Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 17/18C/19 [Taiwan-SA/Stark Arms/VFC]


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może i trochę za późno na teko posta, ale napiszę... Stark Arms to wegług mnie ,,cicha woda'' jego glocki są niezwykłe: działają płynnie, nie zacinają się, mają genialnego kopa i wytrzymałe części. W tej cenie warto kupić Starka, ponieważ ja go mam i go polecam, a w dodatku wystarczy logicznie pomyśleć, że ta firma robi tylko glocki 18c, a więc się w nich specjalizuje. Zachwyca mnie to piękno wykonania, a zwłaszcza brak śladów spasowania elemenów ABS-owych na wierzchu magazynka :icon_eek2:

:cool: polecam serdecznie

Edited by CQB-NSr6
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/index.php?/topic/201447-stark-glock-18c/ dla władających mową Szekspira.

 

Edit:

 

Wyczerpująca recenzja 18C Starka, tyle że w języku angielskim. Jest trochę hurraoptymistyczna (nie wierzę, żeby klon był lepszy od oryginału), ale imho wyczerpująca temat. Replika wykonana dobrze, tyle że gazożerna.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Posiadam takową replikę od prawie roku. Na początku byłem bardzo zadowolony, no ale wiadomo, z czasem wychodzą wady... Od początku były problemy ze ściąganiem zamka, a ostatnio stało się to prawie niemożliwe :D. Poza tym poszedł prawdopodobnie zbijak zaworu i mały mi nie strzela jak powinien. Strzela, w momencie wkładania magazynka, a spust nie chce zaskakiwać. Zamek przestał też zostawać z tyłu przy pustym magu - zwyczajnie się wytarł. Replika ma niezłego kopa, siłę i celność (rozpyla tylko w trybie auto, które ma niezłą szybkostrzelność), ale żre sporo gazu. Jednak chwilowo do niczego mi się nie przydaje jak do suchych treningów. Fakt, że nie dbałem o niego specjalnie :D. Wiadomo, wszystko ma swoje wady, ale polecam tą replikę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Repliki są już dostępne od dłuższego czasu w Polsce (Airsoftarmory). W obecnej sytuacji rynkowej (KWA bez oznaczeń, plastikowe TM i budżetowe repliki Army lub WE) myślałem, że wzbudzą większe zainteresowanie.

 

Jestem posiadaczem wersji 18C. Niestety w najbliższym czasie nie będę miał okazji repliki przestrzelać i jestem ciekawy, jak pod tym względem replika wypada.

 

Kilka słów o wyglądzie zewnętrznym - jest dobrze. Mam porównanie z KSC, TM i WE z zamkiem PGC. Korpus repliki SA jest wykonany wzorowo - świetnie odwzorowane piny, genialne oznaczenia i tworzywo - nie jest to typowy plastik, który serwuje KSC i TM. Jedynie WE w wersji z oznaczeniami jest porównywalne.

 

Zamek - mieszane uczucia. Po wyjęciu z pudełka wygląda dobrze, jest czarny,matowy. Oznaczenia przebijają PGC. W moim egzemplarzu "8" została wykonana z błędem (ukruszenie materiału przy środku liczby). Od przechowywania na półce pojawiły się delikatne otarcia i obawiam się, że sztywna kabura bardzo szybko zetrze farbę. PGC pomimo kilku latek nie dorobiło się żadnego ubytku przez całą warstwę farby. Obawiam się, że replika może cierpieć na syndrom Coltów WE (schodzenie farby płatami) - fanie, gdyby mógł się wypowiedzieć ktoś, kto już ją trochę w kaburze ponosił.

 

Niewątpliwym rozczarowaniem jest prowadnica sprężyny powrotnej zamka i sama sprężyna - prowadnica jest plastikowa a sprężyna wyjątkowo słaba - po podmianie z repliki WE wrażenia ze strzelania zdecydowanie się poprawiły.

 

Kompatybilność - magazynki od WE pasują, replika strzela, czasami zdarza się jednak syfon. Stockowy magazynek pod względem wykonania jest genialny (pełne oznaczenia). W warunkach pokojowych replika strzela poprawnie, jak już pisałem nie jestem w stanie przetestować jej na więcej niż 5m.

 

 

Podsumowanie - za naprawdę atrakcyjną cenę (w okresie promocji nawet 380zł) otrzymamy świetnie wykonaną replikę w standardzie (mniej lub bardziej) TM. Jeżeli moje obawy się nie potwierdzą i farba wytrzyma intensywniejsze użytkowanie to możemy mieć do czynienia z produktem optymalnym (cena/jakość).

