Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszystko zależy od tego jaki rof Ciebie interesuje. Silnik high speed na stockowychh zebatkach da Tobie ok 30 k/s. Moze jestem swieży ale to czysta matematyka :icon_smile: Jak wymienisz silnik i zebatki na high speed np 12:1 to rof bedzie spory. Na 12:1 spodziewaj sie ok 50 . Predkosc silnika / przełożenie zebatek /60 = rof. Chociaz przy 7.4V moze byc troche mniej...

Edited by GOLAS
Link to post
Share on other sites

Specna chyba w stocku ma m120 lub nawet cos mocniejszego wiec ten lipo 7,4v słaby troche jeszcze na stockowym okablowaniu wiec zrob to co pisalem wyżej koszty sa znikome prosty mosfet mozna zrobic samemu za 10zł i wypodkładkuj zebatki dobrze bedzie o niebo lepiej. Pamietaj rof 30k/s lub wiecej to predzej czy pozniej zajedziesz bebechy stockowe napewno.

Edited by HUGO_HUGO
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jaki rof Ciebie interesuje. Silnik high speed na stockowychh zebatkach da Tobie ok 30 k/s. Moze jestem swieży ale to czysta matematyka :icon_smile: Jak wymienisz silnik i zebatki na high speed np 12:1 to rof bedzie spory. Na 12:1 spodziewaj sie ok 50 . Predkosc silnika / przełożenie zebatek /60 = rof. Chociaz przy 7.4V moze byc troche mniej...

Świetna teoria, szkoda tylko że nijak ma się do praktyki.

Link to post
Share on other sites

W praktyce to zależy od sprężyny i nie tylko. Chyba zgodzisz się z tym, że przy takiej samej konfiguracji na M85 będzie większy ROF niż na M150?

 

PS. Ja na silniku HS SHS i M120 tejże firmy mam 25rps na lipo 3s i stock zębach. Wg. obliczeń powinno być 34rps, także...

Link to post
Share on other sites

No to zupelnie zglupialem ... :-( W takim razie silnik HS sprezyna M 120 in zebatki 12:1 dadza... Jutro wraca do mnie repa i jade na chrono.

Dadzą po dupie okablowaniu na bank. HSy na twardszych sprężynach się pocą strasznie

 

@Jendrek- wymień tłok na wzmocniony Z JEDNYM zębem stalowy, głowice na wzmocnione plus sorbopoad, dyszę, niech Ci to ktoś ładnie poskłada. Sprężyna SP120 Guardera, jak da za dużo FPS to SP110. Co do ROFu- spodkładkuj dobrze stockowe zębatki, wymień kable na niskooporowe + mosfet, sprawdź jaki jest ROF na twoim lipo, jak za mały pakuj 11,1.

Link to post
Share on other sites

Panie kozaku w tej replice jest tłok z jednym zębem stalowym rozbierałem cały gear box i smarowałem wiec z wymiana części nie będę miał kłopotu.O sorbopadzie nie słyszałem ale poczytałem i dziękuje za informację myślę ze warto zakupić bo nie drogie też jest .Sprężyna narazie zostaje stockowa jest m120 albo m130 jest w dobrym stanie nie zbita. zamówilem najprostszy tranzystor mosfet za 15 zloty z hamulcem i kable niskooporowe modelarskie 1.5 mm i cieńsze do styków. pomyślę o dyszy i wzmocnieniu głowicy cylindra, oraz podkładkowaniu zębatek.Ewentualnie dojdą zębatki high speed na stockowym silniku bo rof nie musi być zajebiście wielki nie będę co chwile zmieniał midów. :) dziękuje za wypowiedzi i zachęcam do kontynuowania dyskusji na temat rofu :) Wszelkie rady mile widziane pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wymień okablowanie na niskooporowe kable modelarskie 1,5mm2 sa aż na dość do tego mosfet i lipo 11,1 i obowiazkowo wtyczki na T-deans. Szybkostrzelność powinna być o wiele lepsza.

