Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć!

 

W trakcie swojej przygody z airsoftem (8-10 lat temu) nie miałem okazji nigdy trenować strzelectwa wyborowego, a i moje doświadczenie z replikami "szturmowymi" sprowadza się raczej do stockowych TM-ów :-)

 

Ostatnio jednak strzelam hobbystycznie/sportowo z broni ostrej i po treningu z kbks-em naszła mnie myśl, by zapytać was o skupienie przy strzelaniu z replik ASG przeznaczonych do strzelectwa wyborowego.

 

Najwygodniej dla mnie (do zinterpretowania wyników) byłoby, gdybyście mogli podzielić się swoimi wynikami przy strzelaniu z pozycji leżącej, na 50m. Dałoby mi to ogólne pojęcie jak celne są snajperskie repliki ASG.

 

Wiem, że skupienie i celność to nie wszystko w treningu wyborowym, ale na razie chcę mieć ogólne pojęcie czego można oczekiwać od strzelców wyborowych na airsoftowym polu walki.

Link to post
Share on other sites

Do 50 metrów w szopę. Komora z gdańska czołga się już 3 dni... a paczka z Francji w 2 doszła...

 

(...)

Wiem, że skupienie i celność to nie wszystko w treningu wyborowym, ale na razie chcę mieć ogólne pojęcie czego można oczekiwać od strzelców wyborowych na airsoftowym polu walki.

http://forum.wmasg.p...dzisjeszym-asg/

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Bo to opowieści z krypty są i marzenia..

 

Dobra snajpa ( i snajper ) musi trafić jednym strzałem w głowe z 50 metrów oraz w korpus z 70-80 metrów.

Mówię o realnym strzelaniu do przeciwnika. Nie całodniowym zliczaniu przestrzelin na zamkniętym torze, wolnym od wiatru i do wstrzelonego celu. Strzelanie sportowe nie ma sensu w AS. Precyzja i powtarzalność jest zbyt mała.

Oczywiście, poza Skejterem.. :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Bo to opowieści z krypty są i marzenia..

 

Dobra snajpa ( i snajper ) musi trafić jednym strzałem w głowe z 50 metrów oraz w korpus z 70-80 metrów.

Mówię o realnym strzelaniu do przeciwnika. Nie całodniowym zliczaniu przestrzelin na zamkniętym torze, wolnym od wiatru i do wstrzelonego celu. Strzelanie sportowe nie ma sensu w AS. Precyzja i powtarzalność jest zbyt mała.

Oczywiście, poza Skejterem.. :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Dokładnie. Z wypowiedziami na forum jest problem taki, że niewiele osób wie ile to jest 50m a ile 70 czy 100, stąd czasem na takich samych replikach/fpsach jeden strzela w głowę z 45m, a inny z 80m :) Taka już ta fizyka i percepcja zagmatwana ;)

Link to post
Share on other sites

@Gerard

W TYM teściku masz moje tarcze ze strzelania, skupienie można wymierzyć.

Kolejny teścik ciężkich kulek, choć nieco mizerniejszych bo jedynie 0.36 i 0.4g, powinien pokazać się na dniach.

 

A i preferuję strzelanie praktyczne, jak na strzelance - z "ręki" lub na bipodzie. Imadełka, laserki, tunele powietrzne i osłonięte strzelnice raczej omijam.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Z wypowiedziami na forum jest problem taki, że niewiele osób wie ile to jest 50m a ile 70 czy 100, stąd czasem na takich samych replikach/fpsach jeden strzela w głowę z 45m, a inny z 80m :icon_smile: Taka już ta fizyka i percepcja zagmatwana :icon_wink:

 

Ciii, to taka największa tajemnica wumasga dlaczego repliki z 420 fps raz niosą na 80 metrów a raz na 55. Albo dlaczego marujce mają 100 metrów na 300 fpsach dzięki "magii tma" (ostatnie ogłoszenie o sigu TM w komisie xD)

 

Tak jak piszą, snajper w praktyce strzela do 80 metrów, może 90 na bardzoo mocnej replice. Gdzieś tam krążą legendy o człowieku który na 100 metrów strzelił, ale nikt nie wie jakim lobem i ile kulka leciała :icon_biggrin: No i skupienie w asg nie liczy się w centymetrach, można uznać za "celność" trafienia w kartkę A4, A3, sylwetkę człowieka, do tego dochodzą zmienne typu wiatr, różnice kulek. Pomijam już tutaj fakt ze nic się nie może ruszać w snajperce a najlepiej jak wszystko jest 1 klasy i działa bez zarzutu...

