Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Budapeszt 1945", 4-5 marca 2022 r. Piekary k. Piątku


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znowu wszystkie miejsca w Osi zajęte, za wyjątkiem dowódcy. 

U kilku osób minęły już 2 tygodnie od zgłoszenia i nadal nie otrzymałem wpisowego. Pozwoliłem sobie podkreślić te osoby na liście. Jeśli do końca jutrzejszego dnia nie potwierdzą zgłoszenia, zostanie ono anulowane. 

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciągle dostaje zgłoszenia do Osi. Przypominam, że jest tam aktualnie tylko i wyłącznie jedno wolne miejsce dla dowódcy. Jeśli ktoś chce zająć inną funkcję, to niestety musi poczekać aż te się zwolnią. Gdyby nie limit osób po stronie osi, to wliczając osoby z anulowanymi zgłoszeniami i tymi nie zaakceptowanymi przez brak miejsc, Niemcy mieliby już ponad 30 zapisanych graczy.

Rosjan na ten moment jest 10. Niestety też, parę osób odpadło, przez anulacje zgłoszenia. Liczę, że do końca stycznia, uda się nadrobić braki w etatach ;)

A tak poza tym, wczoraj była rocznica rozpoczęcia oblężenia Budapesztu. Z tej okazji polecam do przeczytania bardzo ciekawy artykuł - https://www.facebook.com/WojnawKolorze2.0/posts/321352343196421

Na zachętę dla Rosjan do zaciągania się wstawiam fragment z powyższego artykułu ;)

"To miał być raj. Pierwsze zachodnie miasto, które miała zdobyć Armia Czerwona. Słynące z doskonałych win, z białego chleba, z muzyki i architektury. Opowieści o bogactwach węgierskiej stolicy łechtały sowieckich żołnierzy, spragnionych skarbów, alkoholu i kobiet. Tego miało być tam pod dostatkiem. A w dodatku - klucz i brama do Wiednia, całej Austrii. A może i do Bawarii i północnych Włoch? Może nawet dalej…?

Byli wszak niezwyciężeni. Dysponowali miażdżącą przewagą liczebną, niekończącymi się rzekami czołgów i armat, mrowiem samolotów. Byli Goliatami tej wojny. Zmechanizowanymi Goliatami, z klekoczącymi gąsienicami i warczącymi silnikami, ryczącymi salwami Katiusz i hukiem niezliczonych armat, którym towarzyszył krok setek tysięcy piechurów.
Któż mógłby ich powstrzymać na dłużej niż pięć minut...?
Któż...?
Ci, którzy im wydali bitwę rozmachem dorównującą Stalingradowi, jedną z największych batalii tej wojny, na pewno znali odpowiedź na to pytanie"
 
I oczywiście, życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku ;)
Link to post
Share on other sites

Druki do magów....   magazynek ok 130 zł, wydruk z wkładem pewnie drugie tyle. Za chiński magazynek płacisz ponad 200zł. Jakoś mnie taka zabawa nie kręci,  a wyszło dzisiaj że są problemy z tymi drukami do ppsh....  tymbardziej  że jest tyle sposobów żeby ograniczyć hicapy do replik, do których nie ma innych magów że głowa boli.  
U mnie jest taki sposób.  Przykładowo. Ppsh41 ma 71 nabojów w bębnie. Możesz mieć przy sobie max 3 magazynki. Masz jednego hicapa? Proste. Masz załadowanego jednego hicapa na 71 + kulki, a przy sobie 2 woreczki strunowe a w każdym po 71+4 kulki.  Pusty magazynek? Wyciągasz, dosypujesz z woreczka, nakręcasz, wkładasz.  I nie widać różnicy czy masz haicapa czy nie. 

Co do auto.  Chcesz pojedynczy dla wszystkich? Ale fps dla 4 taktów mają być takie same. Po to masz 100 fps więcej, żeby mieć przewagę zasięgu nad Pm. A chybadlatego niemcy postanowili się zbroić w broń maszynową, bo ruscy pokazali im, co potrafią zrobić pm jak wejdą w zasięg. 

Ps. Nie wiem jak się cytuje tutaj. To komentarza a propo kolegi Mekar;a.

Link to post
Share on other sites

Ach ta grafomania Andrzeja, który chyba czasem myśli, że jest redaktorem Wołoszańskim... ;)

Ale wracając ad rem - czy z magazynkami o dużej pojemności nie jest tak, że musisz mieć wsypaną pewną minimalną ilość kulek, żeby w ogóle podawał? Nie wiem ile jest potrzebne w magazynku do PPSz, ale chyba sporo, skoro magazynek bębnowy ma pojemność 2 tysięcy kulek. Więc pojawia się problem jak to wyliczyć.

