierają!

 

Wiem do czego zmierzasz, natomiast mogą się zasłonić takim tekstem: "Mieliście części z ostrego w ręku ? Nie ? To się nie wypowiadajcie, i wierzcie, że to z ostrych". A jeżeli ktoś porobi foty części ostrych i "ostrych" E&L'owskich to wybije się GF z ręki argument w takiej postaci.

 

Ale takie foty już dawno są porbione (sami je zrobili AKM-om na początku "kampanii reklamowej" . Myślisz, że na świecie nikt jeszcze nie zrobił zdjęć rur gazowych?

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Redwolf mający w swojej ofercie E&L, też twierdzi, że repliki mają części od PALNEGO. Co do części od ostrego, to macie rację. Nie ma części od ostrego, no chyba, że bagnet będą dokładać do zestawu :icon_wink:

 

 

 

 

Albo oliwiarkę, czy przybornik :D

Link to post
Share on other sites

Oliwiarka też nie jest od ostrego, pewno nie od iżmasza jak juz.

 

W każdym razie zamierzam zrobić to porównanie, w prezencie za nie zamontowanie kilku części do GB przez serwis. :icon_smile:

 

Z resztą co to porównanie quasi Radzieckiego AKMa (E&L) i Polskiego AKMSa.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Więc tak, GF pisało, że pasują części od ostrego. Co do rury gazowej, wlazła bez problemów.

 

Sam się zdziwiłem. Łoże trzeba było przypiłować, a okucie łoża było trochę za duże, jednak bez problemu wpasowało się w obsadę.

 

Co do porównania części, no... za cholerę nie podobne. Ni kolorystycznie, ni materiałem.

 

Kolbę będę sprawdzał za jakiś czas, ale od razu mówię, że zatrzask jest pastikowy jak w ostrym, ale chodzi lżej. W ostrej kolbie jest większy opór.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Wczesniej pojawił się wątek, z którego można by było wysnuć wniosek że stal w e&l jest podobnej jakości co w lct.

Z tego co wiem, to stal dobrej jakości = dobrze położona oksyda. W kiepskiej stali może wyjść

rdzawy kolor, albo inny brzydki efekt. Może w e&l zastosowano taką pseudooksydę, gdyż ta na gorąco i tak by się nie przyjęła?

Co to za problem przy masowej produkcji, przygotować kadź z roztworem, i oksydiwać porządnie,

przecież cena elek jest taka sama jak lct, które ma piękną oksydę

Link to post
Share on other sites

Oksyda na zimno, jest sporo droższa, niż oksyda na gorąco. Wiec lepiej = taniej w tym przypadku. Chyba że producent nie ma pojęcia o oksydowaniu broni palnej, co przeczy teorii, wmawianego przez marketing, pochodzenia....

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Mogli kupić jakiś badziewny zanurzeniowy roztwór na zimno, i wychodziło im to taniej niż stałe podtrzymywanie temperatury.

Mogliby nie umieć oksydować, ale po paru nieudanych próbach, wychodzi dobra mieszanka, chyba że stal jest różnorodnego pochodzenia, raz taka, raz siaka, i wtedy być może nawet najlepszy roztwór nic nie daje.

Link to post
Share on other sites

Mogli kupić jakiś badziewny zanurzeniowy roztwór na zimno, i wychodziło im to taniej niż stałe podtrzymywanie temperatury.

Mogliby nie umieć oksydować, ale po paru nieudanych próbach, wychodzi dobra mieszanka, chyba że stal jest różnorodnego pochodzenia, raz taka, raz siaka, i wtedy być może nawet najlepszy roztwór nic nie daje.

 

Czyli fabryka broni, pełną gębą..

Link to post
Share on other sites

Ja bym się RA nie sugerował. Trzeba samemu replikę zobaczyć. Ja też na początku hejtowałem E&L. A teraz to mi nawet przypadło do gustu, a trochę replik miałem.

 

Z ostrymi bajerami (magazynki, okładziny) wygląda całkiem fajnie. Co też ważne, ma porządne bebechy.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Z ostrymi bajerami (magazynki, okładziny) wygląda całkiem fajnie. Co też ważne, ma porządne bebechy.

 

LCT też ma porządne, zrąbana jest tylko prowadnica sprężyny (plasticzak) A tolerancja do sprężyny m150 w e&L to bajer. Zamów taki tuning w GF, zobaczymy, czy się zgodzą na samą sprężynę. Tłok do wymiany, zębatki również. W LCT zębatki przy m150 również won. Więc dla mnie niczym się te bebechy nie różnią, może za wyjątkiem że E&L ma "cichą głowicę", a LCT z kolei porządny tłok z metalowymi zębami. Gumki hu i w LCT i w E&L do wymiany defaultowo na zieloną g&g lub systemę.... Z 2giej strony fakt, że E&L strzela dobrze "z pudełka". Ale cyma 48 też to potrafi :icon_smile:.

 

 

Ranking replik ciągle taki sam

 

a) real sword -~ 2K zl

b) LCT~ 1,5 K max

c) E&L....~ poniżej tysiąca (bo powyżej, to żal)...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Co do bebechów racja. Ci i ci przywalili gafę z tą prowadnicą sprężyny. Jednak LCT ma jedną większą zaletę. Mianowicie, kontrolę jakości ma lepszą. LCT mają porządnie złożone gearboxy, bardzo szczelne. U siebie nie narzekam, ale na quasi M130 można więcej niż 420-30 fps wyciągnąć.

 

Zdecydowanie fajniejszą rzeczą w E&L jest komora, przykręcana do GB i robiona na CNC. LCT też ma z alu komorę, ale nie taką fajną :icon_wink:

 

CM.048 niestety może się schować przy ELu. Mam porównanie, jeśli chodzi z pudełka.

 

Co do RA to często pierdoły wypisują tam. Bardzo często. A to, że ktoś z repliką nie umie się obchodzić i chce być pro specnazem z USA, używającym AK jako kilofa bo widział tak na filmach, to już nie jest wina producenta.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Miejmy nadzieję, że w nowej partii pojawi się AKMS i AKS-74U, pojawi się pełne suwadło na wzór tego VFC, no i że zniknie imbus trzymający lufę.Wtedy, olewając już to, czy są tam ostre części, czy nie, mielibyśmy po prostu porządnie wykonaną, w pełni stalową replikę, która wygląda jak ostra.

Link to post
Share on other sites

Co do gumki w E&L to jest dobrej jakości. Polecam dobrze wyczyścić lufę i komorę bo gdy dostałem replikę była cała w smarze.(aż się wylewało). Na stocku jest ponad 50m zasięgu więc nie trzeba nic wymieniać i martwić się o temperature, bo przy - 13*C też podkręca :) Co do GB to do póki jest gwarancja niczego nie trzeba wymieniać, bo jest stabilne 420fps. W późniejszym czasie jedynie doszczelnić, włożyć dobrą m120 typu madbull i cieszyć się strzelaniem. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...