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę stworzenie przez VFC 3 pina repliki, zrobienia przednich prowadnic zamka na wzór palnego, oraz tylnej plastikowej płytki zamka, plastikowa prowadnica może być zabiegiem celowym - w palnym odpowiedniku też przecież żerdź jest plastikowa.

 

Jak z wymiennością części, magazynków?

Link to post
Share on other sites

Żerdź sprawia wyjątkowo niesolidne wrażenie - wymiana sprężyny sprawia, że sam zamek chodzi płynniej. Magazynków poza WE na chwilę obecną nie mam pod ręką - tak jak pisałem WE potrafiło zasyfonować a stockowe magi TM mogą sobie średnio radzić z metalowym zamkiem. Z magazynkami na odwrót nie ma żadnych problemów - zmutowane WE (za dużo z WE poza korpusem nie ma) działa na magu SA tak samo jak na swoim.

Link to post
Share on other sites

Ja mam swoją 17nastke od pewnie roku.

Tak ja inni pisali, jest dużo realistycznej wykonana od tm.

Powinny podejść ostre przyrządy celownicze.

Zamek nie jest malowany jak ktoś napisał, i farba nie schodzi płatami.

Ja swojego nosze w że tak powiem pół miękkiej kaburze,

i mam dopiero delikatne przetarcie (nie odprysk) na jednym przednim kancie zamka.

Strzelam dość sporo i nie miałem z nim problemów.

W optymalnych warunkach sieje skutecznie na 40m.

Cena+realizm+oznaczenia+niezawodność+metalowy zamek+osiągi=jak dla mnie rewelacja

Plasticzane i kiepsko odwzorowane Tm niech się schowa, nie raz ludzie byli pod wrażeniem zasięgu tego klocka.

Link to post
Share on other sites

Ja niestety trafiłem na cienki egzemplarz, zakupiony z ehobbyasia.

 

Od samego początku nie strzelał jak powinien, walił od 0-220 fps w zależności od dnia i pory. W obu lufach dołączonych ułamał się wystający element przy hop-upie. Po przesmarowaniu układu spustu był w stanie wystrzelić 5 kulek na magazynek a potem syfon.

 

Czasami potrafiła się odwinąć na drugą stronę uszczelka w tłoku i trzeba było rozebrać kompletnie pistolet żeby naprawić.

 

Wylądowała w końcu u serwisanta, już nie ma full auto i lufę zewnętrzną przerobioną od Marui i "jakoś działa".

 

Po zgubionej szczerbince zamówiłem stalowy zestaw firmy Crusader, niby specjalnie dla Stark Arms a bez super glue nie trzymało się na miejscu.

 

Magazynki WE działają, tylko przynajmniej u mnie wyrobiły się bardzo szybko wargi trzymające kulkę i trzeba było kupić nowe. Nie wiem czy po prostu te magazynki są cienkie (połamał się również popychacz kulek) czy to stark je wyrobił.

 

Niestety z częściami już jest gorzej, bo w 19tce od Marui wchodzi praktycznie nic. Na plus trzeba jednak przyznać że na WGCSHOP są prawie wszystkie części by sam złożyć glocka od zera.

 

Szczerze powiedziawszy - jeśli ktoś szuka bardzo ładnie zrobionego glocka "dla wyglądu" i strzela z niego sporadycznie to niech kupi Starka. Ale wolę kupić następnie KJW G23 (albo G32) który jest kompatybilny z Marui jak coś padnie i kosztuje zresztą połowę.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Albo masz wielkiego pecha, albo kupiłeś jakąś chińską podróbkę. Sam widziałem podróbkę colta od TM tyle że był metalowy i badziewnie wykonany, ale piało Tokyo Marui Japan czy jakoś tak.

Miałem kilka klamek pokroju we kjw w ręku, i wszystkie były gorzej spasowane i miały gorsze osiągi od sa.

Oprócz swojego Starka strzelałem jeszcze z 19 kolegi i wszystko śmiga jak u mnie, bez zarzutu.

Co do magów, to musi być wina we. U mnie nawet się bardzo powłoka nie powycierała.

A używam regularnie.

Link to post
Share on other sites

Albo masz wielkiego pecha, albo kupiłeś jakąś chińską podróbkę. Sam widziałem podróbkę colta od TM tyle że był metalowy i badziewnie wykonany, ale piało Tokyo Marui Japan czy jakoś tak.

Miałem kilka klamek pokroju we kjw w ręku, i wszystkie były gorzej spasowane i miały gorsze osiągi od sa.

