Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potrzebóję pomocy przy wyborze repliki ASG.


Recommended Posts

Chce Ci się czekać tyle czasu na odpowiedzi w tym temacie? Ostatni temat "jaka replika do 1000zł" jest z końca ubiegłego roku i zawiera duże ilości informacji naraz. Żeby tego było mało, sam wyskakuje i to w googlach.

 

Bierz jakąś emkę od Evolution Airsoft - jedyne sensowne rozwiązanie do 1k pln. Na kulkach 0,20 i gumce systema energy dasz radę w lesie a jak jakieś cqb wpadnie to bez problemu Cię wpuszczą.

Edited by gattling
Link to post
Share on other sites

Bo od repliki w tej cenie można wymagać więcej :icon_wink: Złota zasada jest taka, że łatwiej i taniej wymienić środek repliki niż budę. Z tego względu lepszym wyborem wydają się repliki EA.

 

Ok to moze do precyzuje.

Sam właśnie szukam repliki w przedziale 900-1300zł, do lasu, szturm i jak najmiej plastiku.

 

Co do moich wymagań / preferencji:

- Chciałem zeby replika była w miare długa - a to dlatego ze z tego co wiem czym dłuzsza lufa tym lepiej leci a planuje w miare szybko wymienic stockowa na lufe precyzyjna (prawdopodobnie Prometheus 6,03mm ...)

- System szybkiej wymiany sprzezyny - głownie dlatego, że nie chce przez pierwsze 12 m-cy (gwarancja) ingerowac w Gearbox, i zdaje sobie sprawe ze pewniie wymiana bedzie mozliwa tylko na ta sama tej samej firmy zeby nie stracic gwarancji.

- Jak najmiej plastiku - Plastiikowa mozee byc kolba i chwyt,

- FPS min 400 - no tak sobie wymysliłem co zrobic :icon_razz:

- M4 - w pierwszej kolejnosci (byle nie AK)

 

I teraz najwazniejsze, poniżej wkleje repliki ktore w mojej ocenie spełlniaja powyższe wymagania zachowujac odpowiedni stosunek ceny do jakosci.

Bedę wdzieczny za wasza pomoc w wyborze poprzez ciekawe uzasadnienia.

 

1. Specna Arms SA-A20 (ASCU2 Gen.4+ version) - 1289zł

https://gunfire.pl/p...-4-version.html

 

Zalety:

- ASCU na start (czy on jest na okablowaniu niskooporowym?)

- System szybkiej wymiany sprężyny Enter & Convert™ - wystarczajaco szybki

- Długa lufa wewn, 350mm

- Długa szyna RIS

- "Mieszczącą akumulator kolbę jak i chwyt pistoletowy wytworzono z polimerowego tworzywa sztucznego." - reszta Stal, ZnAl

 

Wady:

- Keymod - wole full RIS ale nie ma tragedii

- Brak ASCU - chociaz ciagle nie wiem czy nie lepiej jest oddzielnie zamontowac MOSFET na kablach niskooporowych

- Brak pełnego RIS'a

 

2. Specna Arms SA-B15 - Chaos Grey - 1099zł

https://gunfire.pl/p...Chaos-Grey.html

 

Zalety:

- Długa lufa wenw. ~390mm

- Cena

- System szybkiej wymiany sprężyny Enter & Convert™ - wystarczajaco szybki

- kawałki RIS'a w zestawie

- "Mieszczącą akumulator kolbę jak i chwyt pistoletowy wytworzono z polimerowego tworzywa sztucznego." - reszta Stal, ZnAl

 

Wady:

- Keymod - wole full RIS ale nie ma tragedii

- Brak ASCU - chociaz ciagle nie wiem czy nie lepiej jest oddzielnie zamontowac MOSFET na kablach niskooporowych

- Brak pełnego RIS'a

 

3. G&G CM16 Predator - 1246zł

https://gunfire.pl/p...6-Predator.html

 

Zalety:

- Słyszałem ze G&G to bdb firma i ze ma dobre bebechy

- ETU

- Design

- Metal tam gdzie jest

 

Wady:

- Cena

- Tworzywo

 

Ogolnie jak widac po propozycjach spodobały mi sie te Specny i jestem bardzo ciekaw dlaczego moze to byc zły wybór w waszej ocenie i przy tym budzecie.