 

Ano tak i sprostowanie - o pierwszą klase replik nie chodzi mi o repliki markowe, znaczy markowe tak. Ale dobre repliki a nie markowy szajs :)

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Ciii, to taka największa tajemnica wumasga dlaczego repliki z 420 fps raz niosą na 80 metrów a raz na 55. Albo dlaczego marujce mają 100 metrów na 300 fpsach dzięki "magii tma" (ostatnie ogłoszenie o sigu TM w komisie xD)

 

Tak jak piszą, snajper w praktyce strzela do 80 metrów, może 90 na bardzoo mocnej replice. Gdzieś tam krążą legendy o człowieku który na 100 metrów strzelił, ale nikt nie wie jakim lobem i ile kulka leciała :icon_biggrin: No i skupienie w asg nie liczy się w centymetrach, można uznać za "celność" trafienia w kartkę A4, A3, sylwetkę człowieka, do tego dochodzą zmienne typu wiatr, różnice kulek. Pomijam już tutaj fakt ze nic się nie może ruszać w snajperce a najlepiej jak wszystko jest 1 klasy i działa bez zarzutu...

 

Ano tak i sprostowanie - o pierwszą klase replik nie chodzi mi o repliki markowe, znaczy markowe tak. Ale dobre repliki a nie markowy szajs :icon_smile:

 

Moje doświadczenia z innymi snajperami wyglądają jak z przeciętnymi wędkarzami - wszyscy słyszeli o tej precyzji i zasięgu a nikt nie widział, i jak potrzeba powtórzyć i udowodnić, jakie kto ma osiągi to rzeczywistość nie jest tak kolorowa :) A już szczególnie śmieszą ludzie jak trafisz ich z 55-60m a później jak schodzą to gadają jak to dostali z kosmicznego zasięgu - 85-90m...

Link to post
Share on other sites

Bywa też odwrotnie;

Dwóch takich, którzy tu bywają, regulowało kiedyś snajpy przy mnie strzelając do linii lasu i komentując w rozmowie dystans - twierdzili, że strzelają do drzewa w drugim szeregu za linią lasu w odłegłości 50 m, podczs gdy już linia lasu była w odległości 75m!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Nie tato. To było odwrotnie. My mowilismy ze mamy tam z 80m do tych drzew. A ty mówiłeś ze to 50m i poszedłes mierzyć to wyszło bardziej na nasze :D a wiesz ze kulki latały dalej niż do tych drzew bylo tylko pola otwartego brakło :D ja tak to pamiętam :P

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Hehe, a pamiętacie hi-capę TM? Są tacy, którym niemal pod snajperkę podchodziła.

 

Jak strzelam z okna z desert warriora od TM to praktycznie raz za razem można trafiać w trzonek łopaty na 18m. Mam o wiele lepsze wrażenia niż na innych zabawkach. Najśmieszniejsze jest to, że ani razu nie brałem go na manewry, ale co 2 dni jest honorowa salwa do łopat, drzew i innych przeciwników.

 

I coby nie było dystans mierzony miarką z uwzględnieniem przewyższenia terenu.

 

 

Z Blackiem kiedyś sobie sportowo strzelaliśmy to były fajne zasięgi w snajperkach... no ale tak dopiero po pół godzinie się wstrzeliliśmy i ustawiliśmy karabiny. W ASG to nie wykonalne i trzeba by odjąć z 10-15m. No chyba, że jesteśmy wyjątkowo perfidni, przychodzimy wcześniej, ustalamy pozycję i regulujemy strzały w określony ptk.

 

:P

Lambert nie przypominaj mi tego, po ustawieniu karabinu rocketsy zablokowały i zasyfiły lufę. Co kilka strzałów zacinki, a jak już uwaliłem kołnierz w gumce coby działało to..był już prawie koniec. No całe szczęście, że potem nadrobiliśmy to przy obronie moździerzy ;D.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...