Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kupiłem Baofenga - co dalej?


Recommended Posts

W temacie tej elektroniki jestem totalna ciemnota, także proszę o zwięzłą i krótką odpowiedź na pytanie, i co dalej.

 

Dokładnie zakupiłem UV-5R UP

 

Czy muszę je jakoś programować, co wymienić, i najlepiej na co? Jak dostosować je tak aby spełniało dobrze funkcję Intra/Intercom w szczególności na Simy.

Edited by Moses
Link to post
Share on other sites

Najlepiej zapytać w temacie dotyczącym radiokomunikacji. Tam było to wielokrotnie omawiane.

W skrócie - jeśli nie jest zaprogramowane, to warto zapisać chociażby częstotliwości PMR. Można to zrobić z klawiatury lub poprzez kompa (potrzebny kabel). Inne częstotliwości i tak ustalane są indywidualnie przez oranizatorów gry, więc programować je można bezpośrednio przed zabawą.

Co kupić? Dłuższą antenę i powiększoną baterię. To chyba dwa najpopularniejsze i najbardziej sensowne zakupy do tego radyjka, jeśli chcesz je wykorzystywać na simach. Warto też zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy z odpowiednim PTT (wtyk Kenwood).

Link to post
Share on other sites

Najlepiej zapytać w temacie dotyczącym radiokomunikacji. Tam było to wielokrotnie omawiane.

W skrócie - jeśli nie jest zaprogramowane, to warto zapisać chociażby częstotliwości PMR. Można to zrobić z klawiatury lub poprzez kompa (potrzebny kabel). Inne częstotliwości i tak ustalane są indywidualnie przez oranizatorów gry, więc programować je można bezpośrednio przed zabawą.

Co kupić? Dłuższą antenę i powiększoną baterię. To chyba dwa najpopularniejsze i najbardziej sensowne zakupy do tego radyjka, jeśli chcesz je wykorzystywać na simach. Warto też zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy z odpowiednim PTT (wtyk Kenwood).

 

Dzieki Pietracha, niestety dla lamera wyłuskanie istotnych informacji spośród 170 stron tematu jest trochę problematyczne ;)

 

Także moje drugie pytanie

 

Jak patrzyłem po sklepach jest trochę anten różnej długości - rozumiem że czym dłuższa tym lepsza, ale czy producent sie liczy?

 

są w sprzedaży anteny no name, Reux Nagoya czym się kierować przy wyborze?

Link to post
Share on other sites

Są lepsze (Comet, Diamond) Nagoya do airsoftu wystarczy, tylko uważaj bo jest mnóstwo podróbek na rynku. Kupuj w wiarygodnych sklepach. W Warszawie Avantiradio ma niezły wybór antenek. Pamiętaj żeby kupićwersję SMA-F. NA-771 będzie OK, alno nieco krótsza 701. 771 lepiej da radę na 2m

 

Nie musisz kupować kabla i instalować softu . Tak jak napisano powyżej częstotliwości pmr wbijesz z palca a jakieś inne egzotyczne też przed imprezą. Na Sima przyda się zapasowa bateria - jedna 48h może nie wytrzymać

 

Oczywiscie potrzebny Ci zestaw z wtykiem typu Kenwood . Duzo tu napisano ale raczej unikaj Z-Tacticala :icon_wink: Moze być mikrofonosłuchawka, grucha ze słuchawką albo bowman jakiś

Edited by kugelblitz
Link to post
Share on other sites

dokładnie tak, o mocy ponad .5 W nie wspominając ale tu chyba chodzi o kwestię wykorzystania a nie samej mozliwości nadawania. Posobnie zresztą jak z częstotliwościami. W PL można bezkarnia uzywać tylko PMR z 500 mW mocą, ale ten niech kto nigdy nie używał maksymalnej mocy Baofenga/Wouxuna czy innych częstotliwości pierwszy rzuci we mnie pancerna gruchą Kenwooda :icon_wink:

Edited by kugelblitz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...