Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

Powiem krótko i na temat.

 

Strzelałem z Wella mp5 i z CYMY mp5. To jak dzień do nocy.

 

Well ma dzwięk jakby zaraz miał się rozpaść, kulki jakkolwiek by się nie strzelało lobują,lecą w bok i inne, samo urzytkowanie przypomina bardziej Tanie ShitAEGi , ogólnie jest bardzo słabo w Stoku..nie wiem jak tam po jakiś Upgrejdach.

 

Cyma w porównaniu z powyższym od razu zadziwia przyjemną dla ucha pracą silnika, prościutkim torem lotu, i przyzwoitym zasięgiem porównywalnym z innymi AEGami (TM i CA) ogólnie jest dobrze, powiem więcej zadziwiająco dobrze.

 

Z tąd moja opinia. Mimo iż well jest tańszy zakup go jest całkowicie bezsensowny... no chyba że za okazyjną cene np.250zł. :wink:

 

Jak czytałem co ludzie piszą w tym wątku wydawało mi się że Well to coś dobrego ale zaraz po wystrzeleniu z niego 250 kulek zmieniłem zdanie.

 

Po wystrzelneniu ok 100 kulek z Cymy od razu było widac że to ma prawo się zwać AEGiem.

 

P.S. jeżeli to było napisane gdzieś powyżej to sorx za powtórkę... nie miałem czasu przeczytać wszytkiego.

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z CYMY nie strzelalem wiec nie moge sie wypowiedziec jak ona dziala.

Sam mam MP WELL'a i koles nie pisz glupot. Chyba strzelales z niej kulkami typu 0.12 Allegro :F

 

Na strzelankach u mnie sa m.in. MP5 TM i AK 47 Beta Specnaz TM - z tymi dwoma gunami porownywalem osiagi mojej MP5 Well'a i sa praktycznie takie same. Kulki leca moze tylko 2 metry krocej.

 

Mozliwe, ze masz takie odczucia z uzywania tej MP5 bo zostala ona kupiona w airshicie, a ja mam z taiwangun, gdzie zrobili przeglad zerowy i zmienili uszczelke. A jak ktos nie wierzy w osiagi tego karabinu to zapraszam do Lodzi :twisted:

Link to post
Share on other sites

napisze podobnie.

chwile wyzej masz moje porownanie do stockowego p90 od marui...

wielkiej roznicy nie ma. (generalnie o 10% mniejsze skupienie i o 20% mniejszy zasieg)

a odnosnie dzwieku ?

wali glosniej i jakos tak bardziej karabinowo-maszynowo niz wyzej wspomniane p90..

 

moze trafila ci sie jakas padaka ?

Link to post
Share on other sites

Co do patentu matthew'a destroyer'a na hi-cap'a to u mnie działa (chyba :?: ) Ja u siebie wyjąłem tą zębatkę co jest przyczepiona do tej od podawania kulek (ta taka która jest przyczepiona do tej co ją widać jak się patrzy przez wlot kulek i ma sprężynę.Mam nadzieję, że wszystcy zrozumieją o co mi chodzi :D ) i kulki lecą bez przerw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

radze wyjąć kółeczko kleszczami-krokodylkami

za trzpień od wewnątrz i tylko je odwrócić karbowaną stroną

mieszającą kulki w stronę plastikowej osłony/obudowy.

 

czyli prosto mówiąc 'odwacamy kółko'

(oczywiście trzpień należy przełożyć na 2 strone kółeczka)

 

dzieki temu nie blokuje się tak często ruch tego kółeczka,

które jest bezpośrednio powiązane z podajnikiem kulek.

 

to prosty błąd technologiczny... kazdemu sie moze zdarzyc :)

chcieli lepiej a wyszło nienajlepiej :)

 

i tak warto kupic magazynek niepodkręcalny na 100 kulek

i ładownice do niego i osmolić te lipne hi-capy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy wam też kulki lecą na 15-20 metrów ? :? Czy może to być spowodowane tym, że po każdym strzale dźwigienka od HU przesuwa się do pozycji środkowej? Nawet jak ją trzymam w dobrym miejscu to osiągi nie są zadowalające :? Lepiej strzela kałaszek cymy? :>

