Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W takim razie sprzedaj Specnę, kup G&P/VFC/Krytaca, a do środka Fusion Engine PolarStara z osprzętem, komora Prowina i lufa PDI.

 

A nie da się nic złożyć pod tą specne? Jest to nowy model i bardzo mi się podoba poza tym replikę wygrałem więc więcej kasy mogę wyłożyć na przeróbki.

Link to post
Share on other sites

 

A nie da się nic złożyć pod tą specne? Jest to nowy model i bardzo mi się podoba poza tym replikę wygrałem więc więcej kasy mogę wyłożyć na przeróbki.

Ostatnio na Gunfire dodali swojego customa, opartego na długiej Specnie, z najlepszymi bebechami jakie mieli na sklepie w środku, z masą szpeju, lunetą z kolimatorem na górze, replika ma 500 fps w stocku. Kosztuje 3k xD
Link to post
Share on other sites

No to włóż to samo co wyżej do Specny. Potwm można to przełożyć do dowolnej emki.

Ja HPA nie polecam, jakoś nie widzę przewagi nad AEG poskładanym na dobrych częściach, a nie SHSie. Za to wad jest wiele, dyndający sznur, konieczność dobijania w odpowiednich punkatach i robienia przeglądów butli, która też zajmuje ileś tam miejsca w oporządzeniu.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na Gunfire dodali swojego customa, opartego na długiej Specnie, z najlepszymi bebechami jakie mieli na sklepie w środku, z masą szpeju, lunetą z kolimatorem na górze, replika ma 500 fps w stocku. Kosztuje 3k xD

Troche za dużo rzeczy SHS w środku, ale ogólnie ta replika po wymianie sprężyny powinna bez problemu pociągnąć więcej FPS - pewnie koło 600. To powiedziawszy jak ktos by się postarał to by pewnie bez problemu zdołał złożyć go za mniejsze pieniądze - zwłaszcza, iż w tej cenie jest koli i luneta.
Link to post
Share on other sites

Wiciok, za cenę podobną do ceny setu HPA masz szkielet CNC, dowolny mocny silnik HT, pancerne ząbki i alu głowice. To trzyma na 600fps, a nie słyszałem żeby cokolwiek poza Minecraftem wyciągało więcej, ale wtedy MC dmucha jak spryskiwacz do okien - atak obszarowy :D

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Nie no o HPA to nawet nie ma mowy ze względu na je***ie się z butlą itp. Zostaje przy AEGu i za jakiś rok może więcej zakupie sobię dodatkowo jakąś sprężynę :)

 

Jeśli chodzi o moje wymagania co do fps to fakt trochę przesadziłem bo wątpię że z elektryka da radę złożyć coś coby miało powyżej 700 fusów, ale powyżej 600 do 700 to bym nie pogardził i myślę że jest to bardzo realne :)

 

Wylinkuje mi ktoś z was jakiś set który by sprostał wymaganiom? Albo chociaż odnośnik do tematu w którym dowiem się coś więcej o składaniu, tworzeniu setów w AEGach?

Link to post
Share on other sites

No to włóż to samo co wyżej do Specny. Potwm można to przełożyć do dowolnej emki.

Ja HPA nie polecam, jakoś nie widzę przewagi nad AEG poskładanym na dobrych częściach, a nie SHSie. Za to wad jest wiele, dyndający sznur, konieczność dobijania w odpowiednich punkatach i robienia przeglądów butli, która też zajmuje ileś tam miejsca w oporządzeniu.

Nie no proszę Cię. Nie pisz chociaż głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wszystkie systemy mają plusy i minusy. Ale HPA w porównaniu do AEG ma o wiele więcej plusów. Koniec o HP. Jest do tego odpowiedni dział i tam można o tym porozmawiać.
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć 600fps, to baw się w AEG na szkielecie CNC i dobrych częściach, jak chcesz mieć 800fps (gdzie sa takie limity dla replik, które nie są typowymi boltaction?!) to idź w HP. Jeśli kasa nie jest problemem, to będzie cię stać na butle matkę którą będziesz tankował raz na trzy miesiące, a swoją, przenośną, będziesz mógł nabijać w piwnicy, w aucie, czy gdziekolwiek położysz butle-matke.

Link to post
Share on other sites

800fps nie ma najmniejszego sensu, bo celność jest fatalna, chyba że wali się ceramiką droższą za szt. od amunicji 5,45mm do kałacha.

Kulki w miarę normalnych cenach kończą się na niby 0,45g, w rzeczywistości i tak ważą mniej, a taniość to pojęcie względne, bo kosztują około kilku razy tyle co podobna im ilość popularnych 0,25g. Jednak wciąż widać duży skok cenowy przy ceramice.

Rozsądne FPSy na kompozytowych kulkach kończą się podchodząc w okolice 700fps, wyciskanie większej ilości to już sztuka dla sztuki :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

800fps nie ma najmniejszego sensu, bo celność jest fatalna, chyba że wali się ceramiką droższą za szt. od amunicji 5,45mm do kałacha.

Kulki w miarę normalnych cenach kończą się na niby 0,45g, w rzeczywistości i tak ważą mniej, a taniość to pojęcie względne, bo kosztują około kilku razy tyle co podobna im ilość popularnych 0,25g. Jednak wciąż widać duży skok cenowy przy ceramice.

