Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelki Jumpable Plate Carrier (JPC) - Crye / kopie / wariacje


Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Słyszałem ostatnio dobre opinie i widziałem kilka dobrych recenzji o JPC od GFC Tactical, co myślicie?

Warto na początek, przy małym budżecie?

Znajomy ma i ciora juz pół roku i się trzyma.

 

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka

Edited by Wethao
Link to post
Share on other sites

Warto, sam mam też pół roku, paskudne są tylko naramienniki po bokach, tak to zielone a z boku biale, fe... ale wiadomo jak to jest z chinskim szpejem - palsy bywają nierówne,nitek pełno sterczy, ale na warunki asgejowe daje rade bardzo dobrze, zwłaszcza za 100zł i atrapy SAPI w zestawie

Link to post
Share on other sites

Uważaj, bo to wersja z nylonu - poluj na cordurę, bo tylko ta się do czegoś nadaje. Jako były właściciel właśnie tmc jpc z cordury powiem tak - działa, szału nie ma, ale źle też nie jest :icon_mrgreen:. W insercie na magazynki m4 siedzą one trochę za głęboko, trzeba go czymś podłożyć w środku. Pseudo hypalon na ramieniach z czasem się trochę strzępi, z resztą od nowości nie wygląda obiecująco. Dołączone do zestawu SAPI to żenua - plastikowe wydmuszki :F.

 

Ogólnie - dostajesz dokładnie tyle, za ile zapłaciłeś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Mam pytanie zastanawiam się nad wyborem JPC od 2 producentów i nie wiem, który wybrać słyszałem o każdym same superlatywy, jednym z tych producentów jest Curahee a drugim natomiast Red River, oby dwie cechują się dobrą jakością wykonania, ceny są w miarę zbliżone do siebie lecz Curahee jest tańsze o 100zł za to już mógłbym kupić sobie jakieś ładownice do kamizelki, ale nie chodzi o te 100zł. Która z tych kamizelek będzie, bardziej wytrwała i godna polecenia?

Mogę dodać, że chce w multicamie JPC, chyba na tyle, jestem lekko przekonany na rzecz Curahee, ponieważ mam ciagły dostęp do ładownic i innych rzeczy.

1.http://www.currahee.pl/produkt/kamizelka-lp-lekki-plate-carrier

2.https://jarmix-militaria.pl/kamizelki-taktyczne/redriver-kamizelka-plate-carrier-multicam?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

RR szyje w trzech rozmiarach pod płyty NFM T4, T5 i T6 odpowiadające mniej więcej rozmiarom S/M/L.

Konstrukcja i materiały są inne.

RR szyje tylko na taśmach żakardowych czyli plecionych. Jedynie pod konkretny przetarg może szyć z taśm barwionych.

Currahee jest od wewnątrz zbudowana na siatce dystansowej.

RR jest na welurze do którego przypinane są na rzepie 8 poduszek dystansowych (po 4 na przednim i tylnym panelu)

Oprócz tego RR wprowadził już inną wersję JPC ze śluzami na kable od łączności na tylnym panelu, ale nie wiem czy Jarmix nie zaktualizował zdjęcia czy zamówił stary wariant.

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ma rację, różnią się przede wszystkim taśmami i wnętrzem. Posiadam RR (JPC pod płyty SAPI L), a kolega currahee (posiadamy je od kilku miesięcy, ale kolega ciut dłużej ode mnie). Jak to działa w praktyce? Szwy są bardzo wytrzymałe: Szwy przy rzepach jak np. panel z przodu, czy klapy do zamknięcia płyt balistycznych na dole w kamzie (chodzi o rzepy i o szwy), czy na ramiączkach (już na samych ramiączkach, nie łączenie z cordurą) także silne, pod wpływem twardej strony rzepa nie przecierają się (przynajmniej na ten czas). Aczkolwiek i w jednej kamzie, jak zarówno w drugiej małe odchylenie się trafi (oczywiście, że nie takie jak w chińskich kopiach :icon_biggrin:). Wystające nitki? Tylko przy końcach szwów, ale są one zabezpieczone. Moja kamizela przeżyła imprezę, gdzie kolega złapał mnie za ramiączka kamizeli i po podłodze budynku przez ok metr wciągnął do pomieszczenia. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nawet na taśmach murdrock webbing nie ma przetarć. Natomiast jest pewna wada tych taśm- przy rzepie z przodu kamzy (przy ładownicach) od właśnie twardszej strony rzepu te taśmy zaczynają się mechacić (taśmy drukowane, jakie ma kumpel nie mają tego problemu). Rzep na ramiączkach nawet przy intensywnym użytkowaniu i dużej masie sprzętu na niej nie strzępi się, szwy w tamtych okolicach pozostają nienaruszone (także w obydwu modelach). Gumy na plecach jak gumy, trzymają mocno, nie rozwiązały się ani razu same (w obydwu kamizelach).

Edited by żniwiarz27
Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za tak szczere i dobre odpowiedzi.

Na tą chwile prawdopodobnie zdecyduje się na Curahee, ponieważ dużo się nie różnią, a cena jest mniejsza, mam ciągły dostęp do ładownic i innych rzeczy tego pokroju.

Pozdrawiam, Oti.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kto (oprócz Crye Precision oczywiście) produkuje ładownice na radio dedykowane do JPC? Te co się podczepia rzepem do klapy z przodu. Wiem, że 8fields do swoich daje dwie takie i jeszcze 2 kieszenie na soft armory. No ale to 8fields, poza tym osobno nie sprzedają

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...