Przez jakis czas zastanawiałem sie tez nad wyborem repliki z systemem SAEC ale ostatecznie nie zalezy mi na az tak szybkim wymianie sprzezyny bo i tak pewnie na CQB nie bede z nia chodzil. E&C wybralem tylko dlatego ze sprezyna sie bedzie zuzywac i chce miesc mozliwosc wymiany jej na nowa M120 Specny (tak zeby nie stracic gwarancji) i nie grzebac w gearboxie.

Druga kwestia to ASCU wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem ktora poprawia znaczaco prace repliki zwłaszcza ze porzez te 12 miechow niebede mogl zamontowac MOSFET'u. Na koniec "Nie platikowa obudowa" no ok oprocz chwytu i kolby ale to i tak dobrze wiecej nie wymagam.

 

To tyle jestem ciekaw waszej opini i pomocy w wyborze repliki.

Dzieki!!

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Nie wiem nowy jestem tak zakładałem ;) jeżeli nie to fakt można pomyśleć to replice bez szybkiej wymiany.

 

W poście moim jest błąd nt wad w pierwszej replice - wadą jest ceną ;) i tylko to. Wyedytuje jak wrócę

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ta szybka wymiana jest o tyle dobra, że nieznajac sie zbytnio na GB nie musze go rozkrecać, wiec jest szansa, że nie popsuje :icon_wink:

 

A co do replik które podałem to co o nich sądzicie? Macie jakieś lepsze propozycje?

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Ile razy z Twojego doświadczenia będziesz wymieniał sprężynę? W szturmówkach na tych FPS strzelam, że ani razu nie będziesz potrzebował. Możesz kupić i się cieszyć, zignorować opinie, że specna przy tym budżecie to lekki przypał i mieć tą szybką wymianę sprężyny czy ASCU, które nie są jakimiś bajerami, a sklepy będą piały, że jest to niemal niezbędne do prawidłowego działania.

 

Abstrahując

- masz do wyboru 2 auta. Jedno porządne, trochę droższe. Drugie ma widocznie gorsze wykonanie, ale pan Janusz z komisu zapewnia, że masz w nim dodatkowo uchwyt na kubek. Które wybierzesz?

 

A teraz pomyśl, za ile $ dokupisz uchwyt na kubek, a ile włożysz w to drugie, by dorównało lepszemu produktowi.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

 

 

Abstrahując

- masz do wyboru 2 auta. Jedno porządne, trochę droższe. Drugie ma widocznie gorsze wykonanie, ale pan Janusz z komisu zapewnia, że masz w nim dodatkowo uchwyt na kubek. Które wybierzesz?

 

A teraz pomyśl, za ile $ dokupisz uchwyt na kubek, a ile włożysz w to drugie, by dorównało lepszemu produktowi.

Tylko, że porównanie z kubkiem do kawy jest lekka nie trafione. Raczej zamiast tego kubka do kawy powinina np. być automatyczna skrzynia biegów. Także, Specna nie odstaje zbytnio od GG CM.

 

To powiedziawszy, kupno GG CM lub Specny jak się ma 1300 PLN to jest błąd. Te repliki kupuje się poniżej 900PLN. Przy tych pieniądzach, można już coś lepszego poszukać - choćby KWA

Link to post
Share on other sites

1300 to max ale z chęcią wolałbym wydać mniej o ile uda się znaleźć coś dobrego w niższej cenie.

