Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Docelowo każda specna ma cylinder bardziej przystosowany do 363mm (przynajmniej moja takowy miała)

Problemów nie będzie, ale wsadzanie promyka do rozszczelnionej Specny to lekki bezsens jak dla mnie.

Najpierw lepiej jest uszczelnić głowicę cylindra-cylinder (jeżeli masz kasę to jeszcze dokupić doszczelnioną głowicę cylindra oraz lepszą dyszę. Przynajmniej na start)

Link to post
Share on other sites

W tym mam akurat doświadczenie. Układ jest doszczelniony efekt strzykawki ładny, jedyne co mozna zmienic to dysze na doszczelnioną bo komora KA ora promyk załatwią szczelnośc komora lufa gb. Teraz tylko jedno czego nie wiem to jak wyeliminować podskakujący papierek na wlocie kulek. Chyba dysza ale nie wiem jaka będzie odpowiednia do komora King Armsa.

Link to post
Share on other sites

SHS/SS powinna pasować. Jeśli masz stockową dyszę, to ma prawo być za krótka, żeby dobrze się uszczelnić z kołnierzem gumki. Można też zrobić lekki 'teflon fix' na lufie pod gumką, ale to oczywiście nie zniweluje ewentulanej nieszczelności pomiędzy dyszą a gumką. A cylinder stockowy jest typu 2.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Opiszę krótko historię grzebania w mojej SA-B04. Na początek wymiana:

- kabli (+ mosfet), batki (Redox 7,4 1400 20C),

- gumka (G&G zielona),

- dysza (SHS),

- tłok (jakiś ze stalowymi zębami),

- głowica tłoka (SHS).

 

W tym momencie można powiedzieć, że na poziomie GB uzyskałem zadowalającą szczelność. Głowica cylindra, jak na razie, stockowa ale trzyma szczelność. ROF na stockowym silniku słaby. FPS - ok 360 - czyli do specyfikacji jeszcze kawałek:) Postanowiłem za niewielkie pieniądze sprawić sobię:

- komorę hop-up - czerwona Element - nie polecam. Kolega kupował tę komorę w tym samym czasie i też z niej zrezygnował.

 

Z tą komorą, co prawda, uzyskałem 420 FPSów, ale po jakimś czasie były podwójne strzały. Na próbę zamieniłem na chwilę zespół komory i lufy na stockowy (HK od JG, ale pewności nie mam) - 450 stabilnych FPSów i strzelała jak złoto. Tak przytuliłem:

- komorę King Arms i gumkę Systema,

- silnik Tornado F1 High Torque.

 

Lufa zaczęła siedzieć ciasno w komorze, jak nigdy. ROF zadowalający. Jak na razie bez podwójnych strzałów, FPSy nie pomierzone...

 

Tu koledze zadziałało.

Ewentualnie można dorzucić opóźniacz popychacza aby wyeliminować ewentualność nieco zbyt długiej dyszy.

Edit: Tej z krzyżowym przekrojem nie znam, moja ma okrągły, ale powinny mieć te same wymiary.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Ostatnio grzebię w swojej specnie.

Kupiłem dyszę SHS (tą drugą na azteko http://azteko.pl/shs...o-m4-p-914.html) pasuje świetnie na głowicę cylindra co też nie jest takie oczywiste. Dobrze uszczelnia się z gumką hopup (u mnie G&G) w stockowej komorze.

Niestety dysza jest za długa (ma też 21.5mm) i pojawił się problem z podawaniem kulek.

Sprawę załatwia opóźniacz z kilka pln. (http://azteko.pl/arma-tech-opozniacz-popychacza-apg106-p-10899.html)

Druga opcja to tokarka, dobre ustawienie osiowości i skracanie.

 

Wynik jest taki, że na słabszej stockowej spręzynie Specny mam 330fps, na lufie guarder i ustawionym hopku.

Edited by kasztan1983
Link to post
Share on other sites

Witam.

Zastanawiam się nad wymianą gb w mojej replice SA-V01. Chcę wsadzić to: http://airsoftspareparts.com/index.php?route=product/product&path=59_86_87&product_id=1118

Czemu chce to zrobić? Osiągi w mojej replice są po jakimś czasie niestety ale tragiczne. Dodatkowo chciałbym przeprowadzić tuning który zwiększy moc repliki. Czy ten gearbox dużo zmieni?

 

Witam.

