Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

http://gunfire.pl/pr...rabinu-G31.html

 

Dobra, czas sobie pokompensować troszkę. Galaxy G31 Anti-Materiel Rifle, w internecie nic o tym cudzie nie mogę znaleźć, a z opisu wygląda kusząco. MP5k Galaxy porządny chińczyk, więc może i to nie rozleci się od patrzenia albo opierania o ścianę.

 

Miał ktoś, lub czy chce się ktoś poświęcić (przede mną :icon_biggrin:) i zweryfikować osobiście tą częściową kompatybilność z systemem VSR i podawanie kulek? Opis Gunfire dosyć wymijający, więc nie spodziewam się cudów, ale jeśli jest możliwość wpakowania Mancrafta, a body nie posypie się w rękach, chyba nie będzie to aż tak zły zakup?

 

Trochę odstrasza regulacja hop-up, no ale przywykłem do pokrętnych systemów dzięki KWA i ich kluczykowi.

No i uprzedzam, nie chcę być snajperem, przynajmniej nie teraz, gdy nie mam specjalnie funduszy na precyzyjne lufy, optykę i w ogóle - wstępnie replika do wygłupiania się, fotek i strzelania do puszek, ale nie zaszkodzi, jak po zastrzyku kasy da się z niej zrobić coś co strzela tak groźnie jak wygląda.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

mp5 Galaxy to straszna padlina. Zajrzyjmy w gearbox - absolutna bieda w częściach, niedoróbki i fatalne poskładane. Jednak cena adekwatna, kosztowało to uczciwe 250zł, a nie po 20zł mniej od cm028 jak miłość gimbusów - Spartacze.

Pamiętam nieudany wypust AK od Galaxy, w środku padliniak jak empik, ale tutaj, z zewnątrz plastik nie dawał już rady. Zbyt rozłożysta konstrukcja i były trzaski. Sprzedaż padła chwilę po tym jak się zaczęła :bialaflaga:

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Pokusiłem się o replikę, jutro test, niedługo zamieszczę opis ze zdjęciami bardziej szczegółowy.

 

Pierwsze wrażenia? Lekka... plastik nie taki tragiczny, chociaż miejscami trzeszczy. Jak dla mnie plastik ma nawet swój plus, że replika nie waży nawet 4 kilo, więc jest z deczka mobilniejsza. Dostęp do mechanizmu repliki bardzo łatwy, dwa piny i wyjmujemy górną część body. Co w środku? Dosłownie się załamałem, że sprzedałem konwersję CO2 do SWD'ziaka. System tłokowy wydaje się być identycznym, porównam go w najbliższych dniach jak znajomy podrzuci konwersję. Nie wiem jak z HU bo tam się nie dobierałem jeszcze. Po pierwszych wrażeniach nawet jako ozdoba na ścianę, nie jest złym wydatkiem.

Link to post
Share on other sites

Ok.

 

Co do Galaxy G31, Pierwsze wrażenia pozytywne. Postrzelałem z niej, pobawiłem się, pobiegałem z nią... teraz czas na dłuższą opinię i kilka fotek bebechów.

 

Sama replika... wykonana z tworzywa, na górnym body dysponuje szyną RIS... montaż lunety jest jednak utrudniony, ponieważ mój egzemplarz ma tą szynę nieco mniejszą... luneta przykręcona lata na nim.

Tworzywo nie sprawia wrażenia tandetnego... wszystko jest spasowane na przyzwoitym poziomie, piny montażowe siedzą ciasno, nie wylatują... po rozłożeniu repliki tworzywo jest giętkie/plastyczne, nie będzie go łatwo złamać. Baśka 3 ruchami (odciąg zamek/przekręć lufę/pociąg lufę) daje się rozłożyć na dwie części (body z mechanizmem tłokowym oraz lufa z komorą HU)

 

Dwa zdjęcia przedstawiające wygląd repliki w porównaniu do SWDragunowa oraz wielkość przy mnie... Mam 1.87 metra wzrostu, replika, gdy jest w całości, jej transport jest utrudniony.

 

QjZ8l5D.jpg

 

yepQaUr.jpg

 

 

Galaxa przyszła w piątek w sobotę odbyłem z nią trening... przestrzelałem ją na kulkach 0.30g no i nie ma co się oszukiwać.... jest naprawdę tandetnie. już na 50 metrach, trafienie w sylwetkę człowieka to loteria. (odpowiedź na ten dylemat niżej) Już nie podejmowałem się dokładnych pomiarów na różnych ciężkościach kulek... to nie miało sensu bo wynik i tak by był cienki. Do tego co któryś strzał można postrzelić kolegę obok... kulka nie wylatuje do przodu tylko odbija się od hamulca wylotowego i leci na boki!!

 

No ok... postrzelane, pierwsze wrażenia opisane.

Trzeba by ją rozebrać:

 

Robi się to banalnie prosto... magazynek, lufa, 3 piny i zdejmujemy górną część body oraz stopkę, zdjęcia to przedstawią.

