Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle a okulary i parowanie


Recommended Posts

Cześć, siedzę w ASG od niedawna, i cały czas męczę się z jednym - parowanie okularów. Ogólnie to nie przeszkadza, jak jest ciepło, sucho i mamy optykę mechaniczną, ale wkurza gdy jest wilgotno albo jak mam lunetę w karabinie i nic nie widać. Pytanie do ludzi używających gogli - parują mniej? Według niektórych tak, nie wiem jak jest naprawdę. I jeszcze jedno - jakieś porządne, nie parujące okulary/gogle do 100 zł? Z góry dzięki ;)

 

 

Pozdrawiam, Piotrek

Link to post
Share on other sites

Generalnie to ESS Turbofany też mi potrafią zaparować jak jest dużo wilgoci w powietrzu, a ja się trochę zgrzeję i zatrzymam w miejscu. Zwykle tryb turbo szybko sobie z tym radzi, więc jednak dobrze mieć ten wentylatorek. Możliwe, że potęgowała to maska, dlatego trochę ją ostatnio przemodelowałem, aby było przewiewniej. Dobrym rozwiązaniem były takie szybki, ale ESS już ich nie produkuje.

 

Sam zastanawiam się nad jakimiś okularami na milsimy i różnego rodzaju gry o umiarkowanym tempie akcji.

Link to post
Share on other sites

Cześć, siedzę w ASG od niedawna, i cały czas męczę się z jednym - parowanie okularów. Ogólnie to nie przeszkadza, jak jest ciepło, sucho i mamy optykę mechaniczną, ale wkurza gdy jest wilgotno albo jak mam lunetę w karabinie i nic nie widać. Pytanie do ludzi używających gogli - parują mniej? Według niektórych tak, nie wiem jak jest naprawdę. I jeszcze jedno - jakieś porządne, nie parujące okulary/gogle do 100 zł? Z góry dzięki :icon_wink:

 

 

Pozdrawiam, Piotrek

 

Jakich okularów używasz? Dla mnie najlepiej działa połączenie szmatki nasączonej antifogiem ESS i Op Dropsów od McNett. Nic nie paruje nawet z założoną maską. A przerobiłem już masę dziwnych wynalazków.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dla sportowców tworzy się gogle (i okulary) z powloką hydrofobową, żeby woda się nie osadzała, to samo dotyczy pary wodnej. Są też powłoki oleofobowe, które zapobiegają osadzaniu się cząsteczek brudu, to jest jeszcze lepsze rozwiązanie. Tak że warto patrzeć na te powłoki.

Link to post
Share on other sites

A ja sobie walnąłem wentylatorki w gogle BHP, mam dwie prędkości i w zdecydowanej większości przypadków nie mam problemów z parowaniem podczas gdy koledzy z okularami psioczą. Potrzebne były małe modyfikacje do zwiększenia przepływu powietrza ale działa. Raz tylko miałem po ok. 2 godzinach latania całkowicie zaparowane szybki (pod koniec naszej gry) ale to było przed świętami Bożego Narodzenia i padało. Koledzy z okularami nie mieli lżejszego życia. :-)

Link to post
Share on other sites
A mi akurat okulary parują bardziej niż gogle :icon_razz: to znaczy że okulary parują cały czas bez powodu, od razu jak je założe, a gogle dopiero jak dużo pobiegam itd. Okulary to McCulloch bhp a gogle Uvex U-Sonic

 

Jak porównujesz bardzo badziewne okulary ze średnimi goglami to tak jest. Ale jak się porówna okulary dobrej klasy z goglami dobrej klasy (lub okulary niskiej klasy z goglami niskiej klasy itd) to wyjdzie to co zawsze: okulary parują mniej.

 

Tak czy owak, przy kasie która wydaje się na gnaty i inne akcesoria- zakup okularów czy dobrych gogli nie jest w ogóle wydatkiem który stanowi jakiś problem. Dobre okulary to koszt jednej trzeciej np dobrych butów, jednej dziesiątej dobrej repliki, czterokrotność paczki dobrych kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Wentylatorki ściągałem z aliexpress.com od Chińczyków. Trwało to z 1-1,5 miesiąca ale nie miałem ciśnienia z czasem a ceny u nas były kilkukrotnie wyższe. De facto te 2 dychy za wentylator kupowany u nas to też nie tragedia ale na eksperymenty wolałem przeznaczyć mniejszą kasę. Jeśli znasz parametry swojego wentylatorka to szukaj na stronie np. tme. Poczytaj też ten wątek: http://forum.wmasg.pl/topic/105514-wiatraczek-do-gogli-gdzie-kupic/page__st__0

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kogoś to zainteresuje, to podam bardzo tani i bardzo skuteczny sposób na parowanie okularów. I gogli pewnie też. Ten sposób, to nawilżane chusteczki W5 z Lidla. Wystarczy przetrzeć szkiełka i nawet na cały dzień mamy spokój (w zależności od warunków atmosferycznych i pocenia się). Spróbujcie, a nie pożałujecie :)

Link to post
Share on other sites

W5 też mam w zestawie ale to wiele zależy od temperatury otoczenia, wilgotności, naszego "zgrzania się", emisji wilgotności przez danego osobnika, czy jest chociaż trochę wiatru czy nie oraz innych czynników, które mi teraz do głowy nie przychodzą. Do rzeczy: koledzy w okularach, ja w goglach z wentylatorami, oni co chwilę musieli przecierać bryle (mieliśmy W5 więc dlatego o tym piszę) a u mnie spokój. Wystarczyło przełączyć na II bieg i po sprawie. Tak więc te chusteczki są OK do czyszczenia ale nie gloryfikował bym tak bardzo ich działania. Co nie znaczy, że nie działają.

Link to post
Share on other sites

Też myślałem, że są super. Jak mi gogle zaparowały, przetarłem je aż dwiema takimi chusteczkami. Myślałem, że wygrałem z parowaniem, ale zaraz po założeniu ich ponownie, znowu musiałem patrzeć jak przez mgłę. U mnie się nie sprawdziły. Swego czasu smarowałem je woskiem do auta. To pomagało. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...