Zastanawiam się nad wymianą gb w mojej replice SA-V01. Chcę wsadzić to: http://airsoftspareparts.com/index.php?route=product/product&path=59_86_87&product_id=1118

Czemu chce to zrobić? Osiągi w mojej replice są po jakimś czasie niestety ale tragiczne. Dodatkowo chciałbym przeprowadzić tuning który zwiększy moc repliki. Czy ten gearbox dużo zmieni?

Link to post
Share on other sites

Problemy w replice są takie ze w jednej chwili zasięg spadł o jakieś 10m, a kulki po przejściu 35 m leciały gdzie chciały. Regulowanie hopka nic nie dało. Jedyne co wymieniłem w replice to gumke na czarną systemy.

 

Problemy w replice są takie ze w jednej chwili zasięg spadł o jakieś 10m, a kulki po przejściu 35 m leciały gdzie chciały. Regulowanie hopka nic nie dało. Jedyne co wymieniłem w replice to gumke na czarną systemy.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem, jeżeli nie masz smykałki do mechaniki to oddaj replikę do dobrego serwisu. Wyjdzie Ci szybciej i taniej. Mi sporo czasu zajęło zrobienie poprawek w mojej replice i na sporo rzeczy trzeba uważać.

 

Z Twoim problemem wcale bym nie obstawiał GB tylko komorę hop up której ustawienie "chodzi" albo zły dystanser.

Edited by kasztan1983
Link to post
Share on other sites

GB który zalinkowałeś na pewno sprawi, że nie będziesz mógł używać bolt-catcha. Jego (GB) wymiana (przez specjalistę mam nadzieję) nie rozwiąże też problemu, który opisałeś.

 

Kiedy wymieniałeś tą gumkę? Mogła się zużyć, to nie są wiecznie trwałe części. Jak długo już masz tą specnę? Jak jej używasz? Ile kulek wystrzeliwujesz?

Jeśli wymiana gumki, to wszystko, co było robione przy replice, to na bank masz straszne nieszczelności, zapewne W S Z Ę D Z I E :icon_mrgreen:

Czy czyścisz lufę regularnie i w odpowiedni sposób?

Oddaj do dobrego serwisu na przegląd. Jest szansa, że wyjdzie taniej niż nowy GB.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Czyszczenie lufy to podstawowy zabieg konserwacyjny - na wycior nakładasz trochę papieru toaletowego (jest miękki) i kropelkę olejku silikonowego. Zanim zaczniesz czyścić ustaw hopka na '0'. Wycior do lufy wprowadzaj delkatnie i ruchem obrotowym. Zmieniaj papier aż będzie czysty. Polecam po każdej strzelance.

 

Zanim zaczniesz upgrejdy, uszczelnij i nasmaruj ładnie co masz. Listę polecanych części znajdziesz w tym temacie oraz tu: http://forum.wmasg.pl/topic/139509-m-ki-specna-arms/

Poczytaj, to Ci da dobre pojęcie o temacie

Link to post
Share on other sites
Zmieniłem zdanie co do gb. Z powodu ograniczonego budżetu będę go ulepszał stopniowo. Jakie częsci polecacie na początku wymienić/ założyć oraz czy ktos zna ogarnięty serwis w Warszawie, który by to zrobił?

Dysza, lufa, teflonfix w komorze i glowicy cylindra, koniecznie mosfet. Potem, jezeli chcesz zaczac grzebac bardziej w GB w celu zwiekszania fpsow: tlok i jego glowica i glowica cylindra no i sprezyna (generalnie cały tuning by uszczelnić wszystko). Zebatki uwazam, ze są w porządku dopoki nie wsadzisz nic powyzej springa 130. Tak bym to zrobił.

Jestem z Warszawy, pare replik już zrobiłem. Jak chcesz to pisz priv.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jakie fpsy chcesz uzyskać. Mnie interesowało 350fps.

Dlatego zrobiłem "tylko" dyszę, podkładkowanie, sorbo, smarowanie w GB oraz AOE. Przy okazji wymieniłem sprężynki w GB. ( w ogóle otworzyłem gb z powodu pęknięcia jednej w spuście )

Wszystkie inne części miałem w doskonałym stanie, szczelność była bardzo dobra i nie widzę potrzeby ich wymieniać.

Trochę tak postrzelałem dla sprawdzenia poprawności i teraz będę wkładał mosfet.

 

Bez dwóch zdań najlepszymi upgrejdami repliki była lufa i gumka.

