Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDW: "Dieppe 1942" - Piątek-Piekary, 15 października 2022 r. (ASH)


Recommended Posts

35 minut temu, Młody_brt napisał:

Nie każdy ma pistolet ale każdy powinien zrobić downgrade repliki ? - (...) Idąc ta myślą to chyba więcej osób musiałoby zrobić downgrade niż zakupić boczniaka, a idąc jeszcze dalej śmiem stwierdzić, że każdy z mocniejsza replika powinien mieć boczniaka od dawna. (...)

Co do wag kulek to zgodzę się z kilkoma osobami, 4t mający nawet 450fps nie lata dobrze na 0.3g i celność jest wtedy słaba nie mówiąc już o czymś lżejszym.

Adrianie, ale po co robić downgrade, skoro repliki z pudełka, o czym wspominałem w wiadomym temacie, mieszczą się w proponowanych limitach?

Co do pistoletów, to niestety, ale to że każdy POWINIEN mieć pistolet, nie znaczy, że faktycznie go MA, zgodzisz się zapewne ze mną.

Jeżeli chodzi o kulki, to z kolei tak jak już pisałem - cięższych niż 0,36 w ogóle nie przewiduję. Owszem celność lżejszych kulek jest słabsza, ale za to mają mniejszą energię kinetyczną, zatem mniejszy potencjał do powodowania uszkodzeń.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 minuty temu, Domin007 napisał:

Adrianie, ale po co robić downgrade, skoro repliki z pudełka, o czym wspominałem w wiadomym temacie, mieszczą się w proponowanych limitach?

Wiem, czepiam się ale po to są dyskusje.

Proponowane limity mówisz o początkowych założeniach gry czy o tym "b) wprowadzenia limitu 360 FPS dla wszystkich replik. " ?

Jeśli mówimy o początkowych to spoko, pudełkowe się mieszczą ale w 2 opcji już nie bardzo.  Ale nawet jak dla mnie 550fps dla KM itp to zdecydowanie za dużo.

 

4 minuty temu, Domin007 napisał:

Co do pistoletów, to niestety, ale to że każdy POWINIEN mieć pistolet, nie znaczy, że faktycznie go MA, zgodzisz się zapewne ze mną.

Zgodzę się i  właśnie tu powinien być wprowadzony wymóg. Chcesz mieć uber snajper luśnie? To zakup też boczniaka. Ja po taniości sprawiłem sobie Mk1 Rugera i działa.

4 minuty temu, Domin007 napisał:

Jeżeli chodzi o kulki, to z kolei tak jak już pisałem - cięższych niż 0,36 w ogóle nie przewiduję. Owszem celność lżejszych kulek jest słabsza, ale za to mają mniejszą energię kinetyczną, zatem mniejszy potencjał do powodowania uszkodzeń.

0.36 już przyzwoicie lecą

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Młody_brt said:

Nie każdy ma pistolet ale każdy powinien zrobić downgrade repliki ? - sry Dominiku ale brzmi to jak nasza obecna władza polityczna . Ja osobiście z takim podejściem się nie zgadzam. Idąc ta myślą to chyba więcej osób musiałoby zrobić downgrade niż zakupić boczniaka, a idąc jeszcze dalej śmiem stwierdzić, że każdy z mocniejsza replika powinien mieć boczniaka od dawna.

Ale kwestia podbiegania pod okna/drzwi/itd itd jest też chyba prosta - to już jest CQB, każdy CC wymaga broni CQB. Masz więcej mocy i brak boczniaka to osłaniasz drużynę z pewnej odległości. 

Co do wag kulek to zgodzę się z kilkoma osobami, 4t mający nawet 450fps nie lata dobrze na 0.3g i celność jest wtedy słaba nie mówiąc już o czymś lżejszym.

Jak naprawię magi do swojego colta to mogę Ci go pożyczyć. Problem solved.

Link to post
Share on other sites

Adrian, Kuba zapewne miał na myśli, że chętnie pomoże pistolet jakbyś potrzebował. Pewnie nie doczytał o Rugerze.

Co do osiągów fabrycznych, to tak, miałem na myśli wariant pierwszy. W kwestii mocy KM to zgadza się, na pewno zetniemy limity.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Domin007 napisał:

Michale, po to by uniknąć pokrwawionych twarzy i sprawdzić w praktyce pewne rozwiązania, jakie są proponowane w dyskusji nt. ograniczeń. Bo pomysł na 360 FPS maksymalnie i to na całym terenie CQB pojawia się już od x czasu.

Skoro ma być ochrona twarzy to jak mają być pokrwawione twarze? jeżeli nie będe miał przewagi fpsowej nad pm-ami to branie kara już trochę podchodzi pod sado-masochizm. Szczerze mówiąc mój kar nie chce działać z downgradem i będe zmuszony brać wella pierwszowojennego. No chyba że do tej pory ogarnę DP i będzie robił jak km, ale to już towarzystwo się poznało, że nie ma co liczyć na moje zapewnienia rkmowe.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.07.2022 o 16:00, Mekar napisał:

Skoro ma być ochrona twarzy to jak mają być pokrwawione twarze? jeżeli nie będe miał przewagi fpsowej nad pm-ami to branie kara już trochę podchodzi pod sado-masochizm. Szczerze mówiąc mój kar nie chce działać z downgradem i będe zmuszony brać wella pierwszowojennego. No chyba że do tej pory ogarnę DP i będzie robił jak km, ale to już towarzystwo się poznało, że nie ma co liczyć na moje zapewnienia rkmowe.