Link to post
Share on other sites

Mam tą mp5 i moge powiedziec ze jestem z niej bardzo zadowolony :) na 0.25g i wyregulowanym hop-up moge spokojnie człowieka z 40 m trafic ;) co do dzwigni hopka to i owszem, czasami lubi sie przesunac, ale zeby za kazdym strzałem ?? moze spróbuj przesmarowac karabinek, to bedzie lepiej działac... a jak dalej bedzie zasieg na 20m to wyślij do servisu (o ile jeszcze na gwarancji jest)

Link to post
Share on other sites

U mnie po przestrzeleniu 1000 kulek... na 0.12 HU zaczol tak krecic kulki ze lataly w gore... pomino wyregulowania :P, teraz wlozylem 0.2 i strzela ladnie i prosto na 40m ! w sob. zmieniam sprezyne na 300 FPS z CA wiec dam znac jakie osiagi beda :twisted:

 

No wiec wlozylem 300 FPS wiadomo spadla szybkostrzelnosc... ale za to osiagi lepsze :D... jak ktos chce zobaczyc fotki co well ma za zebatki i gb to zapraszam

 

http://krim.trynek.gliwice.pl/gb1.JPG

 

 

http://krim.trynek.gliwice.pl/gb2.JPG

 

POZDRAWIAM !

Link to post
Share on other sites

Panowie Well i jego markowo wypisane FPS to jedna wielka Ściema ! POWTARZAM JEDNA WIELKA ŚCIEMA ! Strzelaliśmy z Sztoka przez CHRONOMETR Prędkość wylotowa kulki wynosi od 190-205 fps (zalezy czy z HU czy bez) strzelane przy tem. +20oC To że Well ma 250 FPS to Kłamstwo ! ! ! Aha i jeszcze OFF TOPIC DO WELLA MAchinegun robi jeden wielki przekret nie polecam kupna zadnej tuninngowanej u nich repliki Kolega Kupil tunningowane G36 na 370 FPS okazalo sie ze posiada jedyne 280 FPS LUDZIE CO SIE DZIEJE Z POLSKIM AIRSOFTEM :/ ???

Link to post
Share on other sites
Mam zielone pytanie: gdzie i w jaki sposób mogę wyregulować HOP-UP?
Lewarek przy końcu foregripa - do przodu więcej hopa, do tyłu - mniej hopa.
Panowie Well i jego markowo wypisane FPS to jedna wielka Ściema ! POWTARZAM JEDNA WIELKA ŚCIEMA ! Strzelaliśmy z Sztoka przez CHRONOMETR Prędkość wylotowa kulki wynosi od 190-205 fps (zalezy czy z HU czy bez) strzelane przy tem. +20oC To że Well ma 250 FPS to Kłamstwo ! ! ! Aha i jeszcze OFF TOPIC DO WELLA MAchinegun robi jeden wielki przekret nie polecam kupna zadnej tuninngowanej u nich repliki Kolega Kupil tunningowane G36 na 370 FPS okazalo sie ze posiada jedyne 280 FPS
U nas na chrono też wychodziły dzisiaj jakieś koszmarne idiotyzmy. G36 Marui w stocku pokazało chyba 240-260 fps, Well jakieś 220, tuningowane guny też jakieś śmiesznie niskie wyniki miały...
Link to post
Share on other sites

Ja tam na moją mp5 nie narzekam... prekości nie mierzyłem ale w porównaniu do innych karabinków drużynowych to będzie włąsnie około 250 fps... Pojade do Kraka to zmierze jeszcze ;) I nie odradzaj az tak Wella bo ich ostatnie repliki (mp5a5, M4 i G3) są bardzo dobre jak za tę cene....

Link to post
Share on other sites

na 0,2 w tej mp5 praktycznie nie da sie hopka wyregulowac dobrze (przynajmniej u mnie ;) ) na 0,25 lata o wiele celniej i dalej :P osobiście do tej repliki używam dwóch rodzajów : 0,12 do CQB (bo schodzą w masakrycznej ilości a są najtańsze ;) of coz bezszwówki :) ) i 0,25g na teren leśny. Jak na 0,25 hopka ustawisz mniej więcej pośrodku to powinno dobrze latac ;) Musze jeszcze 0,33 wypróbowac na max hopku, a nuż będzie dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...