Dzięki za poradę zrobiłem tak jak mówiłeś dałem mosfet z aktywnych hamulcem i niskooporówki replika zachowuje się wspaniale :) T-deansy dojdą jak baterie zmienie.
Link to post
Share on other sites

Panowie, mam parę pytań odnośnie wymiany paru rzeczy, mianowicie:

-lufa Promyk 416mm, jednak jest dedykowana pod Krytac. Czy mimo to, będzie pasowała?

-silnik F2 Tornado High Speed, bądź G&P m120, jednak tu też mam pytanie. Bawię się na Guarderze 120 i tak już zapewne zostanie, bo nie mam jakiś większych chęci na fps, ale wiadomo, czasem bywa CQB. Czy gdy wsadzę 90, to nic się nie stanie, mimo, że silniki przeznaczone są do sprężyn od 110-130?

To by było na tyle. Zastanawiam się jeszcze nad Mosfetem (Gate NanoAAB) ale nie wiem warto go wkładać.

PS: Jest jakaś większa różnica w skupieniu między 416, a 316?

PS2 Gearbox zrobiony, kable wymienione, komora hopup stockowa. Replika SA-B04.

Edited by sniply
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Jako że bebechy w mojej emce ledwo się trzymają, chciałbym ją ztuningować tak aby całość wytrzymała m140. Po spędzeniu 6 godz. na grzebaniu info. o częściach na forum zrobiłem listę rzeczy które mam zamiar wymienić:

:icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: LIMIT PIENIĘŻNY TO 1000zł!

GEARBOX:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tłok-shs 14 metalowych zębów [CENA:40zł] https://www.taniemil...ml#.WPSiCq28rUA

 

Bore-up- GUARDER [CENA: 215zł] https://gunfire.pl/p...-SR16-M733.html

 

zębatki- shs 18:1 lub 16:1 [CENA: 100zł] (nie wiem które wybrać)

 

silnik- Tornado F1 High Torque długi [CENA: 150zł] (trudno dostępny)

(ewentualnie polecacie jakiś inny do 150zł?)

 

szkielet gearboxa KWA 2gx [CENA: 200zł]

(nie idzie go naleźć w sklepach) (ewentualnie polecacie jakiś inny do 250zł?)

http://taktyczny.com/gearboxy-i-ich-czeci/szkielety-i-kompletne-gearboxy/gearbox-v.2-wzmocniony-2gx-z-oyskami-9mm-kwa.html

[ NIEDOSTĘPNY ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESZTA:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bateria- LiPo 11,1 v Redox [CENA: 70zł] (ma wejść do kolby SF)

https://gunfire.pl/p...-11-1V-20C.html

 

Mosfet- Jefftron lub GATE [CENA: max 50zł]

 

gumka Hop-up- Systema [CENA:40zł] https://gunfire.pl/p...-up-czarna.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i teraz kilka pytań do Was :icon_smile:

-Czy wymienione części na pewno wchodzą do GBv2? (wszystkie sprawdzałem ale chce mieć pewność)

-Czy wytrzymają m140 (lub m150 chce mieć trochę na zapas :icon_biggrin:) i lipola 11,1 V?

-Ponoć w tłoku shs trzeba zpiłować 2 ząb, czy jest taka potrzeba?

 

Piszcie jeśli proponujecie zmienić jakąś część na coś innego :icon_biggrin:

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam! :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Edited by wikszost
Link to post
Share on other sites

W tej cenie to kup coś CNC lub gb modify i zrób radiusy. Modify ma też wersję odrazu podrasowaną do M140-50. Kultura pracy olbrzymia. Jeden z najbardziej kulturalnych GB na rynku.

 

A te BU guardera to odpuść. Są takie sobie.

Chodzi Ci o ten szkielet? https://gunfire.pl/p...azdami-8mm.html

Na GF piszą że wytrzyma m150-m200 choć trochę wierzyć mi się nie chce :-P

Jak na GB za 250zł wygląda dość atrakcyjnie :icon_smile:

Ponoć ma też dodatkowe wzmocnienie szkieletu dlatego ma inny popychacz w zestawie.

Edited by wikszost
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...