Bo nie każdy nosi maskę Michale, a sama szczęka nie zabezpieczy Cię przed postrzałem w policzek. Ale to co piszesz o Mauserze ma dużo sensu, dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten problem. Nie każdy ma też pierwszowojenny karabin.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Komunikat HQ nr 5

Wakacyjny czas nie sprawił, że przygotowania do gry nieco zwolniły, ale nie stanęły w miejscu. Zatem garść nowych informacji:

1. Mamy 41 zapisanych (i 20 wpłat), zatem jesteśmy minimalnie pod kreską. Strony jednak są zbalansowane.

2. Po stronie niemieckiej będą tylko 2 oddziały: wojsk lądowych i SS/LW/KM.

3. Wolne funkcje:

a) u Niemców - 1x dowódca (SS/LW/KM), 1x RTO (SS/LW/KM).

b) u Aliantów - 1x sanitariusz (GB lub US). Alianci mają już KM, potrzebują tylko amunicyjnego.

4. Przypominam, że będzie to pierwsza gra z obowiązkową ochroną zębów i na odprawie będę to sprawdzał. Może być najprostsza szczęka bokserska, ale ma być. Koszt to 15 PLN, nikogo nie zbawi a może oszczędzić wizyty u mechanika zębowego.

5. Ograniczenia co do limitów FPS i wagomiaru kulek:

Po długiej dyskusji jaką tu odbyliśmy, zostałem przekonany, że limit 360 FPS dla wszystkich byłby przesadą. Dlatego pozostaniemy przy dotychczas obowiązujących limitach, zamieszczonych w pierwszym poście (zmiany będą od nowego sezonu).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Komunikat HQ nr 6

1. Mamy zapisanych 45 graczy, w miarę zbalansowanych stronach. Wpłatami potwierdziło swój udział 25 uczestników, a przypominam, że kworum to 42 zgłoszonych I opłaconych graczy.

2. Wolne funkcje:

a) u Niemców - 1x dowódca i 1x RTO (SS/LW/KM);

b) u Aliantów - 1 x sanitariusz (GB lub US), 1x saper (GB lub US), 1x amunicyjny.

3. Przypominam, że będzie to pierwsza gra z obowiązkową ochroną zębów i na odprawie będę to sprawdzał. Może być najprostsza szczęka bokserska, ale ma być.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Mridge napisał:

Jak sprawa wygląda z kwestią full auto w budynkach? Oczywiście mowa o replikach PMów np. takie MP40?

Repliki dopuszczone do gry w budynkach (max. 360 FPS) mogą strzelać seriami, nie ma z tym problemu. Repliki mocniejsze - po prostu nie grają w budynkach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Spawacz, toć się zapisałeś na grę już w czerwcu. Odnotowałem Twoje zgłoszenie, masz przydział do oddziału Heeres.

LAST CALL!

Panowie, napiszę to tylko raz.

Na liście jest zapisanych 45 uczestników. Swój udział wpłatami potwierdziło do tej pory jedynie 26 osób. Uprzejmie przypominam, że conditio sine qua non gry - wyraźnie wyartykułowanym w pierwszym poście - jest by do dn. 16 września br. (czyli za 10 dni) zaksięgowanych były co najmniej 42 wpłaty. Jeżeli zabraknie choć jednej - bez pardonu odwołam grę. Bądźmy poważni, wakacje się skończyły, a ogłoszenie wisi od 17 maja.

Jestem co prawda na urlopie, ale śledzę tą kwestię na bieżąco.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, SPAWACZ88 napisał:

Kasa przelana

Dziękuję za info, jak tylko dojdzie to zaksięguję. Uprzejmie proszę by Koledzy w tytule przelewu wpisowego wpisywali "Dieppe 1942" i ksywkę jaką podali w zgłoszeniu. Bardzo ułatwi mi to przypisanie wpłat do zgłoszeń, a co za tym idzie uniknięcie bałaganu na liście. Cieszę się, że przypominajka odniosła skutek, no i nadmieniam, że zapisy są - poza oddziałem Rangersów - wciąż otwarte.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Mridge napisał:

Może napisać również na grupie ASH na FB gdzie była gra ogłaszana i przypomnieć o wpłatach? Co niektórzy mogli zapomnieć o tym że płatne z góry a mogą na WMASG regularnie? 

Be my guest - nie mam nic przeciwko. Z tym, że ja FB nie mam, więc ktoś korzystający z socialów musiałby to ogarnąć.

Potrząśnięcie gałęzią dało niezłe rezultaty, ale wciąż nią potrząsam :) Do zebrania kworum brakuje 4 wpłat, a zostały 4 dni.

Link to post
Share on other sites

Seph zwrócił mi uwagę na pewien problem - otóż nie otrzymał ode mnie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem udziału i numerem konta do wpłaty wpisowego. Dlatego prosiłbym, by osoby, które się zgłosiły sprawdziły czy dostały ode mnie zwrotki, a jeżeli nie są pewne czy wpłaciły czy nie, napisały do mnie PW lub maila - sprawdzę wtedy listę wpłat i dam znać.

Mamy 40 wpłat na liście, wiem, że przynajmniej jedna jest w locie, brakuje zatem 1 wpłaty do tego byśmy zebrali kworum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...