Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze AK czyli E&L vs LCT vs inne z wmiarę wymiennymi częściami


Recommended Posts

W świecie elektrycznych awtamatov kalashnikova zalanym przez średniej jakości cymki i inne cuda wiem o istnieniu co najmniej dwóch firm (podanych w tytule) które robią najkoszerniejsze repliki kałaszków. Przez najkoszerniejsze rozumiem tutaj możliwość wymiany elementów pasujących do wersji palnej bez zbytniej ingerencji "młota i kowadła" lub jak kto woli pilnika i wiertarki.

 

Pytanie moje brzmi zatem co lepsze? Co można włożyć między bajki (hurr durr gunfire marketing prawdziwe części hurr durr)? Jakie inne firmy oferują podobny/lepszy stopień wymienności części? Przekopałem forum i internet i chyba to E&L i LCT są najbliższe tym opisom stąd taki a nie inny tytuł.

 

Nie wiem czy tu pasuje ten temat, czy może rzucić to na forum dla świeżaków. Jak trzeba to posypię głowę popiołem i założę temat tam a ten w miarę możliwości usunę.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Real Sword, który stoi nad VFC. Częściami z ostrej można żonglować do woli ( w granicach zdrowego rozsądku).

Flaki to w większości v3, jedyny wyjątek to zębatki i tłok, które trzeba odpowiednio dopasować.

Ok ale z żonglowaniem mówisz o większości producentów czy tylko Real Sword?

Edited by ThePendzel
Link to post
Share on other sites

Ok ale z żonglowaniem mówisz o większości producentów czy tylko Real Sword?

 

Producentów typu oryginalny Magpul, oryginalne "Syberyjskie Drewniane Łoża"... ;) Nie wejdzie jak zawsze chwyt pistoletowy, bo silnik. Zależy co chcesz robić dalej z repliką. No i czy nie przeszkadza Ci, że to de facto nie replika AK w rosyjskim/radzieckim znaczeniu, a Type 56.

Link to post
Share on other sites

Jeśli znalazłbyś VFC to wtedy warto brać - tylko AK VFC stoi nad E&L i LCT.

VFC ma bardziej realistyczny system montażu lufy zew do komory zamkowej. Jest ona kołkowana gdzie w lct, el, rs jest przykręcana a kołek jest atrapą.

Pod względem wykonania lct jest nad VFC. VFC ma ten sam problem co boyi czyli ruszające się obsady- kiepskie nity. W LCT nie ma takiego problemu. Jedno co VFC ma lepsze to oznaczenia.

Link to post
Share on other sites

Miałem LCT oraz mam E&L. Z zewnątrz lepsze (wytrzymalsze) jest E&L, jednakże przy tym bardziej podatne na czynniki atmosferyczne (warto pamiętać o smarowaniu i regularjnej obsłudze, bo rdzewieją). Wewnątrz wieść gminna niesie, że oba są porównywalne (E&L gen2 do lct), jednakże u mnie oba miały w stocku takie problemy, które wiązały się z koniecznością oddania ich do serwisu po kilku pierwszych wypadach :icon_wink:

 

Oczywiście wszystko to moje odczucie na temat egzemplarzy, które miałem:

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites

E&L 2gen jest lepszy w stocku od LCT, na plus wychodzi szybkowymienna sprężyna oraz dodatkowy szlif na lufie, dzięki czemu można wyjąć gearbox bez rozbierania lufy. Ponadto w gen2 mamy na dzień dobry magwell spacera (choć teraz to nie problem sobie wydrukować). Suwadło lepiej wypada w ELu- jest wykonane z jednej części. Jedynym chyba plusem LCT jest lepsza oksyda.

 

EDIT: AKMS http://gunfire.pl/product-pol-1152209794-Replika-karabinka-ELMS-Gen-2-.html

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ktoś miał już AK od Classic Army? Jak one mają się do produktów E&L i LCT? Z opisu wynikają niezwykle korzystnie - wbudowany mosfet, precka 6.03, system szybkiej wymiany sprężyny. Części zewnętrzne według opisu stal+drewno. Cenowo też lepiej niż E&L i LCT.

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152213536-Replika-karabinu-szturmowego-CA017M-1.html

Edited by 117Night
Link to post
Share on other sites

Tego ca nie bierz nawet pod uwagę. To już nie są stare, dobre slry tej firmy. Prawdopodobnie ca znalazło jakiegoś podwykonawce, który powinien robić breloki So sklepów z pamiątkami. Drewna są kiepskie, kolby mocno opadają ku dołowi, wykonanie jest nieestetyczne, ogrom odstępstw od jakichkolwiek pierwowzorów (np. brak charakterystycznego wgłębienia nad gniazdem magazynka). Dawne slry były naprawdę solidne, czasem żałuję sprzedaży swoich.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...