Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uciekający gaz przy nabijaniu magazynka


Recommended Posts

Witajcie - kilka moich magazynków (od nowości) miało "problem" przy nabijaniu ich gazem - mianowicie niezależnie od rodzaju dyszy butli (plastikowa, metalowa) nabijaniu towarzyszyła chmura gazu i poparzone ręce. Zacząłem kminić nad problemem i szukać rozwiązania, na WMASG znalazłem kilka tematów, jednak nie zawierały one rozwiązania. Na poniższy pomysł wpadłem paląc fajka :icon_smile:

 

Z góry przepraszam za jakość filmów - kariery nie zrobię jako reżyser - pogodziłem się już z tym :icon_wink:

 

A więc zapraszam do lektury:

 

1. Jeżeli Twój magazynek robi tak:

 

https://www.youtube....ed/7tE7j-BvJ7c

 

Ja na pacjenta wybrałem magazynek od Beretty KWA

 

449f8f6537368bb7med.jpg

 

2. Żeby wyeliminować problem będziesz potrzebował

 

- magazynka

- zapalniczki - ważne żeby zapalniczka była wyposażona w zawór do nabijania

- igły

 

0744072351d20b31med.jpg

 

3. Za pomocą igły należy wydłubać uszczelkę zaworku zapalniczki - róbcie to delikatnie i postarajcie się jej nie zgubić - dość mała jest :icon_wink:

 

785430acfa00f508med.jpg

 

abffec9b69152177med.jpg

 

4. Teraz najtrudniejszy element "naprawy" - musimy wyłuskaną uszczelkę zainstalować w magazynku, technika w sumie dowolna. Ja użyłem fragmentu ułamanej antenki od samochodu RC. Warto psiknąć troszkę oleju silikonowego - uszczelka łatwiej wejdzie na swoje miejsce.

 

d03e848106c421ebmed.jpg

 

5. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze efekt powinien być mniej więcej taki:

 

https://www.youtube....ed/pyZhZdit8_c

 

Pozdrawiam

PS

Edited by piotrstrojek
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Witam odkopuję temat. Posiadam colt-a 1911 firmy ARMY i przy nabijaniu magazynka ucieka mi gaz. Próbowałem zainstalować uszczelkę z zapalniczki ale niestety nie pasuje. Czy mógłby mi ktoś doradzić uszczelkę z czegoś innego bądź podesłać film jak taką uszczelkę zainstalować ? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Jeśli wymieniłeś uszczelki i dalej cieknie to może wyrobił się zaworek lub sprężynka w zaworku. Jest jeszcze jedna opcja -uszkodzony gwint w magazynku ( ten na zawór) . Magi są ze znalu i gwint jest dość kruchy. W tym wypadku albo owiniesz cienka warstwą taśmy teflonowej zawór na gwincie i skręcisz albo dajesz sylikon techniczny w to miejsce i powinno się uszczelnić. Może nie leci gaz z zaworu tylko z uszczelnienia stopki magazynka , tam też jest uszczelka. Zależy generalnie jaki mag ( do jakiego pistoletu) , każda konstrukcja ma inny montaż stopki. Np w 1911 skręcasz śrubka a w m9 masz 2 piny... Zależnie od konstrukcji lub firmy różnie bywa ze szczelnością . Jak coś bodaj na YT po polsku kracken1911 robił film jak uszczelnić maga sylikonem technicznym. Obadaj dokładnie skąd cieknie zanim zaczniesz działać, powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...