 

fEJfR0m.jpg

 

EHVD2m2.jpg

 

EGpR7ZA.jpg

 

No i już tutaj widać co siedzi tak naprawdę w środku... Jest to już znany i przez niektórych lubiany system wprost z SWDragunowa od firmy A&K przykładowo. Rozebranie systemu nie wymaga żadnych narzędzi. Stopa z prowadnicą sprężyny i zamka działa na zasadzie suwadła:

 

IpOrW1Q.jpg

 

Więc nawet podczas rozgrywki, wymiana sprężyny to jest nawet nie 5 minut.

 

GGYnx3D.jpg

 

Aczkolwiek, prowadnica jest grubsza od tej z wersji SWD, co za tym idzie ciężko będzie zaadoptować sprężyne od AEG'a, słusznym wyjściem jakie na ten moment widzę to przetoczenie lub wytoczenie nowej prowadnicy, czemu by nie zaadoptować po prostu tej z Dragunowki? A no... dla tego, że adoptując stopę z dragunowa tłok będzie nam przepuszczał z zęba... stopa galaxiaka i a&k różnią się wysokością prowadnicy.

 

QaJT4ni.jpg

 

Jak widać, prowadnica daje się rozebrać dodatkowo... co za tym idzie, konwersja CO2 dla SWD jest ADOPTOWALNA do galaxiaka (potwierdzę to, gdy tylko mój znajomy użyczy mi do testów konwersji od AIRSOFTPRO)

 

Następny temat... temat zęba trzymającego tłok w naprężeniu... zrobiłem na niej kilka magazynków... może 200-300 kulasów dla testów i zabawy i ząb wygląda tak:

 

zwUfbQB.jpg

rXEPKHo.jpg

 

Jednak wzmocniony ząb pasuje od czego? OD Dragunowa ;) więc to nie jest również większy problem.

 

 

Największa lipa serwowana od firmy jak się okazuje to tak naprawdę przód repliki... rozbierając lufę uśmiałem się... Komora HU Plastikowa, nie to tutaj najważniejsze (o niej zaraz)... wyciągając hu i lufę wew. ujrzałem takie cudo:

ZiL2YLW.jpg

 

Jest to przyklejona na jakiegoś gluta stabilizacja lufy wewnętrznej... siedzi ciasno, więc odgrywa swoją rolę. Aczkolwiek lufa jest króciutka... jak w M4/M16 seryjnej. Nie znam jej precyzyjności... ale nawet nie chcę, nie ma o czym gadać przy tej lufie.

 

hT1UXfz.jpg

 

Brnąc dalej, przechodzimy do komory HU... jest plastikowa, na pierwszy rzut oka różni się od tej z lubianej już SWD. Gumka HU jest skrócona, lufa pochodzi od AEG'a więc mały problem, jednak jej tandetne wykonanie pozostawia po sobie wiele do życzenia.

 

wEVFrnS.jpg

 

PMnkXwt.jpg

 

5zwdHfG.jpg

 

Noo i ze względu na to, że mam w domu komorę od bodajże airsoftpro do swd... pomyślałem, że czemu nie... no i rzeczywiście komora bez zbędnego komentarza... pasuje P&P do galaxiaka... bez żadnego problemu, dysza głowicy nie stawia oporów, wszystko jest spozycjonowane na swoje miejsce. Niestety nie mam jak sprawdzić polepszenia się osiągów i skupienia ponieważ zabrakło mi jakiej kolwiek lufy i gumki, nie mam również obecnie na stanie chrono... więc rozwinięcie działania komory pojawi się w krótce.

 

gaF6nL2.jpg

ilVdKLq.jpg

1kuc5pe.jpg

 

 

 

Kilka słów końcowych? Ja bardzo siesze się z zakupu... plastik w tej wersji ma swoje plusy... najważniejszy to waga... replika jest nieco cięższa od SWD czy Warriora.... a jest to coś innego w świecie ASG... Tuning repliki jest jak najbardziej rozwinięty dzięki spasowaniu części od SWD (nie zauważyłem tutaj choć by podobieństwa do VSR-10 a co już mówić spasowaniu części wewnętrznych, jak to zapewnia producent... to i tak jestem usatysfakcjonowany) mobilność jest na poziomie przeciętnym... długość jest podobna do zwykłych snajperek z tłumikami chroniącymi lufę wew... w tej replice nie musimy mieć tłumika... lufa zew. jest na tyle długa by pomieścić wystarczającą każdemu lufę precyzyjną.

 

 

To moja pierwsza recenzja... więc jeśli coś jest nie tak lub są błędy w pisowni/ortografii przepraszam bardzo... pisane w kilka minut ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

witaj,

fajna recenzja, też kupiłem ten karabin :P duży, bajerancki, dobrze spasowany, lekki, plastikowy - szyny to chyba wszystkie mają 20mm bo u mnie też montaż lata...

czy mógłbyś zapodać linkiem do części tuningowych które uważasz że będą pasować do g31 galaxy?

byłbym wdzięczny i chyba nie tylko ja :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Przy wymianie na mocniejszą sprężynę (m150 od aega, przetoczyłem prowadnicę) tłok zaczepiając się o ząb spada i replika sama strzela. Jeśli chcemy mocniejszą sprężynę, polecam delikatnie (naprawdę delikatnie 2-3mm) liznąć tłok na tokarce tak, by ścianka która zaczepia o ząb miała kąt 90 stopni. Wtedy wszystko śmiga.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...