Co do trybu ognia pojedynczego, to założenie to ma na celu po pierwsze premiowanie funkcyjnych, a po drugie podniesienie realizmu - wszak gros broni strzeleckiej po jednej i drugiej stronie stanowiły karabiny powtarzalne. De facto zamiast katować Thompsona czy StG na singlu towarzystwo powinno używać czterotaktów, ale jak się nie ma co się lubi to się...

Dlatego najlepiej zamiast mordować się z magazynkami o dużej pojemności i ogniem pojedynczym przesiąść się na jakiegokolwiek czterotakta. Więcej zabawy, mniej problemów.

P.s. @micju34 do cytowania służy przycisk "Cytuj" w lewym dolnym rogu posta, na który chcesz odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

właśnie wszelakie magazynki pudełkowe, które mieszczą dużo mnie kulek potrzebują więcej amunicji do pokręcenia żeby zacząc strzelać. 
Bębenki czy to do thompsona czy do ppsh - pomimo że mają większą pojemność (jest dużo więcej miejsca na same kulki) mają przewód na kulki dużo krótszy ze względu na budowę. U mnie testowane na thompsonie na hi capie okrągłym z cymy i haicapie pudełkowym z TM.  Bębenek wystrzelił więcej kulek niż haicap ze względu na właśnie krótszy przewód do podawania kulek. Tak samo o dziwo wyszło mi z haicapem w przypadku Akm  z e&l przy magazynkach pudełkowych a drumie elektrycznym. 
Akurat u mnie nie ma opcji katowania repliki :D trochę $$ jest w nie włożone, żeby nie dostawały po dupie na sinlgu, bo jeżdżę dużo po różnych terenach leśnych gdzie jest tylko semi i dużo po cqb gdzie semi to już tradycja. Z resztą, w moim thompsonie z Tm dzieje się taka magia, której ja nie potrafię wytłumaczyć, że strzelając na singlu kulki lecą lepiej niż waląc seriami czy auto 0.o. Podejrzewam że za mała moc i za duża szybkostrzelność ale auto strzelam mało kiedy, więc mi to nie przeszkadza :D


Może przegiąłem z tymi 71+4 ale jak załadujesz 100 kulek to te 70 wystrzelisz. I spokojnie możesz mieć 2 haicapy do szybkiej wymiany, a potem dosypujesz z woreczka po 100 kulek i dokręcasz. Nawet czasowo zajmuje dłużej jak doładowanie strzykawką zwykłego maga.  Także nie widać różnicy czy ktoś ma haicapy czy zwykłe mag jeśli się do tego stosuje. 

Link to post
Share on other sites

A z resztą sam jak stwierdziłeś, spring u usa tylko do snajperów  a mój garand jest wyszykowany na imprezy typu "misja afganistan" czy zwykłe jebanki niedziele gdzie jest limit typowo pod dmr, więc mi jak imprezy ash zostaje tylko thompson i ppsh.  (m1 carabine sprzedałem, nie nadaje się do gry w polu...)
Oczywiście czekam z niecierpliwością o zapowiedziane magi do ppsh innej niż haicapy, na pewno zrobię zapas ich. 
Tak samo jak czekam na Svt (mam nadzieję że będą inne magi od razu...) czy enfielda. 
Oraz gdzieś z tyłu głowy jest myśl, że skoro taiwan wziął się za sprzęt 2 wojenny, to może i do m1819 pojawią się inne magi jak haicapy (z resztą, żeby pojawiła się sama replika to na pewno kupię ;D)

Link to post
Share on other sites

@micju34 nie rozumiem twych problemów do prawdy.

- wydruk do bębnowego od pepeszy to koszt groszowy. Chłop od replik graba udostępnił plik 3d (ja bym tak nie zrobił, ja bym brał 5 ziko od wydruku), ten plik jest oszczędny w materiał i koszt będzie imo max 10zl na oko. Sam plik wrzucę na forum żeby nie zginął.

- czy zmiana sprężyny w replice to problem? Nie ingeruje w dysze tłok komore gumkę i lufę, czyli w elementy które muszą być zgrane ze sobą żeby replika dobrze działała. Sprężynie nic tu do tego, więc jeśli ktoś mi tak powie że jest niby inaczej uśmieję się do rozpuku. Jak na razie nikt mnie nie rozśmieszył w tej kwestii więc nie jest źle.

Ogólnie nienawidzę hicupów bo są zbyt skomplikowane i zawodne. I grzechoczą. I trzeba podkręcać. Obrzydlictwo. Fujka. 

Resztę to już @Domin007 wyjaśnił.

Link to post
Share on other sites

a właśnie teraz się pojawiło ileś postów, jak te druki nie działają... mi by było szkoda haicapa za ponad stówę zmarnować na coś, co nie działa. 
Tak, zmiana to problem. Rozkręcasz Gb i ingerujesz w dysze, komorę tłok. Nie zrobisz tego  w taki sposób, by czegoś nie poruszać. Aktualnie mam szczelność na poziomie +/- 2 fps i nie mam zamiaru tego zmieniać. Samo rozkręcenie Gb to utrata szczelności i nie raz osiowości repliki nad którą ktoś siedział ileś godzin. Także ja nie mam zamiaru zmieniać spręyny na jedną imprezę. Wolę posiedzieć w domu. Proste.


