Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne Perun od Mountebank customs


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja się wypowiem jako sprzedający te lufy.

 

Wiele czasu mi zajęło szukanie firmy produkującej pod dyktando klienta, przy zachowaniu wysokiej jakości i normalnej ceny. Niestety Europa odpada z wiadomych względów $$$. Znalazła się fabryka, która miała gotowe wzorniki i bardzo chętnie przy odpowiedniej partii chce zmieniać projekty pod wymagania klienta. Dlatego, aby zaoszczędzić kesz mój i Wasz one WYGLĄDAJĄ jak inne znane produkty, bo mnie szczerze wygląd zewnętrzny "wisi". Co z tego jak te części zaraz włożymy do gearboxa, komory i przykryjemy korpusem repliki, dlatego nie ważne było dla mnie czy są koloru żółtego, zielonego, różowego itp. Ja skupiłem się na materiale z którego części są robione, wykończeniu i funkcjonalności.

 

Przekonało się o tym już kilkudziesięciu klientów, którzy zaufali moim częściom i pisali swoje opinie na sklepie i na fejsie, w tym także na PW :)

|

 

Co do luf - odpowiadała mi średnica, materiał, podwójne miejsca na mocowanie w komorze - standard i M14, dlatego skupiłem się na wykończeniu wewnętrznym, czyli podwójna polerka (zwykle w większości luf, w tym też w promyku jest pojedyńcza), zadbałem o wykończenie okna hopupa, o koronę przy wylocie lufy, o miejsca montażowe (wygładzenie, aby nie było ostrych krawędzi).

 

Sam osobiście przeprowadziłem testy porównania mojej lufy z promykiem - NIE WIDAC RÓZNICY, co potwierdziło już kilku klientów :)

 

Puloman daj znać jak sprawdzi się u Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Witajcie, kupiłem chyba jako ostatni z pierwszej partii dwie lufy 509mm. Robia niesamowitą robotę śmiem twierdzić ze sa nawet lepsze niż promyki. Wiem bo też mialem promyka. Testy sobie zrobiłem to wiem jak to chodzi :) o i jeszcze jedno to ze cos na zdjęciu wyglonda podobnie nie znaczy ze jest to to samo. Kupilem juz od nich tez sporo innych części wymiataja to nie żaden shs czy inne gowno.

Link to post
Share on other sites

Ta sama replika moc nawet gumka hop-up i kulki. Niestety nie na chali tylko na otwartym terenie. Ale przy bezwietrznej pogodzie dystans 40 metrów z dokładnością gdzieś pół metra. Promyk wiadomo super wypadł. Perun dla mnie lepiej większe skupienie na moje oko. :) spokojnie kto sie waha niech bierze nie pożałuje :).

Link to post
Share on other sites

Jeśli są tak dobre jak twierdzi Mountebank (a Mountebank customs nie robi lipy, więc jestem przekonany, że lufy są zajebiste)

i do tego będą stale dostarczane w takich cenach, to wróżę spory sukces w środowisku airsoftowym.

 

Sam planuję wziąć w przyszłości dwie ich lufy jak będę tuningował resztę replik.

Link to post
Share on other sites

A ja tradycyjnie odpowiem na oko to se można strzelić drzwi do stodoły.

 

Bądźmy poważni test na hali z określonym skupieniem na praktycznym dystansie używanym w asg bez tego będę sceptyczny bo nie bez powodu od 15 lat pdi z promykiem i km-headem są numer jeden pomimo wszystkich rewolucji jakie były.

 

A o odczuciach możemy pogadać gdy zalewemy pb98 do yarisa, każdemu lepiej jedzie, mniej pali, robi loda z połykiem a silnik jest cichszy a tylko jedno jest z tego prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle. Środowisko oceniło/ oceni moje lufy :)

 

Info podrzucam - na wiosne powinna być dostawa luf w długościach 285mm, 363mm, 455mm, 509mm, 550mm, 650mm. Czemu wiosna? A no temu, że muszę zamówić po kilkaset sztuk z każdej długości, żeby je spersonalizować pod moje dyktando jak przy pierwszej partii.

 

Pierwsza partia rozeszła się jak ciepłe bułeczki, dlatego na ten moment mam tylko 455mm na stanie, które zaraz też się skończy.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem bardzo ciekawy jakości tych perunów. Ogólnie jestem zwolennikiem luf stalowych, dlatego jeśli kogoś nie stać lub nie widzi sensu w montażu pdi czy promyka, to zakładam steelbull lub pps i ludzie są zadowoleni, bo skupienie faktycznie wzrasta w porównaniu do stockowych luf. Ale ile dokładnie to trzeba zmierzyć, bo Panowie nie czarujmy się, odczucia i wrażenia to każdy ma inne i jakby nie patrzył - nieobiektywne.

 

Niedawno kumpel z ekipy dał mi replikę cm040I na warsztat, by mu tam promyka gumkę i lufę wstawić. W ramach dźołka, włożyłem samą gumę i dobrze wyregulowałem hu do kulek 0,28g. Kumpel otrzymał replikę z info, że już ma preckę, a faktycznie był tam stock cymy. Po przestrzelaniu i strzelance nie mógł się nachwalić jaka replika teraz celna jest i jaka świetna ta precka promyka. Powiedziałem mu, że ta precka jest tak świetna, że nawet jakby kopał lufą w ziemi i piachu, to precki jej nie zabrudzi ani nie porysuje... bo precka promyka leży sobie w bagażniku :P

 

Ja tam nie widzę problemu: kawałek korytarza, kilka kawałków dykty lub pudeł (nie tarczy), marker, linijka i replika z rodziny m4 w imadle. Założyć jej lufę stock, oddać (z hu ustawionym na 0) 10 strzałów na odległość 15m i tyle samo na 40m. Oznaczyć strzały i pomierzyć rozrzut. Wymienić lufę na promyka, czy co tam chcecie, powtórzyć procedurę na nowych pudłach i tak samo na lufie peruna.

Wtedy będziemy mięli czarno na szarym (lub innym kolorze pudła) jak wzrasta nam precyzja strzału po montażu precki.

Link to post
Share on other sites

A więc tak. Wstawiłem lufę 285mm do kaca PDW.

Mam w domu prometheusa więc porównałem. Jedyne czym wygrywa to ładniejszą koroną.

 

Celność bardzo się poprawiła względem poprzedniej lufy czyli jakiś no-name kilku letni lecz o bardzo dobrej jakości.

Zrobiłem mały test

Na odległość 55 metrów przy mocy wylotowej 370 fps jest 10/10 w sylwetkę osoby. Jest to zasięg skuteczny. Gumka użyta do testów to czerwony madbull + dystanser typu H, który właśnie zmieniam na zwykły bo mam z nim mały problem(za duży do komory). Komora w jakiej siedzi to prowin.

Zasięg maksymalny oscylował w granicy 63-65 metrów co się zapewne poprawi po mojej zabawie z dystanserami.

 

Aktualnie perun siecze lepiej w replice dziewczyny, niż mój zestaw: prometheus 407mm + niebieski promyk + dystanser flat hop modify w komorze retro armsa i moc 370 fps. Będę się jeszcze u mnie bawił z gumką na czerwonego madbulla. Jak nie poprawi celności to leci perun i zobaczymy efekty :D.

 

Podsumowując. Aktualnie perun według mnie jest najlepszą lufą cena - jakość względem innych. Jakościowo jest na równi z prometheusem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...