Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używana replika pierwszej klasy vs. nowa replika drugiej klasy.


Recommended Posts

No to - bez obrazy ale chyba czas najwyższy się nauczyć je serwisować, skoro to twoja 3 replika :icon_wink: możesz duuużo zaoszczędzić na takich drobnych serwisach.

M15 od CA wygląda na pierwszy rzut oka dosyć ciekawie ale jaką masz pewność, że to co kupujesz rzeczywiście do Ciebie trafi w dokładnie takim stanie? Nawet jeśli kontrahent z allegro jest w porządku i można mu ufać to sam zakup lepszy by był z ręki do ręki, najlepiej po przestrzelaniu.

 

Bez wiedzy serwisowej nawet nie stwierdzisz, czy to co kupujesz jest zgodne z opisem aukcji. Nie ma tam konkretnych modeli części jakie zostały użyte a jedynie opis, że wymieniono lufę i gumkę w serwisie. Napisać można wszystko w aukcji i nazmyślać. Owszem jeśli później się okaże, że cie oszukano możesz się procesować ale to zajmuje czas i nie zawsze warto. A skąd wiesz, że cie oszukano jak nie wiesz co tam w środku jest? Na twoim miejscu jeśli rozważasz jej zakup na poważnie, to prosiłbym o zdjęcia wszystkich części i pudełek od nich, jakie zostały wymienione. Konkretne modele, konkretne brandy, konkretne nazwy. No i porównać ile co warte jest jako nowe oraz ile była warta ta replika od nowości oraz ile ta konkretna replika z aukcji ma lat, strzelanek na karku i ogólnego przebiegu w wystrzelonych kulkach.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Nie bierz używki. Seria RK jest polecana, ale lepsze są modele ze stałą kolbą (większą baterię przyjmą). FC jest na poziomie wykonania Specny.

A opis tej CA budzi moje podejrzenia odnośnie wiedzy sprzedającego na temat przedmiotu aukcji :P

Link to post
Share on other sites

o ile pamiętam to armalite to była taka tańsza wersja CA, więc akurat to bym sobie odpuścił, ale ogólnie jednak jestem za używkami. za 750pln kupiłem kiedyś wypasioną M16 G&P i nadal ją mam :P ale jeśli jednak zdecydowałbyś się na nówkę to chyba bym polecał Specnę, obmacałem kilka w ostatnim czasie i sprawiają wrażenie solidnych.

Link to post
Share on other sites

FC tak samo. Chyba, że jest promocja, jak teraz.

Jeśli kupujesz używkę od obcego, to

a) targuj się,

b) bądź gotów na dodatkowe wydatki (minimum to serwisant)

c) lub bądź gotów niej coś samemu pogrzebać w replice

To ogólnie nie jest tania zabawa :icon_wink:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

od jakiegoś czasu kupuję używki i wysyłam do zaufanego serwisanta lub polecanego na wmasg. Po prostu doliczasz sobie 100-150 zł do repliki i sprawdzasz czy się to opłaca czy nie. Jak wspominałeś nie jesteś początkującym "asgejem" więc powinieneś mieć już wyczucie co jest dobre, a co nie:)

 

PS

Armalite to amerykańska firma produkująca palne emki i replika jest wytapetowana na armalite, Szczypek nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ekonomiczną wersją CA jest Sport Line

Link to post
Share on other sites

Używka po prostu może być loterią. Możesz trafić na perełkę za dobrą kasę, szczególnie jeśli sam doprowadzisz ją do stanu używalności. Brak wiedzy na temat "jak naprawić moją replikę" jest częstym powodem ich sprzedaży. Jest wiele osób, które chcą zaryzykować i same sobie poradzą z ewentualnymi wykrytymi później usterkami, o których sprzedawca nie wspominał. Jednak komuś świeżemu albo nie tak obytemu z dłubaniem przy replikach, nie poleciłbym używki. Robisz to już na własne ryzyko.

