Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

Jeżeli chce sie tego uzywać jako snajperki to i tak tzreba zmienic lufę.

 

Piszesz wiadomo, m6 lepsze.. 60zl więcej zabezpieczenia na zespole cylindra..

Ja obstaje za aps gdyż za 60zl mozna kupic optyke/precke/gumke hu i stockowa lufe m16 uzywke...

 

ale jakbym mial dostac za free m6 lub aps to wybrałbym m6 sam nie wiem dlaczego :F

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja obstaje za aps gdyż za 60zl mozna kupic optyke/precke/gumke hu i stockowa lufe m16 uzywke...

 

Ehhh, hellmans nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi, która replika będzie lepsza pod względem możliwości tuningowych itp. Chodzi mi o karabin wyjęty z pudełka, ew. uszczelnienie komory HU czy coś takiego. Czekam na inne wypowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W obu wypadkach trzeba miec trochę szczęścia żeby trafić dobry egzemplarz, w wypadku APS'a pewnie troszke więcej ale tak jak napisał thor_, ew. problemem może być głównie lufa... którą i tak najlepiej wymienić (tak w M6 jak i APS'ie).

Sam mam APS'a i jak narazie nie miałem z nim problemów, średnica lufy nie odbiega od tej z M6, nie mam żadnych nitów czy chromowanego cylindra (czyli chyba tak jak M6), wszystko działa tak jak powinno... w porównaniu do M6 mam dodatkowy magazynek, nie mam kolorowej nalepki na kolbie i bonusowo parę złotych dodatkowo w kieszeni. Nie wierz ludziom którzy piszą "M6 lepsze" czy "APS lepsze" (tym bardziej takim którzy tak naprawdę nie mieli szans porównać obu replik) bo tak naprawdę te repliki są bardzo do siebie podobne (tuning taki sam... wstępnie w obu wypadkach najlepiej uszczelnić hopka od razu po kupnie).

Link to post
Share on other sites

Dociążenie jest kwestia osobniczą. Zależy od osobistych preferencji, siły fizycznej i kondycji. Stockowa APS2 waży coś około 2,3kg, dla jednych to mało dla innych dużo - szczególnie jeśli jest to ich pierwsza replika lub gdy odeszli od full plastik pukawek o wadze do 1kg. Przy dociążaniu należy pamiętać zeby nie przesadzić, za ciężka replika staje się nieporęczna, ciężko się z nią przemieszcza i ogólnie użytkowanie jest męczące. Poza tym w przypadku upuszczenia dociążonej repliki uszkodzenia mechaniczne mogą być niepomiernie większe niż w przypadku tego samego pecha przy stockowej wadze. Sposób samego dodania wagi jest również ważny, nalezy rozłozyć jakos cięzarki i zachować środek ciężkości. Kto posiada APS2 lub M6 i choć raz rozkręcił, orientuje się gdzie można coś włożyć. Wykonanie odpowiednich form i np. wytopienie ołowiu nie jest trudne. W samej kolbie, jest miejsce na 2 pręty stalowe, a znajduje sie tam tylko jeden. Chętni, żądni realistyki mogą pokusić się o wykonanie ołowianych prętów, aczkolwiek może być to przedobrzenie, kolba nie powinna być za ciężka, a samo łączenie kolby i łoża może nie wytrzymać przy uderzeniu w coś.

 

Dodam jeszcze że moja replika z zamontowaną lunetą waży 4,2 kg i dla mnie jest to waga odpowiednia. Jest to również kwestia przyzwyczajenia, trzeba pobiegać na kilku strzelankach i wtedy dociążać w razie potrzeb.

Link to post
Share on other sites
Oooo w mordę :|

 

Wygodniej jest dla Ciebie posiadać większy ciężar przy kolbie (na ramieniu), czy przy końcu łoża?

 

Kolba nie jest u mnie dociążona w żaden dodatkowy sposób - tylko jeden stockowy zardzewiały pręt. W łożu znajdują się za to 2 cieżarki ołowiane:

-mniejszy z przodu (we wnęce dokładnie nad dolną szyną ris),

-większy we wnęce zespołu spustu ( cieżarek musi być powycinany).

Ciężarki dodatkowo obłożone są pianką, z pudełka płyty głównej kompa :wink: by nie było luzów i przemieszczeń.

 

Co do skecania kulki, to:

-jesli zmyka w góre - przekręcony hu,

-jesli na bok - to zależy, po 50 metrach kulka ma prawo skręcić. Jeśli robi to na małym dystansie, to wszystkiemu może być winny zamoczony hu (wodą po strzelance :lol: ) lub smarem.

Powodów oczywiście może być jeszcze kilka innych, napisz gdzie dokładnie kulka leci.