A to że nie lubisz Twój problem. Tak samo jak biegasz z masuerem a nie z mp40 do którego są midy. Mi jeszcze żaden hicapa nie zawiódł. Nie wiem gdzie jest to skomplikowane na paru trybach i sprężynach.  Ja też nie lubię ale nie mam zamiaru ryzykować  utratą dobrego magazynka na wszelakie instalacje domowej roboty. A sposób by hicapy nie miały żadnej przewagi na innymi magami jest dużo. Przykład podałem wyżej. 

A to że grzechocą to chyba lepiej dla drużyny przeciwnej :D 
 

Link to post
Share on other sites

@micju34Ale przecież 'koszer' broń nigdy nie była problemem na ASH. Mając thompsona, do którego są tanie midy/lowy, po co robić sobie kłopot z nowym PMem. To już lepiej przyjść z tym czym się ma i działa, albo tak jak mówi Dominik, ogarnąć sobie 4takt. Najważniejsze, żeby się gra odbyła.

Link to post
Share on other sites

Aj waj i znowu odgrzewanie kotleta bo możne jest koszer. To już trzecie podejście do tematu. Proszę o recenzje i testy praktyczne tej modyfikacji a nie tylko oooo fajne jest !!!. Po złożeniu będzie działać lub nie biedzie. Jeśli projekt działała i jest sprawny czyli podaje bez zacięć wywalę swoje wkładki i zrobię te konwersje.

 

Edited by gregorius7
Link to post
Share on other sites

DOŚĆ!

Poużywaliśmy sobie i wystarczy. Panowie, to jest temat o grze "Budapeszt 1945" i proszę rozmawiać w tym miejscu wyłącznie o nadchodzącej imprezie. Tematy techniczne dot. magazynków i wyższości wysokiej pojemności nad niską lub a tergo proszę omawiać w odpowiednich tematach (np.: https://wmasg.com/pl/forum/topic/167223-magazynki-amunicja-zasady-dla-ash).

Kolejne posty, jeżeli nie będą dotyczyły kwestii stricte związanych z grą bezpardonowo wytnę.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, SPAWACZ88 napisał:

Z chęcią dopisał bym się po państw OSI :)

Wystarczy zachęcić graczy do rejestracji po stronie sowieckiej. Jak Sowieci będą mieli przewagę liczebną, Marek z przyjemnością powiększy listę miejsc po stronie niemieckiej. Chęć należy przekuć w czyn!

Link to post
Share on other sites

Przypominam, że do końca miesiąca, przy zapisach do gry obowiązuje tańsze wpisowe. Dlatego doradzam się śpieszyć z decyzją o wzięciu udziału w grze ;) Na ten moment zapisy są otwarte tylko do Armii Czerwonej (nie licząc nadal wolnej fuchy dowódcy niemieckiego). Ale jeśli zgłosi się jeszcze trochę Rosjan, to także i w Osi dodane zostanie kilka miejsc.

268839387_4758261750917528_3671769076553

Mem autorstwa @Mekar

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Domin007 napisał:

O Gosh, jakie to dobre! :D @Mekar wincyj memów!

Marku, ja bym puścił Niemców bez dowódcy. Zobaczymy co zrobią. ;)

Jako, że dowódca nie wyda żadnych rozkazów, to samowolne opuszczanie respa będzie oznaczać niesubordynacje i rozmowę z żandarmem, który wbije delikwentowi ostre argumenty do głowy, czemu nie powinien tego robić ;) Żandarm jednak nie potrzebuje rozkazów by chodzić po terenie, więc może utrzyma cały front na swoich barkach :)

 

A tak poza tym, to "Terapia Memowa" najwidoczniej działa, ponieważ w dniu dzisiejszym liczba zapisanych osób po obu stronach się wyrównała. Mamy po 22 graczy na frakcje :)

Link to post
Share on other sites

Marku ! W kwestii medyków i leczenia proszę o wyjaśnienie pewnych spraw.

Przy pierwszym trafieniu  jesteśmy ranni. Czy jeśli drugi raz ktoś nas trafi po tym 1 trafieniu  liczymy to jak drugą ranę ? 

Przy drugim trafieniu musimy usztywnić czymś kończynę.  Co dalej ma robić gracz w ten sposób zaopatrzony? Może walczyć czy nie i jak szybko wraca do gry?

Drugie pytanie czy warto w ogóle stosować  usztywnienie kończyny ?  Czy nie lepiej byłoby  wycofać gracza  na tyły ( np ewakuacja przez medyka, kolegę pod rękę ) i odczekanie jakiegoś czasu?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...