I tak planowałem wymienić z czasem bebechy (czyt. wymienic i zamontowac flat Hop, lufa, silnik) na początek to co nie wymaga ingerencji w GB.

 

Czyli rozumiem, że SA moze być ale żal wydawac 1000+ na nie.

Link to post
Share on other sites

Vim, tylko kto mówi o G&G CM....? Buniek już x postów temu pisał, że przynajmniej EA powinno zwrócić uwagę.

 

EA, King Arms, G&P w promocjach - chociaż o to ostatnie może być ciężko.

 

Wsród podanych przez niego replik była własnie G&G CM.

Zgadzam się, że powinien szukać KA lub G&P w promocjach. EA to prawdę mówiąc po doświadczeniach w mojej grupie nie mogę polecać, ale mieliśmy u nas te tańsze, może droższe nie są tak słabe.

Link to post
Share on other sites

G&G wrzuciłem tylko dlatego, że fajnie wyglada i że ma ta firma dobra opinie.

 

Zastanawiam się coraz bardziej nad 2. Specna Arms SA-B15 - Chaos Grey - 1099zł bo cena w sumie spoko.

 

+ wczoraj znalazem podobna innej firmy (może faktycznie nie waro wydawac 1000 za SA)

 

4. CM.068C [P&J] - 830,46zł

http://www.taiwangun...zne/cm-068c-p-j

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Jesli planujesz tuning to zakładam, że replika ma Ci długo posłużyć. Dlatego, skoro masz na to budżet, weź coś pierwszej klasy, z metalu - lepiej wykonany korpus nie złapie z czasem luzów, nie zacznie klekotać. No i nie będzie mial wad typu krzywo wykonane elementy, co może wpływać na osiowość repliki.

A jakbyś chciał sprzedać, to markowa replika z czasem mniej traci na wartości.

Pamiętaj też, że fajny wygląd jest mniej ważny od fajnych osiągów ;) O ile lansiarski wygląd na zdjęciach nie jest dla Ciebie bardzo istotny, to nie musisz mieć wszędzie szyn RIS, keymodów, taktycznych bajerów. Byle było na czym zamontować optykę, bo z czasem pewnie sobie jakąs kupisz.

Link to post
Share on other sites

Jesli planujesz tuning to zakładam, że replika ma Ci długo posłużyć. Dlatego, skoro masz na to budżet, weź coś pierwszej klasy, z metalu - lepiej wykonany korpus nie złapie z czasem luzów, nie zacznie klekotać. No i nie będzie mial wad typu krzywo wykonane elementy, co może wpływać na osiowość repliki.

A jakbyś chciał sprzedać, to markowa replika z czasem mniej traci na wartości.

Pamiętaj też, że fajny wygląd jest mniej ważny od fajnych osiągów :icon_wink: O ile lansiarski wygląd na zdjęciach nie jest dla Ciebie bardzo istotny, to nie musisz mieć wszędzie szyn RIS, keymodów, taktycznych bajerów. Byle było na czym zamontować optykę, bo z czasem pewnie sobie jakąs kupisz.

 

ok to jak najlepiej wydać 1000zł ? jakies propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Podaję numer konta ...

Przepraszam, nie mogłem sie powstrzymać :D

 

EDYTA: HaKaśki Specny zbierają dobre recenzje ostatnio (uwaga - wybredy w kwestii magazynków). Obczaj wątek, a potem są do wyboru w Zbrojowni, GF,...

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Specny nie kupuj, nie ma to najmniejszego sensu. Już od +/- 800 masz mkę od EA. Specna co by nie mówić to chińczyk.

 

 

Tyle że tą specne da rade małym nakładem finansowym rozsądnie zrobić a Ea padnie jak troszke zwiększysz moc .

Jak na moje odżałuj jeszcze z miesiąc i zwiększ finanse na replike co by potem nie żałować .

Najgorsze uczucie gdy na akcji Ci replika pada bo zębatki zmieliło albo gb poszedł w siną dal

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...