Link to post
Share on other sites

No i sam sobie odpowiedziałeś - po przesmarowaniu repliki kulka robi cuda. A dlaczego, bo zapewne hu jest zalany smarem i dlatego tak różnie kulke podkręca. Musisz rozebrać i wysuszyć hu. A co do smarowania, to po napiskaniu silikonu (bo chyba tego uzywasz) do dyszy tłoka, postrzelaj troche na sucho bez zakładania lufy i hu. Jak przy strzale nie bedzie już chmurki silikonu wylatującej z dyszy, mozesz założyć lufe. Nie wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Hmmm mówisz że zle załozony HU ? Mam podobny problem, a mianowicie: kulka mi skręcała wię rozebrałem swojego M6 zrobiłem mu jeszcze raz (od nowa) teflon fix a kulka jak mi skręcała tak nadal skręca w lewo...nie wiem co to może być...dodam że chyba (a wręcz na 90% )jestem pewny że mam dobrze HU założony

Link to post
Share on other sites

chodzi mi tylko o tę gumkę na poczatku lufy. Jeśli kulka skręca, to istnieje DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, że ta gumeczka jest leciutko przekręcona w lewo (jeśli kulka leci w lewo), lub w prawo (jeśli kulka leci w prawo), a mogla się ona przekręcić podczas nawijania taśmy tefl. Ja musiałem trzy razy rozkręcać M6, zanim dobrze ją ustawilem

Link to post
Share on other sites

God damn it...teraz jeszcze raz musze rozebrać replike by sprawdzić czy mam dobrze gumkę założoną (od HU :P)

heh...a właśnie gdzie tam jest słynny BAX ? bo widze normalnego (?) HU ale tego super wspomagacza HU nie ma albo ja go nie widze...mam M6 troche czasu ale dopiero teraz sobie przypomniałem że ten karabin powinien mieć BAX'a...

Link to post
Share on other sites

:D Mi aps2 nawet,nawet ładnie strzela. Do 35-40m lecą w miare prosto ale po tej okolice już w góre lub na boki. Oprucz nasmarowania cylindra trzeba też nasmarować komore hu. Psiknąć i na prube wywalić maga. i będzie ok. Ja mam lunetke tasco 4x20 i jest dobra. montaż na szyne 17-22mm nie pasuje do lunety wwięc musiałem obkleić taśmą klejącą 8)

Link to post
Share on other sites

Jusz druga APS-2 M-50 od D.E. se zepsula, cosz penklo i neide zaladovat, przy povrotu sama v polovie strzeli.

Zamovilem i kupilem cale nove bebechy do APS-2 Maruzen, czy vie ktosz jesli to tam napasuje?

Mysle ze Krakmani cosz takiego pisali na upgrade.

Bende pasovalo???

Piste to mi spieszy. bo jeszte moge zamuvienie odvolat,do jutra.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam taki problem z APS 2 DE... Zamowilem go, przyszedl, wszystko fajnie... Postrzelalem nim troche... Po powrocie do domu chcialem jeszcze postrzelac i tu sie pojawia problem. Naciagnalem sprezyne... I nie chciala wrocic do pierwotnej pozycji. Dobra, wiadomo, mysle ze raz sie moze zdarzyc... Popchnalem ja i ze szczekiem wrocila spowrotem, ale pomimo magazynku z kulkami kulka nie wystrzelila tylko wyleciala z lufy... No nic, po kilku takich przypadkach, bylem lekko podenerwowany, wiec rozkrecil bron. Z lufa wszystko ok, zadnego syfu itp. Tak wiec zostala mi w rekach druga czesc rozlozonej broni (wybaczcie mi moje niefachowe slownictwo ale nie za bardzo znam sie na snajperkach... :? ). Naciagnalem sprezyne i wciaz to samo. Jakby cos ja blokowalo i dlatego nie chciala wrocic do swojej pozycji. Przy koncowce cylindra (taki wypustek...) widac rysy, nie gleboko wyzlobione, tylko tak leciutko. Wiem ze bez fotek moze byc trudno to sobie wyobrazic, ale nie mam dostepu do zadnego aparatu niestety... Prosze o pomoc: dlaczego cylinder blokuje sie i nie chce wrocic na swoje miejsce? Czy mam odeslac bron? Dzieki za wszystkie porady...

 

P.S. Jesli pomylilem sie w ktoryms z opisow to mowice :)

P.P.S moze juz taki problem byl, ale to sprawa pilna i nie mam czasu na przegladanie tych 13 stron; jutro rano bede dzwonic do sprzedawcy... Jesli nic nie pomozecie to bede musial ja odeslac, a nie chce czekac kilka tygodni... HELP! :(

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie mam taki problem : gdy strzelam z m6 kulki skręcają mi w prawo, dość znacznie na dalczej odległości. Kolega z ekipy ma taki sam problem. Obaj uszczelnialiśmy hop-up, ktoś już pisał że możliwe że w takim wypadku przekrzywiła się gumka, ale wydaje mi sie że ten podłużny "dynks" który wchodzi w komorę hop-upa trzyma ją prosto. Moje podejżenie jest takie, że te dwa bolce krzywo wypychają gumkę. Teraz pytanie : macie jakieś propozycje naprawy tego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...