Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części drukowane 3D - moja skromna oferta


Recommended Posts

Berylu, jesteś w tak wielkim błędzie, że aż się nie chce mi się nawiązywać merytorycznej dyskusji.

Po pierwsze żaden autor z thingiverse do wspomnianych zatrzasków, zębów maga i osłon zębatek, nie ma absolutnie prawa do form i kształtów a jedynie do wykonanych przez siebie modeli! Mam tłumaczyć dlaczego czy już wiesz ;)?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzmiel żaden z autorów nie może zastrzec wzoru jeśli chodzi Ci o pochodzenie kształtu, jednak wykoanne przez uzytkowników modele są ich własnością. Bardzo często wynikiem pomiarów i kilku godzin pracy a także nakładów finansowych nie jest fair zarabianie na czyjejś pracy.

Link to post
Share on other sites

Akurat wzór można zastrzec :icon_wink:

Pragnę jedynie podkreślić iż wspomniane przeze mnie (i w dużej mierze Ciebie) elementy są odtwórcze i można by je jedynie rozpatrywać jako własność firmy (w znamienitej większości) Tokio Marui. Jeżeli kolega Blido sam stworzył swoje modele 3d, a tak wyraźnie jest napisane w jego wypowiedzi, to wszystko od tej strony jest lege artis.

 

Niemniej myślę, że doceni twoje dobre rady z zakresu praw autorskich/praw własności intelektualnej, a twoją historię potraktuje jako przestrogę, przed nieupoważnionym komercyjnym wykorzystaniem cudzych modeli.

Link to post
Share on other sites

Wzór możesz zastrzec ale jeśli zgłosi się ktoś kto wczesniej publicznie pokazał taki sam wzór ochrona wzornicza z automatu jest nieważna tak samo na zastrzeżenie wzoru masz 1 rok od publicznej prezentacji. Ochrona wzornicza i patentowa obowiązuje od momentu złożenia wniosku a nie od momentu uznania. Skoro Blido uważa że sam wymodelował to niech tak będzie żeby nie było chryi bo takie cuda się działy na ebay nie dalej jak 3mc temu.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Twoje rozgoryczanie, kradzież cudzej własności i odtwarzanie wzorów to obecnie plaga. Jednak nie możemy odbierać ludziom możliwości tworzenia własnych rzeczy podobnych do xxx, jeżeli nie sa one objęte ochroną.

 

Zakończmy na tym OT, ok :)?

Link to post
Share on other sites

Byłbyś w stanie stworzyć jakąś złączkę do łączenia dwóch szyn RIS (RIS to RIS clamp)? Da się coś takiego zrobić z dwóch montaży na lunetę albo adapterów szyn 11mm na 22mm, ewentualnie jak kogoś stać, to jest też możliwość kupna czegoś takiego za setki ( :icon_razz:) funtów. Ale wszystkie te drogi jakby na około.

Chętnie zaopatrzyłbym się w taką, aby podwiesić Granatnik Pistoletowy S-Thunder. Myślę, że komuś przydałoby się też do masterkey'a.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Byłbyś w stanie stworzyć jakąś złączkę do łączenia dwóch szyn RIS (RIS to RIS clamp)? Da się coś takiego zrobić z dwóch montaży na lunetę albo adapterów szyn 11mm na 22mm, ewentualnie jak kogoś stać, to jest też możliwość kupna czegoś takiego za setki ( :icon_razz:) funtów. Ale wszystkie te drogi jakby na około.

Chętnie zaopatrzyłbym się w taką, aby podwiesić Granatnik Pistoletowy S-Thunder. Myślę, że komuś przydałoby się też do masterkey'a.

Mogę bez problemu, rozumiem że chodzi po prostu o "przedłużenie" szyny RIS poprzez podłączenie do niej kolejnej?

Link to post
Share on other sites

Bardzo podoba mi się Twój chwyt, który został wykonany z polimeru. On jest nie obrobiony? W sensie taki wysyłasz? A da radę już "po obróbce".

I dorzucę od siebie. Może spróbuj zrobić selektor ognia do karabinków AK, tylko z tą dodatkową półeczką, która umożliwia przełączenie trybu ognia kciukiem. Oczywiście wtedy lepiej zrobić też z polimeru. :D

Link to post
Share on other sites

Chwyt jest nieobrobiony, dlatego tak mocno się błyszczy - PETG jest bardzo błyszczące. Po starciu papierem ściernym staje się matowe. O selektorze ognia myślałem, ale mam wątpliwości co do jego trwałości, raczej część łącząca się z płytką selektora na GB bardzo szybko by się wyrabiała. Nawet te seryjne metalowe dość szybko się wyrabiają i latają luźno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...