 

Opis z samej aukcji jaką przytoczyłeś jest piękny i barwny ale pozbawiony konkretów, co u mnie osobiście zapala czerwoną lampkę dociekliwości. Ja bym tam szukał czarno na białym konkretnych danych i faktów na temat ile replika ma lat, jaki przebieg i historię jej serwisów, jeśli nie z konkretnymi datami to przynajmniej co było wymieniane i na co oraz z jakiego powodu. Kupiłbym tylko z odbiorem osobistym po chronowaniu i przestrzelaniu, a gotówka do ręki sprzedającemu. Unikasz w ten sposób dostania kota w worku. Od RK-10 nie oczekuj jednak też szczególnych cudów, do jako takiej niezawodności będzie jej brak zapewne szczelności, lepszej gumy i okablowania wraz z baterią Lipo a do tego konieczna też ładowarka odpowiednia. Tak więc mimo, że replika będzie nowa wydasz na nią prędzej czy później jeszcze +/- 200 złotych.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że używana I klasy ale ABSOLUTNIE nie ta z aukcji! Przecież to na kilometr wali jakimś chłamem! Powymieniane części ale nie napisał na jakie czyli na GÓWNIANE (inaczej by napisał na jakie!). Do tego (juz pomijając badziewne części) jest to replika mocno grzebana.

 

Nastaw się na zakup używanej repliki I klasy ale nie grzebanej najlepiej. Taniej wychodzi ogarnięcie niegrzebanej a np lekko zużytej czy niezadbanej repliki niż ratowanie repliki po "tunningu" u wioskowego kowala czy innego osiedlowego speca.

Link to post
Share on other sites

Bierz używkę i wyślij komuś na przegląd.

 

CA to replika pierwszej klasy, a Boyi czy FC to co najwyżej dno i 100metrów mułu drugiej klasy. Omijaj z daleka. Jak chcesz coś drugiej klasy to prędzej weź JG/PJ(A&K)/Specna Arms/Cymkę/G&G combat Machine

Ciekawe bzdury wypisujesz.

Link to post
Share on other sites

RKi są w porządku, ale i tak trzeba w nie zainwestować by zrobić na coś dobrego. Sam się teraz w jedną bawię, ale tak z moich wyliczeń wynika, że wyjdzie mi łącznie drugie tyle ceny repliki na doprowadzenie jej do ludzi. Osobiście mam w ekipie jeszcze kilka osób z RKami, no i jak patrzę na to, co oni z nimi zrobili, to myślę, że warto. Mimo że ostatecznie poza korpusem, to z Boya mało co w nich zostaje :D Serwis tutaj może dać Ci możliwości rozwoju repliki. + jeśli koniecznie kupujesz RK-10, to sprawdź FPSy na chronografie. Jedna seria się trafia z 390 fpsami, inne potrafią i 410 wyciągnąć (może różne dawkowanie ryżu na linii produkcyjnej). Chociażby dla samej wiedzy to sprawdzenie się przydaje.

 

Jednak, jeśli masz doświadczenie i serwis, to możesz spróbować z używką. Może uda się złapać coś, na co po za samym kupnem i ewentualnym przeglądem w serwisie, nie wyda się więcej pieniędzy i będzie śmigało jak trzeba. Albo trafisz na stock na który będzie trzeba jeszcze coś wydać, no ale jednak będzie to pierwsza klasa w niższej cenie. Oczywiście, nie można samemu dać się na coś złapać. Jak jakaś oferta chociażby minimalnie wydaje się podejrzana, to najlepiej ją od razu odrzucić i do niej nie wracać, albo wypytać dokładnie sprzedawcę i po jego podejściu wywnioskować, czy wszystko jest w porządku czy jednak coś tu jest nie tak. Tacy oszuści zazwyczaj nie są zbyt wyrafinowani, a ich próby oszukiwania albo wymigania się od odpowiedzialności są wykrywalne na kilometr. Jeśli masz jakieś pojęcie o airsoftowych realiach, to na pewno uda Ci się ich złapać gdy coś będzie nie tak ;)

Link to post
Share on other sites

Bierz używkę i wyślij komuś na przegląd.