Rozsądne FPSy na kompozytowych kulkach kończą się podchodząc w okolice 700fps, wyciskanie większej ilości to już sztuka dla sztuki :icon_smile:

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

Ale za to jak przy chronowaniu na strzelance wyjdzie 800fps na XCortechu, to będzie wielkie WOW. Zapominasz chyba czasem, że Ersoft to nie tylko skuteczność, to też bardzo duży faktor lansu ;)

Link to post
Share on other sites

Według mnie więcej niż 550fpsów to już szaleństwo. Pomijając fakt bezpieczeństwa, pakowanie większej ilości fpsów generuje same problemy. Głównym jest dobór wagowy kulek i ich kolorystyka, bo kupisz białe 0.4g Rocketsy, tylko że po tygodniu od otwarcia paczki nie przeciśniesz żadnej przez lufę. Można strzelać na kolorowych, tylko ustawienie hopsiupa nie jest łatwe, poza tym gdy już strzelasz nawet Ty nie jesteś pewien czy cel dostał czy nie bo kulek nie widać.

 

Poza tym fpsy to nie wszystko. Dobrze zrobione 450fpsow moze miec taki sam zasieg jak przecietna 550, z resztą ta 450 to była Specna. Lepiej zrobic dobrze a nie duzo.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ale za to jak przy chronowaniu na strzelance wyjdzie 800fps na XCortechu, to będzie wielkie WOW. Zapominasz chyba czasem, że Ersoft to nie tylko skuteczność, to też bardzo duży faktor lansu :icon_wink:

 

Ja mam w emce 32rps i zwyczajne 380fps, jednak na zbiórce mówię głośno do kupli, że mam 500 i puszczam demonstracyjną serię w krzaczory. Potem podczas gry słyszę "Chłopaki chować się, to ten poj*b z armatą!" XD

moszna? moszna. :D

Link to post
Share on other sites

Baka_K07 - według mnie, namierz dobrego serwisanta, który sie podejmie złożenia tego potworka i z nim rozmawiaj o częściach. Tutaj dostaniesz tysiąc super porad i może nawet nazwy konkretnych uber części, ale na koniec to i tak konkretne rączki będą musiały to składać. A przy tych obciążeniach, złożone musi być super.

 

Edit: .. ja bym Cię na strzelankę nie wpuścił z czymś takim, sorry :P

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

No to z mocną repliką zapraszamy na Lubelszczyznę, tu plusz został dawno rozstrzelany i póki panujesz nad replą - wchodzisz z czym chcesz.

Janusz Koran Mekka byłby dumny z naszego podejścia do limitów!

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

1) Narazie i tak zostanę przy AEG-u ale chętnie poczytam o HPA to może się przekonam i w przyszłości złożę sobie coś ciekawego na powietrze. :)

 

2) Faktycznie, zapomniałem o wadze kulek że przy takiej mocy będę miał problem z ammo, aby kupić takie które będą celne przy tak dużej mocy. Tak więc narazie zostaje przy 650-700 fps i myślę że to będzie rozsądny wynik fps a i zasięg też wystarczający aby zdejmować cele z większej odległości :) A w razie jeśli nie będzie mnie to zadowalać to po prostu przerzucę się w przyszłości na HPA i tyle :)

 

3) Nie robię tego dla lansu tylko dla siebie żeby mieć replikę karabinu wyborowego o zasięgu i celności jak się należy.

 

4) Wiadomo przy tak dużej mocy to o auto nawet nie myślę... Semi only. :) Od razu zablokowałbym możliwość przełączenia trybu na auto by przypadkowo nie strzelić do kogoś serią.

 

No to z mocną repliką zapraszamy na Lubelszczyznę, tu plusz został dawno rozstrzelany i póki panujesz nad replą - wchodzisz z czym chcesz.

Janusz Koran Mekka byłby dumny z naszego podejścia do limitów!

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

 

Podoba mi się to podejście :)

 

Wiadomo trzeba panować nad taką mocą i liczyć się z odpowiedzialnością przy operowaniu taką repliką, ale osoba myśląca nie będzie miała z tym raczej większych problemów więc nie powinno się z góry kogoś skreślać. No chyba że od razu widać że taką repliką bawi się jakieś dziecko bo to ponoć szpan im więcej fps tym jesteś lepszy-wtedy jak najbardziej. :)

Link to post
Share on other sites

Moj kolega z teamu ma kałaszka z 650 fpsami. Strzela i ustawia hopa na czarnych 0.43 zdaje sie. Szalu nie robi tą repliką, bo i tak osoby mające 500 mają zasieg niewiele mniejszy.

Istotną kwestią jest to, że przyrost mocy w replice daje wymierne rezultaty do około 500fpsów. Powyżej tego limitu każdy kolejny fps daje coraz mniej.

 

Ja bym zainwestował w dobrze zrobione 550max i nauczył się podchodzić dobrze przeciwnika.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, zwłaszcza że białe kulki, których wygodnie się używa i są dobrej jakości, kończą się na .30g. Niestety u nas jak nie widać pocisku, to nie ma mowy o poprawkach, bo nie dewastuje z hukiem wszystkiego w okolicy w którą trafi. Ciężko się zorientować gdzie w ogóle poleciał. W dodatku nasza amunicja jest dużo mniej dokładnie wykonana i skręca sama z siebie, nie wspominając o starciach z wiatrem takiej lekkiej, niedoskonałej kulki i pro elo obliczenia snajpera nie są zbyt przydatne :) Zostaje nam patrzeć jak lecą groszki i po nich brać poprawki, przy czarnych jest to niewykonalne podczas akcji.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...