Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu zabieram się do zrobienia zespołu spustu do snajperki, ale zastanawia mnie fakt po co one są takie skomplikowane? Po co tyle elementów? Nie mogło by to wyglądać np. tak:

(rysunek robiony na szybko)

"http://imagizer.imag...673/acea54.jpg"

Czy jest coś istotnego, co pominąłem?

Z góry dzięki za pomoc :icon_smile:

Edited by Komandos47
Link to post
Share on other sites

Choćby to jak twardy byłby taki spust pod obciążeniem, jak duża siła działałby na ten sworzeń, oraz to że prawdopodobnie, po lekkim wyrobieniu się części przestałby trzymać. Praktyka pokazuje że 3 części to zwykle minimum

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Faktycznie spust by chodził ciężej, ciekawe tylko jak ciężko? Czy dało by się tym strzelać? Siła działająca na swożeń będzie czy tu, czy w innym zespole spustu. Jeżeli zrobiłbym go grubości 5mm to powinno wytrzymać. Co do wyrobienia części, to właśnie wydaje mi się, że było by to mniej podatne niż np. w VSR (bynajmniej stockowym) gdzie haczyk jest po skosie. Miałem i po czasie sie starło i strzelał zaraz po przeładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Zespół spustu z vsr to jest kpina, wiec pomińmy go. Nie bez powodu w każdym rozwiązaniu jak się widuje, piston sear się obraca, a nie przesuwa w dół, dlaczego, zostawiam to tobie do przemyślenia (To odnośnie zużycia części i samoszczałów w efekcie :P)

Link to post
Share on other sites

Spust robiony "domowymi metodami" będzie ze stali, a tłok najprawdopodobniej z jakiegoś stopu aluminium. Dla tłoka skończy się to tragicznie. Wiem, bo kumpel miał spust tego typu i tłok się po prostu zmasakrował.

 

Chyba, żeby zrobić jedno i drugie z podobnego materiału (w SWD oba są ze znalu, nie?), ale aluminiowy spust robiony w piwnicy jakoś tak sobie nie bardzo wyobrażam, natomiast stalowy tłok pewnie będzie za ciężki.

 

Chociaż próbować można - pytanie tylko po co, skoro spust a'la ZT LL wcale nie jest jakiś bardzo skomplikowany. Jak ktoś jest w stanie wykonać taki, jak na rysunku z 1 posta, to poradzi sobie i z kopią LL.

Link to post
Share on other sites

LastSniper - dobra pamięć.

 

W swd tłok jest z jakiegoś na prawdę niezłego stopu alu, ale nie jest to shitmetal, bo z niego jest zrobiony zaczep, a jak wiadomo twardszy tłok haracze lekko zaczep. Spust w swd jest prosty, a przez to w zasadzie niezniszczalny i skuteczny. Mógłby być teoretycznię miększy przy sp170, ale i tak jest o niebo lepiej niż w wielu 4-taktach które macałem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Heh, no właśnie spusty czy PDI, czy LL nie są szczególnie skomplikowane. Można to jeszcze uproscić, ale tak jak pisali wyżej najprawdopodobniej kultura będzie beznadziejna i awaryjność spora. W każdym razie, próbuj - nie będzie satysfakcjonować, to będziesz kminił nad ulepszeniem konstrukcji :)

 

Co do tłoka SWD i ogólnie materiałów, to łatwość/trudność obróbki niekoniecznie jest dobrym wskaźnikiem jakości materiału. Tak też jest w przypadku swd, gdzie niezawodność tłoka wynika raczej z grubości jego zaczepu . Nie zmienia to ostatecznie faktu, że mechanika swd przy całej swojej prostocie, daje sobie radę nawet z b. mocnymi sprężynami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hej, ja dzisiaj zmuszony sytuacją [padł stockowy mechanizm vsr] wpadłem na taki pomysł:

 

na razie wstępny zarys budowy.

Ma ktoś pomysł gdzie nabyć linki takie jak są potrzebne do "odciągu pomocniczego" mechanizmu?

Link:

https://fbcdn-sphoto...3d23c8ab04eefab

 

wybaczcie że taki długi, inaczej sie nie da [nie umiem ]

 

edit: ładnie przycięło ten nieszczęsny link, mam nadzieje że można go otworzyć :)

Edited by Mikolajski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...