Oprócz swojego Starka strzelałem jeszcze z 19 kolegi i wszystko śmiga jak u mnie, bez zarzutu.

Co do magów, to musi być wina we. U mnie nawet się bardzo powłoka nie powycierała.

A używam regularnie.

 

A nie zaprzeczam, nie zaprzeczam. Jednak recencje tych starków są przeważnie topowe. Ale no niestety takie egzemplarze najwyraźniej się też zdarzają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tego co zaobserwowałem, to wydaje mi się, ze Taiwan-SA to wersja z oznaczeniami na rynek azjatycki (tak, wiem, że airsoftarmory ma tę wersję), a wersja bez oznaczeń to Stark-Arms. Jeśli jestem w błędzie, to niech mnie ktoś poprawi.

 

Dzisiaj dotarła do mnie 17-ka od airsoftarmory.

Czy to normalne, że zamek ma ponad milimetrowe luzy lewo-prawo? Niby niedużo, ale wyraźnie telepie.

To mój pierwszy gaziak stąd dopytuję. Dodatkowo moje wątpliwości wzbudza fakt, że Glock ma drobne ślady użytkowania i przyjechał z nabitym gazem magazynkiem.

Mieli out off stock,a pojawiła się u nich jedna sztuka (bez info o nowej dostawie Starków) - najprawdopodobniej albo zwrot albo powystawowy.

Link to post
Share on other sites

Dostałeś zwrot, ja właśnie kupiłem Sa ale 18c i jestem zadowolony, zamek nie ma luzow, jedynie metalowa lufa zewnętrzna trochę lata, ale łatwo ją usztywniłem. Ja na twoim miejscu bym oddał 17 i wziął 19, bo sam widziałem jak 17 zniknęła a potem się pojawiła na moment

Link to post
Share on other sites

Nawet bardziej podchodziła mi 19, ale nie mieli już czarnych.

Raczej sobie zostawię. Porównywałem z 17 TM i tam zamek ma wieksze luzy.

Swoją drogą, oceniając czysto wizualnie nie rozumiem jak można było zwrócić starkowego Glocka. Imho jest naprawdę pięknie wykonany i trochę ładniejszy od Marujca :-)

 

Element lufy, który jest zaślepką otworu wyrzutnika łusek w zamku (nie wiem jak to lepiej opisać) też Ci się tak rysuje?

Na powrót założyłem plastikową lufę, żeby zostawić metalową z oznaczeniami do ładnego wyglądania na półce ;-)

 

Just in case chcę z wgc kupić parę części zamiennych na zapas. Co tu może mieć największe szansę na wyeksploatowanie z czasem?

Mechanizm zbijaka (nie wiem czy tak się to nazywa), zespół sprężyny powrotnej (nie wygląda za solidnie)?

Link to post
Share on other sites

To lufa zewnętrzna. Miałem to samo, ale ją sobie usztywniłem.

Mam natomiast inny problem, przy strzelaniu po oddaniu paru strzałów zamek nie zostaje wy tylnej pozycji.

I ogólnie replika syfonuje na auto. Nie wiem czy to wina gazu czy maga czy repliki, jakieś pomysły?

Jak wyjmę magazynek i ogrzeję go w rękach to wszystko wraca do normy, na chwilę do puki znów mag nie zmarźnie.

Ogólnie kiedy to się dzieje, to FPS spadają z 290 do 250. Czyli ewidentnie ma za małą moc by odepchnąć zamek do końca.

Aha strzelam w domu nie na dworzu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To lufa zewnętrzna. Miałem to samo, ale ją sobie usztywniłem.

Mam natomiast inny problem, przy strzelaniu po oddaniu paru strzałów zamek nie zostaje wy tylnej pozycji.

I ogólnie replika syfonuje na auto. Nie wiem czy to wina gazu czy maga czy repliki, jakieś pomysły?

Jak wyjmę magazynek i ogrzeję go w rękach to wszystko wraca do normy, na chwilę do puki znów mag nie zmarźnie.

Ogólnie kiedy to się dzieje, to FPS spadają z 290 do 250. Czyli ewidentnie ma za małą moc by odepchnąć zamek do końca.

Aha strzelam w domu nie na dworzu.

 

Ja mam dokładnie to samo. W domu przy 20+ stopniach strzela przyzwoicie i mam ze 30 strzałów z magazynka.

 

Przy 15tu stopniach na zewnątrz jest syfon po 5ciu strzałach. Przy 10ciu stopniach syfonuje na pierwszym strzale.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...