Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam w planach przerobić swoje gaziaczki na HPA i stąd kilka pytań.

 

Znalazłem dość sporo zaworów do magazynków m.in:

 

 

Czy to jest to samo ? Widzę różnicę w długości. Chodzi mi o to czy będę mógł używać tych krótkich zaworów z mambą typowo do airsoftu ( taką jak w zestawie z linku poniżej ) jak i z mambą paintballową ( ostatni link ) Na pewno te dłuższe pasują do airsoftowych węży z szybkozłączką, a jak z tymi paintballowymi ?

 

 

 

Czy ta ostatnia mamba jest kompatybilna z LPRem ? Widzę, że można ją wkręcić bezpośrednio w reduktor, a z drugiej strony ma szybkozłączkę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Rogaś, zmień proszę tytuł tego topika na jakiś jasno wskazujący że chodzi o zawory do magazynków pistoletów. Troszkę mi zajęło znalezienie :)

 

A teraz do konkretów, czy ktoś w Polsce to produkuje ? Sprowadza itp ?

 

P.S. Złotą łopatę z chęcią przyjmę, postawię w kącie w pokoju ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Przy okazji znalazłem na Specshopie oraz w Cytadeli, ale w standardzie USA chyba bo krótkie wtyki.

 

action-army-adapter-hpa-kj-we-socom-gear-a11-002-75251625.jpg?w=240&h=320&hash=BA4WWKszxoZWHgzbzqeUHtnFcwBW42sDBR6zkbBjFdE%3D

 

Wróć, to jest standard EU, zmyliła mnie długość złączki, jest krótszy od jednego który posiadacie na stanie oraz od tego co od Was zakupiłem razem z wężem :)

 

Dla potomności aby zieloni jak ja się nie motali tak wygląda standard USA:

 

us-plug-6mm.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć, szybkie pytanie dla obeznanych.

Repliki z NS2 (KWA) przeważnie strzelają powyżej limitu CQB na green gazie (>350FPS na 0.20), co jest wielką upierdliwością i potencjalnie pozbawiły mnie wymarzonego boczniaka :P

Czy podłączając do takiego delikwenta HPA, mógłbym liczyć na jednoczesne obniżenie FPSów do bezpiecznego limitu i pełen cykl zamka/zatrzymanie się w tylnej pozycji po ostatnim strzale czy powinienem w pierwszej kolejności zainteresować się którymś z tych zaworków obniżających moc repliki (które podejrzewam, że pozwalają zachować pełen cykl).

Testował ktoś już repliki NS2 GBB na HPA?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz za dużo FPSów w jakiejkolwiek replice to są reduktory do tego, nakręca się jak tłumik płomienia, wybiera się odpowiednią podkładkę (kolorki) i działa.

 

Mamy taki jeden w naszej ekipie, szybkie nakręcenie i możesz z repliki do otwartej przestrzeni zrobić replikę do CQB :)

Link to post
Share on other sites

Hm. W sumie całkiem niezły pomysł. Co prawda wyklucza to użycie tłumika dźwięku/trejsera, ale zainteresuję się tematem.

Ostatecznie chyba i tak najpierw podłączę HPA do mojego truposza WE (Hi Capa 5.1). Jednym z moich ersoftowych marzeń jest klamka z latarką i długim magazynkiem, a do Mk23 zamontowanie pierwszego to problem, a drugiego zwyczajnie nie ma :icon_biggrin: Hi Capa strzela ledwo ledwo 300 FPS więc będę mógł też pobawić się ciśnieniami i wszystkim.

 

Ostatecznie kupię chyba jeden z tych reduktorów KWA przy okazji kupowania adapterów do HPA, ale to w przyszłości, przyszłości :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

u mnie wyglada to tak :icon_biggrin: Moja nowa zabawka

8tel690gsjhn.jpg

IMG_20170914_135935.jpg

IMG_20170914_135935.jpg

-Hi-capa 5.1 Gold Match

-CQB Russian HPA Valve for TM

-Ninja LPR V2

-Standard wąż do HPA

- 3x bulte hp 0.8 l 3000

IMG_20170914_135935.jpg

Śmiga jak szalona przy 80 PSI :icon_biggrin: bardzo równe strzały :icon_biggrin:

brakuje jeszcze tylko boxa żeby magów nie zmieniać

 

w razie pytan zapraszam pw

Edited by OneHiCapOneKill
Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu a rozchodzi mi się o cźęść systemu HPA jaką jest reduktor. Czy taki np

https://alyanairsoft.com/wp-content/uploads/2016/04/Final-LPA-Rig.jpg da spokojnie radę? Wiem,że fajno jest mieć Ninja czy Redline, ale toto kosztuje połowę taniej a jak i tak ma być skitrane w plecaku to nie musi emanować logiem firmowym...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@karol_alasz

 

Przy Regulatorach HP jest bardzo prosta zasada, nie oszczędzamy, oszczędzanie zawsze wychodzi bokiem.

 

Ten który pokazałeś w linku wygląda mi na któryś z regulatorów SLP, a więc nie nadaje się do GBBRów, ma za małą przepustowość powietrza.

 

Ninja LPR jest fajnym regiem, drogim, niezawodnym, ale także do GBBRów jako ostateczność, za mało powietrza przepycha.

 

W ostateczności jest Valken, mam ich rega pod Daytoną (a to potwór pożerający powietrze), w zasadzie problemów niema, czasem tylko dziwne powietrze poda i replika lekko się przydławi. Kto używa gaziaków ten wie jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich !!

 

Potrzebuje pomocy w pewnej sprawie a mianowicie chodzi mi oto że chcę przerobić maga od hk 416 vfc tak aby był zasilany hp oraz był hi -capem. jak na filmie :

 

Znalazłem już serwis który to zrobi ale chciałbym się dowidzieć czy butle valkena o pojemności 0,8 L 3000 psi (na ile strzałów wystarczy?) są w porządku do tego oraz czy i jaki reduktor był by odpowiedni aby nie zniszczyć repliki. Z tego co już wiem to ciśnienie nie powinno być wyższe niż 120-150 psi. Ważne jeszcze jaką mambę polecacie .

 

Jeżeli ktoś z was posiada ową przeróbkę będę bardzo wdzięczny za podzielenie się wiedzą na ten tema.

Link to post
Share on other sites

Butli Valkena nie polecam, z czterech które dotarły do nas w tym roku, trzy poleciały na reklamację. Dwie nieszczelne, z czego jedna bardzo, oraz uszkodzony manometr w trzeciej.

 

W tym zakresie Ciśnienia z regów w zasadzie masz chyba dwie opcje, Valken lub SFR (z modyfikacją). Jeszcze był trzeci ale nie wiem czy już działa jak należy (prototyp), tu musisz zapytać się chłopaków z HPAirsoftu.

 

Co do ilości strzałów, z butli 0,8 naładowanej do pełna spokojnie wystrzeliłem ponad tysiąc kulek z Daytony i jeszcze było powietrze.

 

Mamby służą do innego typu systemów HPA :)

 

Przeróbka jest znana,w zasadzie efekt masz taki sam jakbyś zawór GG w magu wymienił na złączkę do HPA. Bawiłem się tym przy moim boczniaku, na ciśnieniu 120 PSI super kopsa, FPSy w granicach 350 na 0.20.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...