Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

militarius5 - może jeśli na boisz się rozbierać hopa to po prostu napisz do military i niech oni naprawią, a końcu jest na gwarancji. A jak sam coś nie tak złożysz, to będzie z gwarancą gorzej. Chociaż to rozkałądanie to nic strasznego, trzba tylko uwagi i dokładności.

Link to post
Share on other sites

Nie nooobowskie pytanie tylko gamońskie :( APS2/M6 to dokładnie to samo różnice to chyba powtarzam chyba tylko kwestia lufy w APS ponoć jest o większej średnicy niż w M6. A skoro reszta to to samo to chyba tak samo sie uszczelnia i tyle samo to daje.

Link to post
Share on other sites

Oj i tu się nie zgodzę z tobą Thor_ Wersja APD-2 DE od M6 CG różni się nie tylko lufą!

 

 

Aps-2 ma inny cylinder. De zastosowało cylinder z jakiegoś metalu i pochromowali go

 

W M6 cylinder jest metalowy i polerowany bez chromu

 

Drugą różnicą jest to że Aps'owy da się otworzyć wiertarką a M6'owy nie

W m6 są dwa wgniecenia na całym obwodzie cylindra

 

Aps ma tylko jakieś piny

Link to post
Share on other sites

Hmm... 2 dni temu dostałem swojego APS'a (kupionego na taiwangun.com) i może mam jakiś inny niż wszyscy ale o ile pamiętam z pomiarów lufy wynikało (suwmiarką elektroniczną, dokładność pomiaru taka sobie +/-0,03mm) że ma ona ~6.08mm średnicy. Cylinder nie wygląda wcale na chromowany tylko poprostu wypolerowany, z tego co pamiętam (mogę się mylić bo nie zwracałem na to uwagi) nie ma pinów tylko wgniecenia.

Link to post
Share on other sites

@Michu_Śrem: Chrom nie powinien się tak łatwo rysować, raczej wypolerowany w miare mozliwości alu czy jakiś inny stop. Ale jeszcze sprawdze bo też do końca nie jestem pewien.

 

@kubex: Problem w tym że w tym APS'ie który kupiłem lufa nie odbiega średnicą od tej z M6, tyle że z opisów które można tutaj znaleźć wynika że sztuka sztuce nie jest równa więc to jaka Ci się trafi dużo zależy od szczęścia (dot. to tak M6 jak i APS'a). Ja np. zauważyłem w swoim APS'ie że końcówka cylindra ledwo wchodzi w gumkę hop-up'a co może powodować niepotrzebne ubytki powietrza w tym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Panowie chciałbym się podzielić spostrzeżeniem dotyczącym APS2.

W czerwcu tego roku zakupiłem w Krakmanie 2 sztuki APS2, posiadały drobne różnice w wykonaniu ale ogólnie były identyczne zarówno w wyglądzie jak i zasięgu strzału. Zespół tłoka z metalu "mosiądzowatego" chromowany. Nadmienie tylko że jedna z replik nie miała plastikowego białego pierścienia, który robi za uszczelke i stabilizuje tor posuwu zespołu tłoka- widocznie wypadł technikom po przestrzelaniu i nie włożyli go do pudła. :|

Były to 2 sztuki sprzed czasu, gdy produkt był chwilowo niedostępny.

 

Na dniach znajomy kupił APS2 z tego samego miejsca, na strzelance wziąłem to do ręki i zdziwiłem się: naciąganie by ło normalne, natomiast aby cylinder powrócił na swoje miejsce by umożliwiś strzał, trzaba było bić nim o drzewo. DOSŁOWNIE! Z miejsca rozkręciłem replike. Co się okazało? Jakiś magik wkręcił w środkowy otwór łoża za długą śrubę, która wkręcona wgniotła obudowe zespołu tłoka - wgniecenie haczyło o zaczepy na tłoku. Replika jutro rano wraca na serwis.

 

Poza tą ewidentną wadą zauważyłem sporo różnic względem mojego niedużo starszego modelu:

-tłok nie jest zapinowany, lecz zastosowano wgniecenia wokół końcówek,

-materiał obudowy zespołu tłoka jest miękki, nasuwa się myśl o jakimś stopie aluminium,

-wszystkie 3 śruby w łożu do mocowania mechanizmu mają takie same główki (w starszym modelu ta o najmniejszym gwincie, mocowana do hu, miała mniejszą główke),

-jakość wykonania kolby spadła, latający prent zbrojeniowy dopełnia obrazu sielanki :roll: [/img]

Link to post
Share on other sites
Jakiś magik wkręcił w środkowy otwór łoża za długą śrubę, która wkręcona wgniotła obudowe zespołu tłoka

 

Jakiś ??

 

To APS nie jest sprzedawany jak M6 rozłożony ?? B jak tak samo, to tym magikiem mógłbyć tylko własciciel repliki i niestety nie zostanie to uznane w serwisie jako naprawa gwarancyjna.

Link to post
Share on other sites

No ja w czwartek dostałem APS 2 od krakmana i był w kartonie, w stanie rozłożonym.

W pudełku nie było instrukcji, ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy powinna się ona tam znajdować :)

 

Zestaw 3 śrub do mocowania mechanizmu w łożu ma 2 typy główek (najmniejsza ma mniejszą główkę).

 

Mechanizm naciągania tłoka działa bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie mając doczynienia "fizycznie" z APS2 DE mimo to na podstawie postów w tych kilku tematach moje subiektywne zdanie jest takie że na dobrego APSa trzeba trafić (kwestia lufy przedewszystkim) a z M6 trzeba trafić na wadliwy egzemplarz.

 

Generalnie i tak w zasadzie wychodzi na jedno co by się nie kupiło i tak trzeba w tym grzebać. Choćby uszczelniając HU, doważając. Więc pierwszym czynnikiem decydującym o zakupie pewnie będa pieniądze. Ja co prawda jakbym miał kupić teraz to i tak kupiłbym M6 CG (pewnie dlatego że mam pod nosem sklep i mogę pomacać)

 

No i na kożyść M6 (mojego) przemawia to że strzela piknie bez ani kawałka smarowania ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...