Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Studia z Wojskowe po Technikum mechanicznym


Recommended Posts

Witam, ostatnio w internecie znalazłem kierunek studiów który strasznie mnie zaciekawił mianowicie Studia z Wojskowości, Jeśli wybierał bym się do wojska lub w kierunku służb mundurowych było by to opłacalne?

 

http://www.historia.umk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1055:studia-stacjonarne-na-kierunku-wojskoznawstwo&catid=23:studia-stacjonarne

Link to post
Share on other sites

Ogólnie kierunek bazuje wokół bezpieczeństwa narodowego. Jest jednym z takich kierunków, które samodzielnie nic nie dają. Warto na niego iść pod warunkiem, że wiesz co robić dalej i jest on dodatkiem w toku studiów. Np. jako drugi/ trzeci kierunek.

 

Najbardziej praktyczne rzeczy to wszelkie podstawy prawne działania jednostek/ organów oraz praw człowieka itp. Będą przydatne w zależności od tego na co później/ równocześnie chcesz iść. Bo samo wojskoznawstwo to trochę mało.. tak jak politologia, bezpieczeństwo wew/ narodowe/ publiczne itp.

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz przyszłość w wojsku to tak jak powiedział MarekMac: zdaj maturę na dobrym poziomie i masz do wyboru kilka szkół oficerskich : WAT, WSOWL, WSOSP i AMW. Żadne studia na kierunkach wojskoznastwo, itp. nie pomogą Ci w dostaniu się do wojska.

Edited by Miszczo
Link to post
Share on other sites

Takie szkoły to strata czasu. Jeżeli nie dostaniesz się na oficerkę to nic nie wróży Ci dłuższej przyszłości w Armii plecaków. A korpus szeregowych to katorga, wiem, bo byłem kilka ładnych lat.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Taaaa, plecaki. Wystarczy chcieć a nie. Osobiście mocno się zastanów, bo jeśli nie dasz sobie rady np. na WAT czy też WSOSP i będziesz chciał startować do WSOWL to zapomnij. Płk Wiatr wydał słowne zarządzeniem by takie osoby (czyt. byłych pchorów) pomijać w procesie rekrutacji.

 

I owszem, ciężko jest się wybić z korpusu szeregowych do korpusu podoficerskiego obecnie. Pomyśl też o takim rozwiązaniu:

AON, przeszkolenie wojskowe i przy zaliczeniu I stopnia (licencjat) jesteś kpr. rezerwy. Po zdaniu magisterki - ppor. rez.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podepnę się do tematu ale trochę w innym sensie. Chciałbym uczyć się w szkole oficerskiej i w przyszłości służyć w wojsku. Myślałem o WSOL we Wrocławiu. Moje pytanie jest takie, co mógłbym robić w wojsku, co studiować w szkole oficerskiej? Jestem raczej humanistą. Historia, polski, WOS, WOK, itp. to mój konik. Z matematyką też tak najgorzej nie jest, daję radę na czwórki, czasami piątki. Słyszałem, że potrzebny jest też angielski na bardzo wysokim poziomie, i tu myślę, że sobie poradzę. Odwiedziłem stronę WSOL, ale nie do końca rozumiem sprawę kierunków studiów/wydziałów. Czy jest jeden kierunek, zarządzanie pododdziałami, a reszta wymienionych "specjalizacji" to jakiś dodatek, czy jak to tam działa? Tego chciałbym się dowiedzieć. Obecnie zaczynam liceum na profilu Prawnym z WOS-em. Mogę jeszcze zmienić profil jeżeli to pomoże dostać się na te studia, ale nie wiem czy to konieczne. Nie wiecie też może na czym mam się najbardziej skupić w przygotowaniach do matury, co przyda mi się na WSOL?

Link to post
Share on other sites

Matematyka zamiennie z fizyką, chemią lub informatyką oraz język angielski. Najlepiej rozszerzone. Do tego musisz być bardzo wysportowany i mieć wysoką wytrzymałość bo pod koniec sprawnościówki jest już się zmęczonym mocno.

Z kierunkami wygląda to tak. Masz zarządzanie albo inżynierię bezpieczeństwa. Pod zarządzanie podpięte są wszystkie specjalności oprócz saperskiej, która jest w inżynierii bezpieczeństwa.

Link to post
Share on other sites

I mieć farta, by nie zostać wygryzionym przez osoby z plecami ;) Szmerglu. Po prostu przerwy polegały na tym, że przechodziło się do kolejnego sprawdzianu. Między podciąganiem a 10x10 było mało przerwy, przed bieganiem wiecej bo trzeba było przejść na stadion a przed pływaniem też mało, bo basen zaraz obok jest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Coś tam w departamencie szkolnictwo kombinują by scentralizować wyższe szkolnictwo wojskowe i plany przewidują stworzenie na bazie WAT jednej szkoły oficerskiej w skład, której wszedłby Dęblin (bliskość lotniska) oraz WSOWL. AMW zostaje na miejscu a AON tak jak teraz, że i cywile i oficerowie mogą się uczyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...