 

CA to replika pierwszej klasy, a Boyi czy FC to co najwyżej dno i 100metrów mułu drugiej klasy. Omijaj z daleka. Jak chcesz coś drugiej klasy to prędzej weź JG/PJ(A&K)/Specna Arms/Cymkę/G&G combat Machine

 

Sorry za OT.

Jeśli FC (a pewnie mowa o kałachach)to dno i sto metrów mułu, to kisnę gościu z tego niezmiernie. XDiksdeiksde.

Nikt mi tu nie wmówi, że kałachy od ForceCore to badziewie i pewnie wielu się tym narazisz. ;)

Dalej kupuj "pierfszej klasy" repliki.

A jeśli to tyczy się eMek. No to tematu nie było.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że każdą replikę 2 klasy można doprowadzić do świetnego stanu ale nie z każdą warto to robić, bo to kosztuje :icon_wink:

Jako takie są jednak wystarczającą podstawą do pełnego tuningu, o ile tylko mają metalowe body i znośny szkielet.

Link to post
Share on other sites

Bierz używkę i wyślij komuś na przegląd.

 

CA to replika pierwszej klasy, a Boyi czy FC to co najwyżej dno i 100metrów mułu drugiej klasy. Omijaj z daleka. Jak chcesz coś drugiej klasy to prędzej weź JG/PJ(A&K)/Specna Arms/Cymkę/G&G combat Machine

 

Masz na myśli wszystkie FC?

E&L też? ?

Link to post
Share on other sites

Bierz używkę i wyślij komuś na przegląd.

 

CA to replika pierwszej klasy, a Boyi czy FC to co najwyżej dno i 100metrów mułu drugiej klasy. Omijaj z daleka. Jak chcesz coś drugiej klasy to prędzej weź JG/PJ(A&K)/Specna Arms/Cymkę/G&G combat Machine

 

Wpienia mnie taka gadka. Mam boya i to co zrobił z nią UWAGA!!! REKLAMA! Mendi to cud miód i orzeszki, a nie zbankrutowaŁem przy tym ponieważ mamy taką fajną firmę która nazywa się SHS. Jeśli ktoś z tego tematu będzie na MA2016 to zapraszam na przestrzelanie.

Link to post
Share on other sites

Wpienia mnie taka gadka. Mam boya i to co zrobił z nią UWAGA!!! REKLAMA! Mendi to cud miód i orzeszki, a nie zbankrutowaŁem przy tym ponieważ mamy taką fajną firmę która nazywa się SHS. Jeśli ktoś z tego tematu będzie na MA2016 to zapraszam na przestrzelanie.

Masz na myśli wszystkie FC?

E&L też? ?

FC = E&L więc nie wiem czemu to ma być dno i muł. Kolega chyba stosuje zasade "nie znam się ale się wypowiem".

Sorry za OT.

Jeśli FC (a pewnie mowa o kałachach)to dno i sto metrów mułu, to kisnę gościu z tego niezmiernie. XDiksdeiksde.

Nikt mi tu nie wmówi, że kałachy od ForceCore to badziewie i pewnie wielu się tym narazisz. :icon_wink:

Dalej kupuj "pierfszej klasy" repliki.

A jeśli to tyczy się eMek. No to tematu nie było.

 

 

:icon_rolleyes:

A nie przyszło wam wszystkim do głowy, że kolo pisał o emkach?

 

Taaak, pisząc o specnie, PJ czy G&G CM na pewno miał na myśli kałacha XD

Link to post
Share on other sites

Ale tu się zamęt zrobił. Generalnie stwierdziłem że nie ma sensu pchać się w używki bez dużej wiedzy serwisanckiej, której nie posiadam. Chciałem wziąć bojacza ale zobaczyłem że korpus w tych kałachach jest brzydki. Po kilku minutach szukania znalazłem CM045 na Tajwanie, i kupiłem ją plus jeszcze tłumik 193 mm. Myślę że dokonałem dobrego wyboru bo replika zbiera same dobre opinie, i wg. sklepu ma wytrzymać dziesiątki tysięcy kulek bez modyfikacji wewn.

 

Edited by V4RCH1AK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...