Edited by kasztan1983
Link to post
Share on other sites

Przy otwarciu GB warto spodkładkować zębatki. Dodam, że stockowe wytrzymują 140-stkę również (i to Guardera, czyli mocniejszą) natomiast stockowy silnik wtedy już jest mocno obciążony.

 

Co do wymiany części - jeśli na razie chcesz budżetowo, lub nie planujesz jakiegoś konkretnegu tuningu, to wymieniaj tylko zużyte lub nie trzymające szczelności. W myśl zasady: jak działa, to nie ruszaj.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Tyle ile każdy normalny tłok. Nieważne czy kupisz 15 czy 14, i tak pewnie będzie trzeba piłować zęby przy korekcji AOE.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich maniaków :)

 

Z góry uprzedzam że nie jestem napalonym na snajpienie dzieciakiem co dopiero zaczyna przygodę z ASG. Mam już trochę doświadczenia w Airsofcie, aczkolwiek w tuningu i serwisie jestem laikiem, a że mam teraz nową replikę którą chciałbym sobie z czasem przerobić na porządny karabin wyborowy to zakładam wątek aby dowiedzieć się potrzebnych informacji, by osiągnąć swój cel, tak więc proszę o zachowanie kultury i w miarę konkretne odpowiedzi bez zbędnych docinek i cwaniakowania między sobą :)

 

A więc posiadam nową full stock replikę Specna Arms SA - V26 i ze względu na jej gabaryty idealnie nadaje się ona na karabin wyborowy. Chciałbym, abyście podali mi w miarę możliwości kompletny set z częściami które muszę kupić (mile widziane linki):

 

-mój cel to 680/700 fps a jeśli to możliwe to nieco więcej (limit 800). Wiem jest to bardzo dużo (liczę się z odpowiedzialnością przy operowaniu taką repliką) a w razie potrzeby zawsze mogę tą moc zmniejszyć zmieniając sprężynę na słabszą. :)

 

-jeśli chodzi o części to chce wymienić w niej wszystko co jest wewnątrz aby wszystko było dobrze spasowane i w 100% ze sobą współpracowało. Cena nie gra roli, liczy się jakość i wytrzymałość aby przy tak dużej mocy replika działała bez zarzutów i była mniej narażona na uszkodzenia. :)

 

-dodatkowo chcę wyposażyć replikę w system ACU/Mosfet(który lepiej i dlaczego?), silnik high torque aby replika miała krótką pracę by ciężej było wykryć skąd padł strzał (jaki najlepiej zakupić?), dobrą lunetę (nie znam się jeszcze bardzo na optyce takiej jak lunety więc mile widziane propozycje jaką kupić i dlaczego), oraz porządny/polecany dwójnóg (który warto kupić by się szybko nie rozleciał?)

 

-planuje dokupić jeszcze do repliki kolbę snajperską magpul przez co będę miał cięższy dostęp do baterii więc zależy mi na kupnie takiej baterii, aby była wydajna i długo trzymała bym nie musiał jej często wyciągać z kolby.

 

-jeśli chodzi o lufę wew. to w stocku ma długość 350mm, a z tego co czytałem to przy wymianie części w środku lufa może więcej lub mniej wystawać więc chciałbym wiedzieć jaka to będzie różnica po wstawieniu nowych części bym mógł kupić odpowiednią preckę i tłumik. (chciałbym kupić preckę laylax prometheus 550mm do tłumika 200mm ale nie wiem jeszcze czy będzie pasować)

 

Żeby miało to wszystko ręce i nogi to najlepiej jeśli odpowiedzi dotyczące części będą w punktach 1) 2) 3).. odpowiednio na każdą część lub podzespół. Dodatkowe porady i rzeczy które warto wiedzieć też mile widziane :)

 

Replikę chcę skończyć na następny sezon więc będę obserwował ten temat i zbierał informację, aby jak najwięcej wiedzieć co muszę dokładnie kupić i zrobić :)

 

Myślę że w miarę profesjonalnego podejścia i konkretnych odpowiedzi, ten temat pomoże również innym osobom o podobnych potrzebach więc zachęcam obeznane osoby do wzięcia udziału w dyskusji :)

 

Temat wymaga cierpliwości by go przeczytać i wiedzy odnośnie tuningu, ale mam nadzieję że znajdą się osoby które będą chciały mi pomóc :)

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i do zobaczenia w dyskusji... :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...