Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako użytkownik wyrobów Guardera pozwolę sobie wtrącić swoje 3 gr :wink:

Przez jakiś czas używałem chest riga ( http://www.intrudershop.com.tw/show_produc...p?idproduct=224 ) a teraz jestem w posiadaniu kopii FLC ( http://www.intrudershop.com.tw/show_produc...p?idproduct=217 ) ale z ładownicami od wymienionego wcześniej chesta ( :wink: ) i mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z wyrobów tej firmy. Wykonane są naprawdę bardzo dobrze i ze świetnych materiałów (Cordura, Stimpson, Nexus).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mam przerobionego chesta Guardera i na jakość nie moge narzekać.

co do FSBE to nie rozni się proawie niczym od oryginału (PRAWIE- choć nie tak jak żywiec :wink: )

jeśli mam poruwnywac sama szmate to dla mnie bez znaczenia czy to jest Guarder czy Pointblack jeśli jest w takiej samej cenie jesli jest jednak w takiej róznicy cenowej to za samą kamizelkę bez wkladów (nawet karimatowych do rekonstrukcji) nie opłaca sie dać tyle kasy...

 

pamietajmy jednak że poinblack sie ceni :wink:

 

 

 

co do naszego FSBE:

 

kodowanewejcie2ql.jpg

 

fsbekodowane5rt.jpg

Link to post
Share on other sites

na recki sprzętu guardera to radziłbym uważać z jednego powodu - wcześniejsze wykonanie niektórych wyrobów oraz użyte materiały różnią się w czasie - kiedyś nie szyli SOE z potrójnymi szwami, materiał był inny (i wyglądał jak szmata) i nie było fastexów nexus

Widać jakiś tam postęp się odbywa w ich działaniach więc stare recki mogą nieco odbiegać od stanu dzisiejszego.

Link to post
Share on other sites
Aha ale guarder za to nie robi kopii kieszeni DA CQB ktore są przeznaczone do tego modelu (bo musimy pamietac że tą kamizelkę uzywa TYLKO Recon -czasem tam jescze ktoś ale to naprawde sporadycznie )

ale całość jest kompatybilna z MOLLE więc chyba niema wielkiego problemu z ładownicami.... :roll:

Link to post
Share on other sites

słuchaj to po co Ci FSBE? może kanadyjska kamizelka + holenderskie ładownice+ wenezuelska torba+indonezyjski chest rig Cie zadowoli? :wink:

 

 

FSBE jest kamizelka dla chlopcow z recon do CQB oczywiście że mozna dopiac do niej inne elementy MOLLE ale gośc z Recon dostaje ja w komplecie z ładownicami

Link to post
Share on other sites

Jak juz wczesniej bylo powiedziane ta kamizelka to FSBE produkowana przez PoinTBlank FSBE i jest to tzw I genracja tego produktu.

Juz teraz mozna zakupic nowe "FSBE" produkowane przez EAGLE IND. Wraz z producentem zmienila sie takze nazwa. W ofercie widnieje jako

CIRAS. Podobno, jest wygodniejsze, lepiej uklada sie na ciele. Opinie na ten temat to zaslyszane nie osobiste doswiadczenia, wiec prosze sie nie sugerowac. Mysle, ze Szaszlyk bedzie bardziej wiarygodnym zrodlem.

Link to post
Share on other sites
FSBE jest kamizelka dla chlopcow z recon do CQB oczywiście że mozna dopiac do niej inne elementy MOLLE ale gośc z Recon dostaje ja w komplecie z ładownicami

ale jakby podpiąć pod nią ładownice MOLLE w woodland to nie byłoby to takie straszne :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja biegam z tym chestrigiem Guardera i nie zamienił bym go na nic innego, póki co nie mogę sie uporać z podczepieniem z tyłu jakiegoś zasobnika i innych dupereli niezbędnych pod czas dłuzszych akcji niż niedzielna strzelanka jebanka, ale to jest ta jakość. Wykonanie i materiały na b. wysokim poziomie, szkoda tylko ze elementy w Polsce są ciężko dostepne.

Link to post
Share on other sites

Generalnie cala kamizelka opiera sie na systemie MOLLE. Force Recon uzywa 3-7 ladnownic, CQB

oraz 7 ladownic do broni krotkiej z tzw wkladka kydexowa.

Na zdjeciu, ktore wczesniej przedstawil Super, widnieje wlasnie taka konfiguracja. Do tego na plecach CamelBack carrier w systemie MOLLE z Tactical Tailor, na nim ladownice na granaty 3 szt, dalej pokrowiec na apteczke. Pod Camelem z lewej strony pokrowiec od M60 200rnd a w nim maska p-gaz MCU2P, pod nim tzw drop bag z zaadaptowanego Sustainment Pouch, z prawej strony pokrowiec na HABD, na lewym udzie panel a na nim 4 ladownice do krotkiej i 2 do dlugiej. Na prawym udzie zaadaptowana kabura Bianchi (mocowanie na udo made by SUPER :) ). Kabura,noz oraz drop bag, zawieszona jest na Duty Belt produkowanym przez EAGLE IND. Do tego dochodzi jeszcze uprzaz z BlackHawk, ktora mozna zintegrowac z CQB rescue belt. Teoretycznie da sie zjezdzac na samym Rescue Bel'cie ale jest to bardzo niewygodne, nery szarpia :). Generalnie nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Opisuje ta ze zdjecia. A jak to sie ma do rzeczywistosci to nie mam zielonego pojecia. FR nie jestem, nie bylem i nigdy nie bede. Cala konfiguracja to zlepki informacji jakie udalo sie znalesc w sieci. Czy jest poprawna, nie mi to oceniac. W kazdym badz razie, z tego co wiem, widzialem, zaslyszalem konfiguracja ta spisuje sie calkiem niezle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...